Начиталися різних майстрів з мистецтва спілкування (ходимо ж в люди, хочемо якнайкраще представляти україночок) і взяли собі на замітку кілька корисностей – так-так, ми розумні, досвідчені і «самі знаємо», але кілька хитринок нікому не завадять. Упевнені, вам також, дівчата 🙂


ЯК ЗВЕРНУТИ НА СЕБЕ УВАГУ, КОЛИ НІХТО НА ТЕБЕ УВАГУ НЕ ЗВЕРТАЄ

Коли заходите кудись, а там шум-гам і вас не помічають (в кабінетах, на лекції, в приймальні, в газовій конторі), не кваптеся роздратовано «кашляти»: постійте кілька хвилин мовчки – з поблажливою посмішкою. Побачите: галас сам вщухне, і ви опинитеся в центрі уваги – навіть запобігливої.


ЯК «РОЗВ’ЯЗАТИ ЯЗИК» НЕЗНАЙОМЦЮ

Коли залишаєтеся поруч чи наодинці з новим знайомим (на перемовинах, за столом, на вечірці) і виникає незручне мовчання – чужі ж люди, то спитайте щось про його роботу чи справу, яка вас пов’язала: як давно нею займається, що конкретно веде тощо. Це вам «розв’яже язики» і допоможе роззнайомитися краще.


ЯК ПОРОЗУМІТИСЯ З ОПОНЕНТОМ

Коли вас про щось питають, особливо з претензією, стримайтеся і дослухайте питання повністю. Часто ми чуємо лише ключові для нас (але часто не ключові для співрозмовника) слова, «накручуємо» себе і починаємо відповідати на своє. А треба – на суть питання, тоді й порозумітися легше.


ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ НАВІТЬ ВІД “НЕЛЮДА” 🙂

Коли потрібно до когось по щось звернутися (за довідкою до паспортистки, за консультацією в магазині, до шефа з проханням), кажіть просто і людяно: «Мені дуже потрібна ваша допомога». Людина відчує себе потрібною, важливою і приділить вам час. Заклопотаний шеф теж, повірте


ЯК ВЛАШТУВАТИ ТЕПЛЕ ЗНАЙОМСТВО

Коли вперше з кимось знайомитеся, перед рукостисканням (так-так, ми тиснемо – легко, по-жіночому, але тиснемо) спробуйте нагріти долоню, хоча б розтерши її пальцями. Теплий дотик приємніший зимного. Принаймні, потім ніхто за спиною не скаже: «В неї такі руки холодні».


ЯК ЗНЯТИ БАРЄР У СПІЛКУВАННІ

Коли приходите на складну зустріч, не кладіть між собою та співрозмовником речей – ні сумку, ні блокнот, ні жакет. Кажуть це підсвідомо сприймається, як перепона і закритість: мовляв, не наближайся до мене.


ЯК ПІДВИЩИТИ АВТОРИТЕТ

Коли вам хочеться посилити якусь інформацію чи свій аргумент, додайте якусь пораду чи вислів на кшталт «Як казала моя мама (чи бабуся, чи університетський викладач, чи перша вчителька)…» – це і розчулює, і надає ваги одночасно: хто ж посперечається з мамою чи професором У крайньому разі, можете, й на україночок послатися – а що, ми, як мама, поганого не порадимо 🙂