Знаємо, дівчата: більшість україночок відвідують гінеколога лише тоді, коли припече. Або тоді, коли вже пізно. Не будемо кривити душею, в нашій редакції теж були такі легковажні пані. Але їхній підхід змінило часте спілкування з гінекологами – на щастя, «по роботі»: для написання статей.

Тепер кожна в нашому офісі регулярно проходить, як модно казати, чекап – щоб і на далі спілкуватися з лікарями лише «по роботі», а не через хворобу. Для цього ми разом з лікаркою-гінекологом сімейної клініки «Пульс» Діаною Дебич навіть склали план оглядів – для себе, але ділимося з вами, бо дуже хочемо, щоб усі були здорові. В житті і так достатньо клопотів, то хай хоч “по-жіночому” нас нічого не турбує 🙂

До слова, в клініці «Пульс» приймають не лише гінекологи – це багатопрофільна клініка сімейної медицини з новітнім обладнанням…

«Пульс» здоров’я

У клініці «Пульс» проводять повні обстеження дорослих та дітей (УЗД, ЕКГ, повний спектр лабораторних аналізів), приймають кращі ЛОР-лікарі, гастроентерологи, ортопеди-травматологи, неврологи, урологи, офтальмологи, хірурги, дерматовенерологи – тобто всі основні лікарі. Також у «Пульсі» можна викликати лікаря додому і швидко зробити будь-яку вакцинацію, навіть від папіломавірусу людини.

Клініка пройшла акредитацію Міністерства охорони здоров’я України та отримала першу категорію – визнання медичних послуг вищого рівня. У «Пульсі» працюють досвідчені, висококваліфіковані лікарі, і Діана Дебич – одна з них.

Діана Павлівна Дебич

Акушерка-гінеколог, лікарка першої категорії.

Досвід роботи: 13 років.

Спеціалізується на лікуванні жіночих захворювань, проводить УЗД-дослідження, корекцію порушень менструального циклу, лікування доброякісних новоутворень статевих органів, пластику статевих губ, лазерну дефлорацію.

Огляд у гінеколога: новий підхід

У клініці «Пульс» гінекологи і, зокрема, Діана Дебич допомагають жінкам вилікувати і кандидозні вагініти, і дисплазії, і трихомоніаз, і синдром полікістозних яєчників. Але, як відомо, хворобі краще запобігати, аніж лікувати. Саме тому так важливі регулярні обстеження.

Частина з нас «забуває» про це через вічний брак часу, частина «налякана» радянськими умовами наших поліклінік, чергами під кабінетом і не завжди ввічливим ставленням. Тепер це все відмовки, дівчата: адже з появою приватних клінік, таких як «Пульс», профогляд проходить швидко, у зручний час – за записом, комфортно, у гарантовано професійного, турботливого лікаря і без списку аналізів «про всяк випадок».

Для профілактичного огляду, зазначає Діана Павлівна, жінці достатньо обстежень за трьома параметрами раз на рік

Три «аналізи», які допоможуть зберегти жіноче здоров’я

Назвемо їх «обов’язковою програмою» для жінок від 18 до 40 років. Це вік бурхливого статевого життя, материнства, найвищих стресів та навантажень на наш організм і часто… байдужості до нього. У цьому й небезпека! Тому, дівчата, час займатися собою і щороку робити:

  • скринінг захворювань шийки матки. Його поєднують зі стандартним оглядом у гінеколога. Після незахищених статевих актів рекомендовано здати аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом;
  • ПАП-тест. Його бажано робити щорічно з 21 року або раз на три роки разом з аналізом на вірус папіломи людини;
  • огляд мамолога.

Окрім того, Діана Дебич радить жінкам не нехтувати флюорографією – раз в рік, починаючи з 18 років, це дослідження має бути обов’язковим. Також є ряд обстежень, які додаються після 40 років.

Ділимося з вами планом огляду і закликаємо невідкладно записатися

Чекап для жінок 40+

Коли жінка наближається до початку клімаксу – тобто до періоду підготовки та настання менопаузи (писали детально про це тут), організм потребує додаткової турботи та уваги через зростаючі ризики для здоров’я – від серцево-судинних до онкологічних.

Тому Діана Павлівна нагадує всім жінкам, старшим 40 років, до вказаних вище обстежень (скринінг шийки матки, ПАП-тест і огляд мамолога) включити в план профоглядів:

  • мамографію – після 40 років кожні 1-2 роки, після 50 років – щорічно;
  • скринінг остеопорозу. Для цього проводиться рентгенівська денситометрія. Після 65 років обов’язкова для всіх жінок. Якщо мали місце переломи кісток або рання менопауза, то денситометрія призначається з 50 років;
  • консультацію сімейного лікаря для контролю будь-яких змін в самопочутті. Нам вони можуть здатися незначними, а насправді бувають першими тривожними сигналами збою в організмі.

Як бачите, дівчата, у сучасних профоглядах немає нічого складного, виснажливого – займе якихось пів дня на рік, зате подарує рік впевненості, що вашому організму нічого не загрожує – зсередини. Впевнитися можна хоч завтра – прийшовши на огляд у клініку «Пульс». Записатися теж просто:

на сайті;
в інстаграмі або у фейсбуці.

До речі, маємо ще корисну статтю про проблемні місячні – 6 ознак, які не можна ігнорувати. Будьте уважними до себе і будьте нам здоровими!