Нагородження Оксани Забужко
Оксана Забужко та Олег Сенцов під час нагородження Орденом Почесного легіону. Фото з фейсбук-сторінки пані Оксани

Українська письменниця Оксана Забужко отримала Орден Почесного легіону у День свободи Франції, який ця країна відзначає 14 липня. Орден Почесного легіону присуджує президент Франції як найвищу нагороду за військові або цивільні заслуги. Її вже отримували видатні українці Ліна Костенко, Борис Гудзяк, Мирослав Попович тощо. У 2023 році французи вирішили відзначити двох українців – Оксану Забужко та Олега Сенцова.

Орден Почесного легіону їм вручив Посол Франції Етьєн де Понсен під час урочистого прийому в Національному заповіднику “Софія Київська”.

Нагороджуючи Оксану Забужко та Олега Сенцова, Посол зазначив: “Сьогодні ми хочемо вшанувати, відзначити і привітати символічний образ української свободи та, мабуть, саму постать незалежної України, яка бореться, яка заявляє про себе за кордоном… У вашій особі ми відзначаємо як видатну особистість культурного і літературного життя країни, так і пильного спостерігача, який невтомно нагадує про цінності свободи, толерантності та громадянської активності. Сьогодні, коли ваша країна бореться упродовж 505 днів, ваш голос важить більше, ніж будь-коли… Вручаючи вам цю нагороду, хочу сказати, що Франція стоїть поруч з Україною, яка бореться, з Україною вільною та незалежною, – тією, яку ви описуєте у своїх творах».

Оксана Забужко подякувала за вручення найвищої нагороди Французької Республіки і додала «Служу народу України!»