Ворожіння на Андрія: 10 способів весело провести вечір
В ніч з 12 на 13 грудня влаштовуємо гадання, як колись наші прабабці
В ніч з 12 на 13 грудня влаштовуємо гадання, як колись наші прабабці
Так повелося, що в ніч на 13 грудня наші прабабці збиралися гуртом і влаштовували ворожіння на Андрія – такі собі дівич-вечори. Ніби заради “великої місії” дізнатися своє майбутнє, але, здається нам, просто щоб весело повести час і відпочити від домашніх справ. Пропонуємо взяти приклад, нарешті зібрати своїх колежанок і «відірватися», як наші прабабці. Ну й хоча б разок поворожити.
Візьміть 11 маленьких листочків паперу. Один лишаєте пустим, а на 10 інших напишіть чоловічі імена. Змішайте їх і тягніть по черзі. А можете за традицією покласти всі папірці під подушку 12 грудня, а 13-го зранку витягнути навмання один. Яке ім’я дістанете, так зватимуть судженого. А кому попадеться пустий листочок – той буде поки дівувати.
У глибоку мисочку чи чашку з пшеницею (згодиться й будь-яка крупа) заховайте декілька каблучок: золоту, срібну та звичайну біжутерію. Уявіть свого судженого і витягніть наосліп з пшениці одну з прикрас. Як трапиться срібна – зустрінете другу половинку, золота – отримаєте пропозицію вийти заміж, а звичайна означає, що продовжите шукати власну долю.
Дістаньте стільки чашок, скільки дівчат у кімнаті. У чашки покладіть цукор, хліб, каблучку, монету й сіль. Якщо вас більше, ніж цих речей, можна, наприклад, взяти по дві чашки з монетами, з цукром і так далі. Кожна дівчина бере одну чашку, не дивлячись на її вміст, і визначає свою долю по тому, що лежить у чашці.
Будь-які чоботи переставляйте від крайніх кутків кімнати до порогу. На кожен крок потрібно промовляти: «Молодець, удовець, буду дівувати». На якому з варіантів чобіт «дійде» до стіни – така доля й чекає дівчину.
Сядьте у темній кімнаті, візьміть довгий папірець і підпаліть його, підносячи вгору. Згораючи, він буде відкидати на стіну тіні, за якими й можна трактувати майбутнє. Якщо тінь схожа на кішку – до закоханості, на гору – до самотності, на дерево – до багатства, на пташку – до великих змін. Кожен образ можна пояснювати по-своєму. Заодно перевірите фантазії подруг.
Налийте у велику миску води. До країв миски прикріпіть папірці з різними іменами. У воду по центру поставте горіхову шкаралупку, у якій запаліть маленьку свічку. До якого імені наблизиться цей кораблик, так і зватимуть майбутнього чоловіка.
Дівчину на Андрія спеціально посилали по дрова. Вона мала взяти навмання оберемок полін і, прийшовши додому, порахувати – парна їх кількість чи непарна.
Читайте також: Українські відьми: хто вони і чи справді мають силу
Примовляючи: «Суджений-ряджений, прийди й утрися», в ніч з 12 на 13 грудня повісьте за вікно білий рушник. На ранок перевірте: якщо він став вологим від повітря, то в наступному році зустрінете своє кохання.
Вийдіть на вулицю (кажуть, треба опівночі або вже під ранок) і запитайте у першого зустрічного чоловіка його ім’я. За прикметою, так зватимуть і коханого.
Перед сном покладіть під подушку гребінець і промовте: «Суджений-ряджений, прийди і причеши мене». Якщо цієї ночі насниться чоловік – то це саме він. Головне, зранку спросоння не забути, що снилося.
Тож запасаймося всім необхідним (пляшечкою винця і смаколиками теж), скликаймо подруг – і веселого нам усім Андрія! А що робити на саме свято читайте тут: зібрали пристойні, непристойні, веселі і містичні звичаї для 13 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: