Ці організацій надають юридичні консультації жінкам і в мирний час, і в умовах війни. Список доповнюється. Діліться з нами, якщо знаєте інші дійсно працюючі та ефективні ресурси, фонди, програми – пишіть на пошту редакції ukrainkycomua@ukr.net або в месенджер фейсбук-сторінки. 

«ЮрФем»

Асоціація жінок-юристок України надає допомогу тим, хто зіштовхнувся із сексуальним насильством в умовах воєнного стану або зазнав гендерної дискримінації в сім’ї, на роботі, в навчальному закладі тощо. Тут можуть надати правову консультацію, знайти адвокатку у вашому регіоні та оплатити її роботу тощо.
Звертатися сюди.

Ла Страда Україна

Громадська правозахисна організація, яка працює для забезпечення ґендерної рівності, запобігання ґендерно зумовленому насильству, зокрема, домашньому насильству, а також задля сприяння дотримання прав жінок. При Ла Страді працює безкоштовна національна гаряча лінія 116 123, на яку можна звернутися за допомогою та консультацію з перелічених питань.  Діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях, а дорослі – проконсультуватися з психологами, юристами, соціальними працівниками та соціальними педагогами.
Звертатися сюди.

«Жінки зі сталі»

Підтримка родичок військових. Організація була створена дружинами, матерями, сестрами захисників України, які опинилися в полоні, зникли безвісти або загинули. Її стратегічна мета — не дати світові забути про героїв, повернути їх живими, а загиблих поховати належним чином.
Звертатися сюди.

Жіночий ветеранський рух

Захист прав ветеранок та військовослужбовиць. Організація створена для збільшення можливостей реалізації себе в суспільстві, для адвокації та захисту прав ветеранок та військовослужбовиць.
Звертатися сюди.

Fight For Right

Підтримка українок з інвалідністю під час війни. Допомога з евакуацією, психологічна, медична й фінансова підтримка, супровід при перетині кордону, юридичні консультації, адвокація на національному та міжнародному рівнях.
Звертатися сюди.

Також маємо корисні добірки Жіноче здоров’я: 7 фондів, які надають медичну та інформаційну підтримку, а також Психологічна підтримка жінок: 8 фондів, які надають безкоштовні консультації.