Всеукраїнська жіноча єврейська організація «Проект Кешер в Україні» запрошує 9-10 грудня на «Єврейський вікенд» у Києві. Це дводенний захід, присвячений взаємовпливам української та єврейської культур, який проілюструє історичні та культурні зв’язки обох народів, покаже, що єврейська спільнота є невід’ємною частиною суспільства України та має однакові з ним цінності.

Перший «Єврейський вікенд» від «Проекту Кешер» відбувся на початку осені у Львові та зібрав справжніх однодумців. Повномасштабне вторгнення загострило відчуття  того, наскільки важливо висвітлювати внутрішню єдність в Україні, зміцнювати її, спиратися на неї, робити її усвідомленою.

У програмі «Єврейського вікенду» – 10 тематичних подій, які занурять у цікаві дослідження про історичний вплив української та єврейської культур одна на одну і дозволять відчути ці перетини.

Увечері у суботу та неділю  буде також запалення ханукії на честь свята Хануки. Відкриє «Єврейський вікенд» музичне привітання від Дмитра Шурова «Pianoбой»

Під час фахових лекцій можна буде поспілкуватися про: 
  • еволюцію взаємин українців та євреїв у «Короткому XX столітті» разом з кандидатом історичних наук Сергієм Гіріком;
  • українсько-єврейські літературні взаємодії з літературознавицею Тетяною Непипенко;
  • долю їдишу – мову, що вижила – з мистецтвознавицею, директоркою музею Шолом-Алейхема Іриною Климовою;
  • ханукальну історію війни в Україні: герої, дива, уроки – від спеціаліста у сфері неформальної єврейської освіти Олександра Чевана;
  • єврейських жінок України – їхню самоідентифікацію через стиль разом з кандидаткою філологічних наук, дослідницею жіночої історії лідерства Світланою Левітас.

Увечері першого дня «Єврейського вікенду» також буде театральне читання «Адаптація» із залученням текстів Олени Шамріної та Януша Корчака. Це рефлексія на тему війни в Україні та Ізраїлі у спробі відшукати свою адаптацію до них. Гостями будуть Олег Шульга, актор театру та кіно, який зіграв головну роль у фільмах «Червоний» і «Позивний «Бандерас», а також акторка театру та кіно Анастасія Сегеда.

Наступного дня на вас чекають майстер-клас з мозаїки «Ха́мса» та ексклюзивний показ фільму «Тебе не запрошено на мою бат міцву», який надала компанія Netflix для закритого перегляду у київському кінотеатрі «Жовтень». Ще одна цікава подія – екскурсія «Смачний Київ» з авторкою найсмачніших історій про місто, майстринею гастрономічних турів Оленою Безрук, яка розкриє увесь спектр національних страв, які існували на Подолі старого Києва. А увечері музиканти з гурту US Orchestra подарують чимало музики з єврейськими впливами, яку вдалося записати від українських традиційних музикантів у ХХ столітті. 

Участь в усіх подіях безкоштовна для гостей, але потрібна попередня реєстрація

«Наш «Єврейський вікенд» об’єднує традиції та мрії, історію та сучасність. Ми присвячуємо цей захід святу Хануки – «Святу вогнів», коли диво перемагає. З давніх часів ми повторюємо єврейську мудрість: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву». Бачимо в цьому особливий символ в умовах повномасштабної війни росії проти України та зимової загрози обстрілів енергетичних об’єктів. Запрошуємо провести разом найближчі вихідні у Києві, щоб пам’ятати про перемогу світла проти темряви, про світло у серці, про розуміння великої спільної мети усіх громадян України», – говорить Влада Недак, виконавча директорка «Проекту Кешер в Україні».

Місце проведення «Єврейського вікенду» буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, «Проект Кешер в Україні» – це всеукраїнська громадська жіноча єврейська організація, яка займається підтримкою активних жінок, сприяє утвердженню гендерної рівності. 

«Кешер» в перекладі з івриту означає «зв’язок», і її засновниці вірять, що саме підтримка та об’єднання жінок є тією рушійною силою, яка здатна змінити світ на краще. Команда «Кешер» об’єднує активних жінок, які на основі єврейських цінностей вдосконалюють суспільство та світ. Організація підтримується і є частиною Міжнародної організації Project Kesher, розвивається завдяки партнерам з усього світу.

«Проект Кешер в Україні» – давній та улюблений партнер нашого медіа, за час війни він допоміг десяткам жінок і фінансово (матеріальною допомогою), і морально (різноманітними акціями й консультаціями). Дуже рекомендуємо інтерв’ю з його директоркою Владою Недак – щире, глибоке, про нагальність жіночого єднання та силу українок незалежно від етнічної приналежності.