Кістки, м’язи і суглоби протягом життя виконують всі наші потреби і забаганки, витримують навантаження і буквально підтримують, але час від часу потребують турботи й навіть дисципліни.

Відмінності у функціонуванні жіночого та чоловічого опорно-рухових апаратів цілком очевидні, а тому не дивно, що ми трішки раніше стикаємось з певними проблемами в цій сфері, ніж протилежна стать. Ми маємо різну статуру, не схожі вимоги в фізіологічному плані та інакші задачі.

Врешті-решт ми менструюємо і народжуємо, що неабияк позначається на загальному здоров’ї і не може пройти непомітно для кісток, м’язів і суглобів. І це за умови, що різноманітні травми нас оминули…

Але ж ні. За життя мали і травми, і якісь пошкодження. Та достатньо згадати численні спроби якомога швидше привести себе в форму. Було ж? Мало хто в той момент думає про те, що раптове рішення бігати без відповідної підготовки неабияк шкодить суглобам. А крепатура? Ми звикли вважати її свідченням ефективного тренування. Та насправді це ніщо інше, як травмування м’язів.

За життя ми набираємо вагу і худнемо, носимо важке і вважаємо нормальним перетерпіти біль, виснажуємось, не даючи собі час на відновлення, а потім дивуємось наявним неприємним симптомам

Перші дзвіночки

Про проблеми із м’язово-скелетною системою говорить поступова зміна постави, втрата гнучкості, часті травми або взагалі переломи кісток, стоматологічні проблеми, відчуття покручування в суглобах, їх випирання (наприклад, зміна положення кісточки на стопі або кисті), неспроможність витримати просте навантаження.

Ну а втрата мобільності, погіршення стану суглобів і ризик розвитку артриту чи остеопорозу й поготів!

Зрозуміло ж, що необхідно діяти?

Перш за все, звісно, обстеження! Але не дивуйтесь, що лікаря буде цікавити ваше меню, рівень фізичної активності та її якість, чи носите ви підбори (так, це – ризик!), а також, чи приймаєте ті чи інші ліки і вітаміни. Так, наприклад, нехтування загальною рекомендацією додатково з вересня по травень приймати вітамін D3 суттєво збільшує ризик розвитку захворювань опорно-рухового апарату. Відповідно, вживання цього вітаміну діє як своєрідна профілактика.

Фахівець приділить увагу і здоров’ю ендокринної системи. Адже гормональні зміни, які відбуваються під час менструації, вагітності та менопаузи, можуть впливати на структуру та функціонування суглобів та кісток, збільшуючи ризик захворювань. Також деякі форми гормональної терапії, в тому числі для контрацепції або терапії менопаузи, можуть впливати на стан опорно-рухової системи.

А ще, шкідливі звички… Не будемо займатись моралізаторством, але про шкоду паління і вживання алкоголю зазначимо

Читайте також: Закреп і проблеми з кишечником: що робити

Чим собі допомогти?

Спершу перерахуэмо все те, що допомагає у збереженні здоров’я м’язово-скелетної системи.

  • Фізична активність і правильне харчування можуть суттєво зменшити ризик порушень. Виконання вправ на розтяжку, зміцнення м’язів і збалансоване меню (все вірно, кисломолочні та морепродукти мають велике значення!), навіть не обговорюються. Це сприяє здоров’ю серця, підтримує зв’язки, м’язи та кістки, а також допомагає зберегти здоровий рівень енергії та зміцнити імунну систему.
  • Вчасне обстеження та профілактика спадкових проблем зі здоров’ям.
  • Увага до себе в період настання клімаксу. Жінки мають більший ризик розвитку остеопорозу, особливо після переходу в менопаузу, коли рівень естрогену, гормону, який захищає кістки, знижується.
  • Профілактичний прийом дієтичних добавок, які сприяють зміцненню опорно-рухової системи. Курсом, хоча б раз на рік.

І тут поза конкуренцією Келарт, препарат, який містить комплекс корисних речовин, спрямованих на підтримку здоров’я опорно-рухового апарату, зокрема м’язів, кісток та суглобів

Читайте також: Куди поділось лібідо і як його повернути?

Його також рекомендується вживати після надмірного фізичного навантаження, при вікових змінах, а також при травмах і переломах. Адже він покращує стан сполучних тканин, чинить протизапальну та протиревматичну дію, сприяє зміцненню кісток.

Це все, завдячуючи напрочуд ефективній формулі! Келарт містить кілька ключових компонентів, які й самі по собі мають корисні властивості для опорно-рухового апарату, а в комплексі їх ефективність зростає в декілька разів.

Завдяки цьому засіб допомагає зміцнити кістки та хрящову тканину, покращити рухливість суглобів та запобігти їхньому руйнуванню. Має антиоксидантні властивості та сприяє захисту від окислювання та запалення.

Звичайно, перш ніж застосовувати той чи інший препарат необхідно радитись з лікарем. Навіть якщо мова йде про дієтичну харчову добавку!

Не завадить узгодити з лікарем усі кроки піклування про власне здоров’я. І слідкувати, що приносить результат, а що – ні.

Адже саме так, дбаючи про опорно-руховий апарат, жінки можуть покращити своє здоров’я, підвищити якість життя та зменшити ризики розвитку різних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: