Останні кілька років буквально бум серед науковців – вони відкривають все нові й нові властивості печінки. І ніби нічого нового, достеменно відомо, що цей орган виконує понад 500 функцій. Однак фурор викликали вчені, які вивчають довголіття та спеціалізуються на тривалому збереженні молодості. Численні дослідження довели, що печінка відповідає, окрім внутрішніх процесів, і за нашу зовнішність: стан шкіри, її пружність та відсутність зморшок, вікові зміни, які можуть бути як помітними та різкими, так і сповільненими. А ще, це вага. Уявіть собі, можна тримати бажану вагу і з віком її не набирати. Й при цьому завжди добре почуватися!

Сподіваємося, це вагомий привід подбати про свою печінку і автоматично навести красу і лад в тілі.

ПЕЧІНКА: ПОГЛЯД З СЕРЕДИНИ

Очищати організм від токсинів, регулювати рівень холестерину, синтезувати білки та гормони, забезпечувати розщеплення жирів та вуглеводів, регулювати процеси обміну речовин – це все печінка. Завдяки їй ми отримуємо потрібний рівень енергії і можемо легко (або ні) справлятися зі своїми повсякденними справами. Іноді зовсім не корисними.

Печінка, якщо що, прийме на себе удар від неналежного харчування, шкідливих звичок, недосипання, схуднення із застосуванням дієт та зривів на тістечко, і навіть наш метод розслаблення у вигляді келиха червоного напівсолодкого…

Водночас саме вона на ранок може отримати прикре обвинувачення в тому, що не впоралась. Головний біль, нудота та набряки – це аж ніяк не покарання, а, скоріше, заклик до уважного ставлення. Чи навантаження надмірне, чи орган надто виснажений… І шлях тут такий: консультація гастроентеролога, УЗД обстеження, базовий аналіз крові.

Зауважимо, що інакших способів з’ясувати, чи все добре з печінкою не існує, оскільки цей орган не має нервових закінчень і болем про свої негаразди не сповіщає

ЗОВНІШНІ СПОСТЕРЕЖЕННЯ

Пам’ятаєте, ми на початку згадували про вчених з вивчення довголіття. Так от, вони запевняють, що процеси старіння починаються вже з 25 років. І десь з цього віку ми потрапляємо на гачок  майстрів б’юті-індустрії та різноманітних засобів для збереження молодості. Всі вони в той чи інший спосіб обіцяють підвищити вироблення колагену і тим самим забезпечити гарний стан шкіри.

Згодом нам цей колаген потрібний для гарної роботи судин, а ще – сполучних тканин: хрящів, кісток, сухожиль, особливо, коли починаємо втрачати гнучкість тіла і легкість ходи. І тоді актуальність колагену зростає.

Усі вже чули про «правильний» колаген, про те, як важко його синтезувати, про важке засвоєння. Відповідно, косметологи намагаються стимулювати його вироблення різноманітними процедурами, лікарі прописують пігулки… І це в той час, коли в нас є власне виробництво колагену в організмі. Причому саме такого, який нам ідеально підходить! Печінка шляхом синтезу важливих складових і формує, і стабілізує цей білок, задіюючи безліч амінокислот. А ще – виробляє різні ферменти, які необхідні для обробки колагену, його міцності і стабільності. У здоровому стані печінка сама контролює рівень і швидкість синтезу колагену в організмі, реагуючи на сигнали з інших органів і систем.

Тобто висновок напрошується сам собою: дбаємо про печінку, а вона віддячує красою

на правах реклами

ЩО ЛЮБИТЬ ПЕЧІНКА?

Насправді, дбати про печінку не складно. Вона обожнює все, що стосується хороших здорових звичок. Регулярне та збалансоване харчування без надлишку жирів та цукру, фізичну активність, свіже повітря та уникання гепатотоксичних речовин (а це і алкоголь, і тютюн, і забруднене повітря, і навіть ліки). Ще, до речі, налагоджене статеве життя зі стабільною контрацепцією та уникання випадкових контактів (про ризик гепатитів не забуваємо!).

Зрозуміло, що такі поради й самі по собі дуже добре впливають на зовнішній вигляд. Але будемо реалістками. Інколи ми можемо згрішити солоденьким, та й червоне напівсолодке часом доволі доречне. Ми випробовуємо себе дієтами і лягаємо спати ой як не вчасно. А зарядка? Невже щодень? Та попри все виглядати хочемо приголомшливо. І не відчувати важкості в тілі, в тому числі і від зайвих кілограмів.

Тому вихід очевидний – приділяти увагу печінці і час від часу в профілактичних цілях постачати їй корисні речовини, за рахунок яких вона зможе оновлювати свої клітини. Тому що ще одна важлива здатність цього органу – регенеративна. Тож давайте її використовувати собі на користь.

Що для цього потрібно? Рослинні екстракти з гепатопротекторною дією, вітаміни групи В, есенціальні фосфоліпіди, альфа-ліпоєва кислота, лецитин, холін, інозитол.

Щоб усе це забезпечити, зовсім не потрібно купувати безліч пляшечок – вже існує комплекс, в якому всі корисні речовини для печінки об’єднані в ефективну формулу – Фарковіт

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Перед застосуванням проконсультуйтеся у лікаря

Вироблений в ЄС, він допомагає печінці регулювати процеси відновлення, стабільно виконувати всі свої важливі функції, захищає від підвищення холестерину, рівня цукру в крові, появи каменів у жовчному, зайвої ваги та жирового гепатозу. І звісно, стимулюватимете вироблення колагену, тим самим забезпечуючи гарний антивіковий ефект.

Ну і коли вас запитають про секрет молодості, обов’язково ним поділіться 🙂