Влада Недак під час акції “Проекту Кешер в Україні” в рамках місяця обізнаності про рак грудей

Сьогодні, у перші дні жовтня, а це місяць обізнаності про рак грудей та дій, спрямованих на профілактику цього захворювання, я хочу не просто мотивувати жінок приділяти увагу здоровʼю та красі грудей, але й поділитись своєю особистою історією.

З Проектом Кешер, жіночою єврейською організацією, я повʼязана з 2008 року, і саме з того часу для мене, 18-річної дівчини вперше відкрилась тема самообстеження та догляду за грудьми. Я, мабуть, тоді вперше склала повну картинку про репродуктивне здоровʼя, гормональну систему, вплив низки чинників на самопочуття та красу свого тіла.

Ані школа, ані мама не дали мені тих потрібних базових знань, з якими має починатися зростання дівчаток. І я така була не одна. Зараз у колі моїх подруг тема табуйованості сексуальної просвіти, гігієни дівчаток, першої менструації та змін свого тіла обговорюється в розрізі “як круто, що наші діти вже зростають в іншому інформаційному полі та нашому правильному ставленні до цих тем”. 

Пригадую перші семінари Проекту Кешер, саме тоді ми з іншими жінками дізнались та змогли практично опанувати самообстеження грудей на наданих нашими американським подругами силіконових макетах.

Так у мене зʼявилась інструкція, яка зайняла своє місце у ванній кімнаті та стала підказкою до мого практичного щомісячного ритуалу

Лекція зі самообстеження грудей, організована “Проектом Кешер”
Вчасне самообстеження

У 2010 році під час самообстеження я відчула в правій груді невеличку пухлину, якої ще не було місяць до того. Через 2 тижні мені успішно видалили фіброаденому. На згадку про неї я маю шрам та роблю обовʼязкове самообстеження щомісяця та УЗД молочних залоз протягом вересня  – жовтня. Мені було 20 років… 

Під час карантину у 2020 ми з командою знайшли слоган “Рак не пішов на карантин!”, який два роки поспіль супроводжував наші ініціативи протягом жовтневих акцій.  Цього року війна… І вона займає більшість наших думок, хвилювань та спрямовує дії на витримку та виживання в складних обставинах та умовах. Але попри все, ми мусимо дбати про себе та не відкладати життя на “після перемоги”.

Є речі, які зберігають наше життя вже сьогодні. І саме щорічне обстеження УЗД грудей, мамографія за віковими показниками та самообстеження, починаючи з 20 років, є тим, що ми не можемо пропускати або ставити на паузу

Горнятко Влади Недак і тематичні закладки “Проекту Кешер в Україні”, створені до місяця профілактики раку грудей
Три простих кроки, які можуть врятувати життя

Свою особисту історію я ніколи не розповідала, але сьогодні я поділилась, аби ми, як доньки, мами, сестри та подруги нагадали собі та одна одній подбати про себе: 

  • запланувати протягом жовтня відвідати сімейного лікаря або гінеколога, підготувавши свої питання щодо здоровʼя грудей;
  • прочитати інструкцію самообстеження та почати практикувати;
  • слідкувати за корисними ефірами та публікаціями від Проекту Кешер в Україні протягом жовтня. Ми залучаємо різних лікарів та фахівчинь, які  дадуть різнобічну інформацію, як зберігати здоровʼя та красу грудей. 

Залишаємось разом в складні часи, турбуємось про себе та жінок і дівчаток нашого кола! Особисто я вважаю, що це теж наближає нас до перемоги!

Далі буде…
Слава Україні! 
P.S. А ще, правда у мене круте горнятко? 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: