В останній день весни в Києві стартував проєкт «Ти як? Виставка і дискусія» — перша виставка новоствореного Українського музею сучасного мистецтва (UMCA). Вона присвячена досвіду проживання війни після початку повномасштабного вторгнення і створена в партнерстві з Платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та Національним центром «Український Дім». У просторі експозиції вісім кураторів зібрали понад 500 робіт, створених 100 українськими художниками від 24 лютого 2022 року.

Ти як? Виставка

Напередодні офіційного відкриття виставку оглянула перша леді Олена Зеленська та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Під час  екскурсії співзасновниця Українського музею сучасного мистецтва і співкураторка виставки «Ти як?» Ольга Балашова разом з іншими кураторами розповіла про ідею проєкту й акцентувала увагу на окремих роботах з експозиції.

Ти як? Галерея

Далі Олена Зеленська взяла участь у панельній дискусії на тему ментального здоровʼя і впливу мистецтва на емоційний стан окремої людини та суспільства загалом під час війни — разом з Ольгою Балашовою, засновником проєкту «ательєнормально» Станіславом Туріною, філософом Ігорем Козловським та психологинею Ольгою Сергієнко.

Ти як? Виставка

Проєкт «Ти як? Виставка і дискусія» підтриманий Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», яку в березні 2023 року ініціювала Олена Зеленська.

Ти як? Інсталяція

До виставкової частини проєкту увійшли роботи українських художників і художниць з діджитал-архіву мистецтва воєнного стану, започаткованого 24 лютого 2022 року

Хронологічний принцип архівування вплинув на архітектуру експозиції: рухаючись вгору поверхами Українського Дому, глядачі проходять шлях від сьогодення до перших тижнів повномасштабного вторгнення.

Куратори виставки: Єгор Анцигін, Ольга Балашова, Галина Глеба, Юлія Карпець, Анна-Марія Кучеренко, Тетяна Лисун, Катерина Лібкінд та Олександр Соловйов.

В рамках проєкту проходитимуть лекції, кураторські екскурсії, перфоманси митців і мисткинь, заняття з арттерапії та інші події, а також постійно працює зона вимірювання тривожності від українського стартапу Anima

17–18 червня в рамках проєкту триватиме дискусійна програма «Мистецтво та війна» — цикл розмов про досвід українського суспільства з 24 лютого 2022 року, формування пам’яті про російсько-українську війну і ті зміни, які відбулися в кожному з нас та в Україні в цілому.

Кураторки дискусійної програми: Оксана Довгополова та Катерина Семенюк.

Проєкт «Ти як?» реалізується в рамках програми «Культура пам’яті в повоєнній Україні» (PWMC), що впроваджується громадською організацією «Музей сучасного мистецтва» у партнерстві із Платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво за підтримки Швейцарії.

Для відвідувачів виставка працюватиме з 1 по 25 червня кожного дня, крім понеділка.