Про першу жінку в Україні у званні генерал-майора медичної служби відомо небагато: посада, нагороди – Людмила Шугалей має звання Заслуженого лікаря України та Орден княгині Ольги III ступеня. Загалом пані Людмила є непублічною особою – як чимало справжніх героїнь, дійсно скромних від природи. Навіть якщо їм присвячена окрема стаття у Вікіпедії.

Людмила Шугалей родом з Чернігова. Там вона народилася, виросла, закінчила школу – і з третьої спроби вступила до Київського медичного інституту (два роки працювала молодшою медичною сестрою). Тоді було дуже складно вступити на лікувальний факультет, куди хотіла Людмила, – брали переважно хлопців або за направленнями. Але вимушена відстрочка стала в нагоді – досвід роботи простою медсестрою дав дуже багато для подальшої роботи. Під час навчання Людмила також чотири роки працювала у військовому шпиталі, потім – дільничним терапевтом.

У 1995 році їй запропонували роботу лікарем у Службі безпеки

Тут вона пройшла всі кар’єрні сходинки у військово-медичному управлінні: спершу була просто лікарем, потім – завідувачкою медичним пунктом, далі – начальницею філії центральної поліклініки, начальницею шпиталю, заступницею начальника управління.

А в лютому 2014-го, після Революції гідності, в якій Людмила брала активну участь, зокрема, надавала допомогу пораненим на Майдані, вона отримала нову посаду й відтоді очолює Військово-медичне управління СБУ.

Головним напрямом її діяльності є лікування і діагностика військових, ветеранів військової служби, членів їхніх родин, учасників бойових дій. А також забезпечення співробітників, які перебувають на фронті, обладнанням, медикаментами й усім необхідним. Пані Людмила зазначає, що серед військових Військово-медичного управління майже половина – жінки. Є серед них і такі, що займають керівні посади, мають звання полковників.

14 жовтня 2018 року Людмила Шугалей указом президента отримала звання генерал-майора медичної служби

До того вона мала звання підполковника, потім – полковника. Вона стала першою жінкою-генералом на військовій службі в Україні. Її попередницею в цьому статусі можна вважати Тетяну Подашевську, прес-секретарку МВС, яка у 2004 році отримала звання генерал-майора міліції.

Пані Людмила ставиться до свого високого звання цілком спокійно: «Ще не так багато років тому було чимось надзвичайним, щоб жінка водила машину, а тепер це цілком звичне явище. Так само й у політичній сфері: у нашій Верховній Раді чимало жінок-депутатів, а у скандинавських країнах – взагалі, «жіночі» парламенти й уряди, і це позитивно впливає на якість життя у цих країнах. Я вважаю, це нормально. Наше суспільство буде змінюватися, воно вже змінюється».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: