Телефонну лінію сексуально-репродуктивного здоров’я запустив Фонд ООН у галузі народонаселення. За номером 3033 можуть зателефонувати пацієнтки, які потребують інформації стосовно жіночого здоров’я, не знають, до якого лікаря звернутися в конкретній ситуації чи потребують контактів профільних лікарів чи медичних мобільних бригад у місці перебування, що, зокрема, актуально для  вимушених переселенок. Також до телефонної лінії можуть звернутись інші лікарі різних спеціалізацій, щоб  проконсультуватись із провідними фахівцями галузі. Лінія працює щодня з 9:00 до 18:00, дзвінки з мобільних операторів та міських номерів по Україні безкоштовні.

«Через війну багато жінок змінили своє місце проживання, з іншого боку, багато лікарок виїхали за кордон. Отже, українки стикаються з проблемою – не знають, до якого фахівця звернутись», – говорить заступник представника UNFPA в Україні Павло Замостян.

Також він наголошує на актуальності фахових консультацій для лікарів. «Якщо це віддалена локація, де нема гінеколога, сімейний лікар чи лікарка може отримати інформацію від провідних фахівців з питань репродуктивного здоров’я. Адже буває так, що в місце прибувають жінки ВПО з клінічними випадками, щодо яких у лікаря загального профілю бракує досвіду», – зазначає пан Замостян.

Також нещодавно в Україні запрацювала гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків, створена UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії, у співпраці  з ГО “Інноваційні соціальні рішення”. За номерами 2345 чоловіки можуть звернутись до кваліфікованих психологів з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо. Детальніше про цю лінію можна дізнатись на сайті https://2345.in.ua/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: