На музичному небосхилі – нове ім’я: ROXOLANA – молода, талановита співачка, яка ініціювала унікальний арт-проєкт Ukraine Is – цикл сучасних музичних композицій на вірші українських поетів.

«Ідея записати окремий мініальбом на слова відомих поетів існувала у мене давно, але реалізувати її «допоміг» карантин – я просто закрилася в студії й багато експериментувала з музикою та словами», – розповідає ROXOLANA. Так і народилася перша пісня – «Очима» на вірш Ліни Костенко «Очима ти сказав мені «Люблю».

Ідею арт-проєкту Ukraine Is та дебютної пісні підтримала команда співачки, а також відомий український продюсер, засновник MAMAMUSIC Юрій Нікітін.

Розпочалися запис у студії, зйомки відео і от результат – прем’єра і презентація кліпу в Києві  

Дві легенди в одній пісні

Окрім легендарної Ліни Костенко, яка погодилася на музичну обробку свого вірша, ідею ROXOLANA підтримав не менш легендарний Анатолій Криволап – український художник, роботи якого є в колекціях багатьох світових галерей і приватних колекціонерів.

“Сам вірш Ліни Костенко нагадує неймовірне полотно – у ньому багато своїх фарб і відтінків. Та й пісня одразу асоціювалася у мене з насиченими літніми кольорами, – розповідає ROXOLANA. – Тому коли на одній з виставок я познайомилася з Анатолієм Криволапом, одразу запропонувала йому взяти участь у проєкті Ukraine Is та знятися у відео. Я знала, що він рідко погоджується на подібні авантюри і веде досить закритий спосіб життя. Але ми проговорили майже годину, просто на лавці у виставковому залі”.

Наприкінці розмови Анатолій Криволап сказав, що із задоволенням візьме участь у нашому експерименті

ROXOLANA на презентації своєї дебютної пісні “Очима”
Єднання музики, поезії, живопису

Саме майстерня знаменитого живописця в селі Засупоївка, де він живе, і стала головним знімальним майданчиком, на якому відбувся справжній мистецький експеримент – просто під час зйомок Анатолій Криволап завершив одну зі своїх картин. «Ця робота була на стадії розкладки кольору, і хоча я звик працювати серед чистого білого кольору, обстановка знімального майданчику, ці квіти, зелень, музика, все стимулювало до закінчення полотна. Тому можу сказати, що зйомки відео мені навіть допомогли у цьому», – зізнався Анатолій Криволап.

Серед інших локацій режисер відео Кирило Сулига обрав мальовничі місця поблизу Засупоївки, якими надихається український художник і які стали місцем сили для всієї знімальної групи. В манері живопису Анатолія Криволапа створено й образи співачки.

Одяг від українських дизайнерів BEVZA та J’amemme, в якому ROXOLANA виконує пісню, нагадують про улюблені кольори художника

Читайте також: Ліна Костенко про нетипових українок, гармонію і маму

Очима ти сказав мені: “Люблю”

Ці рядки з вірша Ліни Костенко, які стали приспівом пісні «Очима», підхопили всі гості презентації арт-проєкту Ukraine Is та дебюту ROXOLANA. Журнал «Українки» також був запрошений на цю знакову подію і вже розпитав молоду співачку про наступні пісні циклу.

За її словами, написані ще чотири композиції на вірші українських поетів різних епох, з різною стилістикою та різним настроєм. В основу другої композиції, наприклад, лягли рядки одного відомого сучасного поета, для третьої пісні ROXOLANA, навпаки, обрала вірш класика української літератури XIX сторіччя, причому аранжувала її у стилі реп.

Ми, допитливі журналістки, вже знаємо їхні імена, але триматимемо інтригу – до прем’єри наступних пісень цього унікального арт-проєкту. «Я хочу показати, що українська поезія може звучати класно і сучасно, незалежно від того, коли вона була створена», – говорить ROXOLANA.

«Українки» щиро в цьому підтримують Роксолану і діляться неймовірно теплою атмосферою, що панувала під час презентації

На презентації свого дебютного кліпу ROXOLANA заспівала гостям наживо
ROXOLANA та головна редакторка журналу “Українки” Віта Пасічник
Наталія Васюра, ROXOLANA, Юрій Нікітін
ROXOLANA з гостями презентації

Тож чекаємо продовження арт-проєкту Ukraine Is і нових пісень ROXOLANA! А для тих, хто цікавиться сучасною українською музикою, маємо інтерв’ю з іще одними цікавими виконавцями: B&B project: гурт, який на бандурі та баяні виконує світові хіти і має мільйони YouTube переглядів – почитайте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: