Фрагмент вистави “Погані дороги” режисерки Тамари Турунової

На стрімінговому сервісі Dramox загалом налічується понад 350 вистав з усього світу (розповідали про нього тут). Сервіс також активно співпрацює з українськими театрами, щоб відкривати його як українському, так і світовому глядачу. Наразі вже 120 вистав і понад 60 українських театрів представлені на платформі. Серед них сім вистав, створених саме жінками – українськими режисерками.

Ці театральні постановки зовсім різні, як за жанрами, так і за тематикою, тому кожна з україночок знайде собі щось на свій смак.


режисерка
ТАМАРА ТУРУНОВА

ВИСТАВА “ПОГАНІ ДОРОГИ”
Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
жанр: історії про життя і війну

Це шість історій про стосунки жінок та чоловіків, загострені і спотворені війною, та про переломи, які ніколи не загояться.


ВИСТАВА “ДІДОНА ТА ЕНЕЙ
Open Opera Ukraine
жанр: барокова опера

Відома опера Генрі Перселла. Історія шаленої та приреченої пристрасті, котра народилась в Англії кінця XVII століття, переконує в тому, що кращі пісні про кохання – барокові.


режисерка
ВАЛЕРІЯ ФЕДОРІЩЕНКО

ВИСТАВА “БЕЗНАДІЙНІ?
Камерний театр «Маланка»
жанр: сповідь спустошених душ

Історії про батьків та дітей, чоловіка та жінку, народження та смерть, сни й дійсність, тяжку працю та вічну надію на краще. Різні події, різні характери, але єднає їх головне, — людська гідність.

Читайте також: 19 сучасних українських фільмів, які доступні онлайн


режисерка
ОКСАНА ДМІТРІЄВА

ВИСТАВА “ВЕРТЕП”
Харківський та Львівський
театри ляльок
жанр: музичний перформанс

Різдвяне дійство, створене харківськими лялькарями на резиденції у Львівському театрі ляльок за участі творчих команд з обох міст. Автори переосмислюють український народний вертеп та вписують його у трагічні реалії нинішньої війни.

Читайте також: Хто така Рая Троянкер, яка зводила з розуму увесь «Будинок слово»


режисерка
ТЕТЯНА ГУБРІЙ

ВИСТАВА “ПОЇХАТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИСЯ”
Театр драми і комедії
на лівому березі Дніпра
жанр: лірична комедія

Лірична комедія про кохання, Польщу, кота Фердінанда, гастарбайтерів та київського юриста. Історія одного вибору.

Читайте також: Жіночі історії: про стюардесу, яка перехитрила смерть і вижила в трощах Олімпіка, Титаніка і Британніка


режисерка
КСЕНІЯ ШВЕЦЬ

ВИСТАВА “ЕКСПЕРИМЕНТ”
Театр +
жанр: фантазія-фарс

Експериментальна постановка, чотири різні історії, дотичних до проблеми впливу інформаційного потоку на суспільство і життя людей.

Читайте також: Трагедія сестер Крушельницьких: дві співачки й одне божевілля


режисерка
МАРИНА РИЖОВА

ВИСТАВА “KAVKA”
Незалежна мистецька
формація Art.Razom
жанр: сучасна опера

Опера за творами письменника Франца Кафки. В основі – історія втомленого та знесиленого чоловіка, який блукає своїми жахливими сновидіннями, шукаючи вихід. 

А чи знаєте ви, дівчата, хто був першою в Україні жінкою-режисеркою та керівницею театральної трупи? Марія Заньковецька. Вона заснувала й очолила Українську народну трупу у 1918 році. За це гетьман Скоропадський призначив їй довічну держпенсію – теж першу в незалежній Україні.

Розповідаємо про цю феноменальну українку тут: Марія Заньковецька, її два сміливих вчинки, п’ять першостей й одна любовна драма з Садовським.