До речі, те саме «Деспасіто» українки почули й запостили на нашій фейсбук-сторінці одними з перших, навіть не знаючи, що це за гурт. А потім побачили решту каверів на першому українському музичному інтернет-каналі MVUA і, як то кажуть, підсіли.

У B&B project – понад 50 композицій: рок, поп, джаз, саундтреки, дабстеп і навіть клубна музика. І все це виконує Тетяна Мазур на бандурі та Сергій Шамрай на баяні. Розпитали у Тетяни про інструменти, кавери і… стосунки в дуеті – жіноча ж розмова 🙂

Отож, їй слово…

Любов до музики і бандури у мене від мами

Вона теж бандуристка. Змалечку я гралася не ляльками, а іграшковою сувенірною бандурою, яка була в нас удома. В п’ять років бігала з нею, імітуючи гру, і співала… Моя улюблена пісня тоді була «Ой я, молода, на базар ходила» – про те, як жінка зваблювала козака млинцями:)

Коли мені виповнилося шість, батьки віддали мене в музичну школу

Звісно, поєднувати загальноосвітню і музичну та ще й уроки танців, якими я тоді захоплювалася, дитині нелегко. Кожен день був розписаний по хвилинах, і додому я потрапляла пізно ввечері. Після закінчення школи вирішила продовжувати професійно навчатися музиці та вступила в музичний коледж, а потім і в Національну музичну академію імені П. І. Чайковського в Києві.

З Сергієм познайомилися дорогою в академію

Йшла з бандурою на плечах (яка важить близько 9 кілограмів) і не встигла на автобус, тому довелося добиратися пішки. Сергій ішов з баяном позаду і, як справжній джентльмен, запропонував допомогти.

Виявилося, що ми навчаємось в одному вузі… Так зав’язалася наша дружба

Одного вечора сиділи ми в гуртожитку, пили чай і якось дійшли думки спробувати поєднати наші інструменти

Але зіграти не «базові твори для виховання класичного музиканта», а щось сучасне, те, що слухаємо в телефонах. Вибрали хіт Metallica, зіграли, почули, що на наших інструментах звучить чудово і зняли для батьків невеличке відео. Потім виклали його в YouTube, не думаючи й не гадаючи, що це може викликати такий резонанс у глядачів інтернет-каналу. Через тиждень кількість переглядів перетнула позначку 300 000, а згодом мільйон.

Гурту як такого на той момент ще не було, назви теж

Саме коментарі під відео «а що це за інструмент?» або «вау, як класно, хочемо ще» і підштовхнули нас створити гурт – для того, щоб популяризувати наші інструменти. Зрозуміло, коли іноземці їх не знають, але – не повірите – багато українців також. Мені в голові не вкладалося, адже це національний символ нашої країни. Бандура чомусь викликала в людей стереотипні асоціації з чимось великим і недоладним. Баян теж. А наша мета – осучаснити їх і вивести на світовий рівень. Щоб вони асоціювалися з Україною – як борщ і сало;)

Днем народження гурту вважаємо день виходу нашого першого кліпу – 9 березня. Цього ж дня народився і Тарас Шевченко. Збіг?!

У нашому музичному арсеналі понад 50 композицій

Але ми на кожному концерті намагаємося додавати нові твори, які ще не грали, щоб потішити себе та слухача. Наразі найбільше пишаюся кавером на «Гру престолів», бо ще й досі під враженням від зйомок у неймовірному місці – Камянець-Подільському замку. І ще – останнім твором Йоганна Себастьяна Баха «Токата і фуга ре мінор», адже це класика, яка житиме вічно.

Репертуар ми прагнемо обирати різножанровий, щоб показати багатогранність наших інструментів

Зазвичай, якщо якийсь твір звучить в голові понад дві доби, – треба брати! Тоді збираємося й працюємо. Кожен придумує аранжування відповідно до специфіки свого інструмента, щоб максимально розкрити всі можливості. Час на обробку залежить від складності твору, наприклад «Деспасіто» ми зробили взагалі за годину репетиції, а над Вівальді працювали щонайменше півроку.

До речі, під час кожного виступу, коли ми граємо «Деспасіто», публіка реагує досить специфічно: спочатку слухають і вгадують, що це, потім з нетерпінням чекають приспіву, щоб разом заспівати, ну, а наступний етап – це, зазвичай, запальні танці.

Спочатку ми виконували лише кавер-версії, але десь за рік вирішили спробувати себе в ролі композиторів.

Маємо вже кілька авторських композицій, і, що приємно, вони мають не меншу популярністю, ніж відомі хіти

З початку діяльності B&B project ми постійно зіштовхувалися зі стереотипами щодо народних інструментів…

Ті, хто ще не бачив наших відео, досить скептично ставилися до бандури й баяна. Тому доводилося на ділі показувати, що вони можуть бути сучасними й актуальними.

Є одна цікава історія…

Кілька років тому ми організовували перший сольний концерт в престижному концертному залі Києва, домовилися з організаторами та власниками залу про зустріч, щоб обговорити деталі співпраці.

Ми спілкувалися, все було добре, аж раптом нас спитали про концепцію гурту, інструменти. Кажемо: основні інструменти – бандура і баян. І тут зависла драматична пауза і питання: «А ето нє будєт какая-то самодєятєльность?». Ми вмовили дати нам шанс. Усі квитки були розкуплені за два тижні до концерту, на самому концерті було телебачення і преса.

Тепер майже кожен місяць нам пишуть ті ж організатори з проханням зіграти ще в їхньому залі. Ось так

Ми якось були з концертом у Нідерландах

Там мали нагоду побувати в звичайному музеї народної творчості. Особисто я три дні після побаченого не могла прийти до тями! Віртуальна реальність, голограми, спецефекти доповнювали історичні факти й народні традиції. Все так сучасно!

Я вважаю, що музику народних інструментів підсвідомо любить кожен українець, адже її слухали наші діди й прадіди, і вона є в нашій генетичній пам’яті. Науковий прогрес зайшов так далеко, що зараз увага людей зосереджена в соціальних мережах, гаджетах, телефонах та комп’ютерах, а традиційні інструменти поступово почали забуватись. Ми створили B&B project, щоб поєднати традиційне з сучасним.

У мене є мрія

Хочу, щоб національний український інструмент знали в усьому світі! І коли бандуристи даватимуть концерти у різних країнах, щоб зали були переповнені шанувальниками!