Менструальний біль, за статистикою, регулярно відчувають 15% жінок, періодично – до 70%. Це явище навіть має назву – дисменорея. У когось вона має вигляд легкого дискомфорту, у когось – це серйозний біль, від якого з ліжка важко встати. Саме для таких випадків угорський стартап Alpha Femtech розробив комбідрес або боді (кому як подобається) Artemis, який зменшує спазми, дискомфорт, больові відчуття.

Точніше, розробили співзасновниці Alpha Femtech Анна Жофія Кормос та Дора Пельцер. Обидві давно займаються “гаджетами” для жіночого здоров’я. Вони опитали кілька сотень жінок щодо звичок та стану під час місячних і на основі цього опитування створили комбідрес. За задумом розробниць, він мав нагадувати модний аксесуар, а лікарський пристрій.

Вже наприкінці цього року виробники планують його продавати у Великій Британії та Європи. Оголошена ціна – 220 євро. А першими його вже протестували волонтерки. Одна з них – Паула поділилася ВВС, що після користування Artemis місячні стали «геть іншим досвідом» – біль майже не відчувався. Єдине, що змінилося, – місячні були більш рясними. Паула пояснює це розслабленням м’язів.

Як комбідрес зменшує менструальний біль

Це дійсно комбідрес – тобто білизна. Він з мериносової вовни з невеликою домішкою синтетики. В нижню частину «живота» вшиті теплові панелі і гелеві накладки (схожі на ті, що кладуть жінкам під час пологів, аби зменшити біль від переймів). Накладки передають тілу електричні імпульси, блокуючи сигнали болю – жінка перестає його відчувати. Теплові панелі розслабляють матку та м’язи тазового дня. Можна навіть регулювати рівень тепла: через смартфон, увімкнувши Bluetooth.

Панелі і накладки працюють від невеличкого акумулятора – це наче маленький павербанк, його видно на поясі дівчини – на фото ліворуч

Фото Marton Martos
Американський аналог

Над тим, щоб зменшити менструальний біль, працює не лише угорський стартап. У 2021 році в Манчестері розробили пристрій Myoovi – він вже навіть продається в Британії за 60 фунтів стерлінгів. Він хожий на фігурний гелевий пластир у формі метелика, який ліпиться на зону під пупком. У центр кріпиться диск – це “пульт управління”: акумулятор, який заряджається від USB, і кнопки для керування. Пластир можна використовувати до 30 разів, перш ніж замінити, а диск слугуватиме довго. До речі, він має кілька відтінків – як різні типи жіночої шкіри.

Принцип дії метелика схожий, як у боді: імпульси і тепло, які зменшують менструальний біль і розслабляють тазові мязи

Фото Myoovi

Хоча лікарі застерігають: біль треба не глушити, а з’ясувати його причину. І якщо це дійсно така індивідуальна особливість, полегшувати його засобами, які порекомендує лікар. Також радимо прочитати нашу статтю, підготовдену спільно з відомим гінекологом: Проблемні місячні: 6 ознак, які не можна ігнорувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: