Менопауза - не кінець

Менопаузі присвячений окремий міжнародний день – 18 жовтня. Наші колеги з ГО «Гендер в деталях» нагадали п’ять неправдивих уявлень, яких всім жінкам варто позбутися щодо цього природного жіночого процесу.

Менопауза знаменує кінець статевого життя

Це абсолютна неправда. Якщо ви маєте бажання, можете спокійно займатися сексом і отримувати задоволення. Щоправда, менопауза може спричинити гормональні зміни, що впливають на лібідо жінки.

Припливи жару будуть жахливими

Саме приплив жару — найбільш обговорюваний «атрибут» менопаузи. Побутує міф, що вони жахливі в абсолютно кожної жінки. Утім, близько 3% жінок не мають їх узагалі, а в решти припливи жару проходять дуже індивідуально, при чому більшість переживає їх більш-менш спокійно.

Менопауза настає у 50

Хоча середній вік настання менопаузи 51, це лише середній вік! Найчастіше вона стається з жінками у віці 45-55 років, а останнім часом прослідковується тенденція до ранніх менопауз починаючи з 40.

Замісна гормональна терапія — це небезпечно

Використання ЗГТ тривалий час пов’язували з підвищеним ризиком захворіти на рак. Утім, медицина не стоїть на місці, і останні дослідження підверджують, що ризики мінімальні. Натомість правильно підібрана лікарем/-кою ЗГТ допоможе впоратися з приливами, змінами лібідо, настрою тощо.

Менопауза — це лише фізичний стан

Приливи жару — тільки вершина айсбергу. Насправді ж, гормональні зміни часто впливають на настрій жінки. Якщо ви переживаєте перепади настрю, тривожність чи депресивний стан під час менопаузи, верніться до фахівців/-чинь. Ваше психічне здоров’я не менш важливе за фізичне.

Зрештою, пам’ятайте, що при менопаузі, як і ПМС, важлива підтримка людей, які поруч. Це природні процеси жіночого організму й соромитися їх немає жодної причини!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: