на правах реклами

Телемедицина – це не про медичне телебачення, як може здатися спершу. Термін походить від поєднання двох слів: грецького tele – дистанція і латинського meder – лікування. Так уже понад століття називають напрямок медицини з надання допомоги дистанційно через засоби зв’язку: в наш час це чатботи, онлайн-консультації, онлайн-тестування стану здоров’я пацієнта з використанням телекомунікацій та комп’ютерних діагностичних технологій.

Телемедицина в Україні

Неймовірно, але телемедицина на території нинішньої України вперше була застосована у 1935 році у Львові. Відомі у той час професори Мар’ян Франке та Вітольд Липинський організували інноваційну для того часу процедуру: в Державному загальному шпиталі робили телеелектрокардіографічні обстеження пацієнтам, і результати тут же телеграфом передавалися на відстань 500 метрів в Інститут патології.

З розвитком інформаційних і комп’ютерних технологій телемедицина вдосконалювалася й розвивалася

У 2007 році в Україні навіть створили Державний клінічний науково-практичний центр телемедицини при Міністерстві охорони здоров’я, а в 2009 році заснували телемедичну мережу для обміну досвідом лікарів і консультування пацієнтів. Останнє, до речі, є найпоширенішою наразі процедурою.

Медична допомога на відстані

З 2017 року послуги телемедицини передбачила провідна страхова компанія України АRХ у своїх полісах медичного страхування. Зручність і корисність можливості дистанційної консультації з лікарем українці оцінили під час епідемії COVID-19, коли діяли серйозні карантинні обмеження.

Відтепер телемедицину оцінять й українці, які зараз перебувають за кордоном і вже на власному досвіді відчули відмінності медичних послуг у різних країнах. Наприклад, вартість консультацій, неможливість записатися на прийом до лікаря в найближчий день, важливість медичного страхування під час перебування за кордоном.

Особливо часто з усіма медичними нюансами зараз зіштовхуються українські матусі, які вимушено переселилися до Європи

До власного головного болю – буквального і образного (від стресу) додаються клопоти зі здоров’ям діток, типові для молодшого і середнього віку. І от тепер, якщо під час перебування за кордоном підозріло «затисне серце» або дитину несподівано “обкидає” алергією є можливість невідкладно поспілкуватися з лікарем – завдяки страховому полісу для подорожуючих від ARX.

Нова тревел-можливість від ARX

ARX завжди відстежує і реагує на потреби своїх клієнтів. Розуміючи ситуацію з медичним обслуговуванням, в якій зараз опинилися багато українців за кордоном, компанія у квітні 2022 року додала послугу телемедицини (або для стислості ТМК) у свої тревел-поліси.

Відтепер кожен, хто оформляє страхування для поїздки за кордон, має можливість отримати онлайн-консультацію з лікарем з України – швидко і за першої потреби, без тривалого очікування.

Послуга телемедицини за страховим полісом ARX доступна 24/7 без обмежень та виключень

Послуга доступна всім клієнтам ARX за всіма діючими та новими договорами туристичного страхування і передбачає:

  • розмову з лікарем загальної практики, сімейним лікарем або вузькопрофільним лікарем;
  • отримання висновку лікаря на свою електронну пошту;
  • отримання електронного рецепта, за яким в більшості країн є можливість отримати ліки в аптеках.

Заразом під час консультації можна з’ясувати, до яких фахівців звертатися далі, які обстеження чи аналізи потрібні або не потрібні.

Швидкий доступ до лікаря

Скористатися послугою телемедицини за страховим тревел-полісом ARX дуже просто: можна зателефонувати в асистанс компанії, але краще завантажити спеціальний мобільний додаток MyARX. Він легко встановлюється на iOS та Android, а договір страхування буде показано навіть якщо відсутнє інтернет-з’єднання на смартфоні.

Далі потрібно обрати у додатку послугу «Консультація лікаря онлайн» та перейти на сайт партнера ARX, який надає послугу телемедицини.

Послуги телемедицини для ARX надає державна медична комунікаційно-інформаційна система Medikit

Після того необхідно ввести адресу електронної пошти, яка буде потрібна для отримання висновку лікаря та іншої інформації у подальшому користуванні сервісом за потреби.

Сама консультація проходить у телефонному режимі, чаті або у скайпі. За підсумками клієнт отримує на свій мейл офіційний консультативний висновок і рецепт.

Після надання послуги представники асистансу обов’язково зв’язуються із застрахованим для отримання зворотного зв’язку.

Що важливо: послугу телемедицини можна отримати не лише за кордоном у рамках тревел-страхування, а й в Україні, оформлюючи медичний поліс. І спокійно спілкуватися з лікарем онлайн, а не їхати на прийом на інший кінець міста. В компанії ARX щиро зичать усім бути здоровими, але у разі потреби завжди готові допомогти – попри будь-які відстані, які зараз нас розділяють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: