Фото з фейсбук-сторінки Юлії Микитенко

Юлія Микитенко не лише перша в Збройних Силах України командирка жіночого взводу, вона також ветеранка АТО, командирка взводу у 25 Батальйоні Територіальної Оборони “Київська Русь” – дуже добре знає потреби і особливі проблеми жінок на війні. Зараз у лавах ЗСУ загалом служать 37 тисяч жінок, з них тисяча – українські командирки.

“Кількість дівчат у силових структурах збільшується, – зазначає Юлія Микитенко у своєму фейсбук-дописі. – Жінки на рівні з чоловіками виконують бойові задачі і перебувають в екстремальних умовах бойових дій. Більшість бойових посад відкриті для жінок. Більшість факультетів на бойових спеціальностях також відкриті для жінок. І зараз у випускниць набагато більше шансів потрапити в реальні бойові умови. Питання в тому, що заледве у військових вишах вчать, як жінці з її особистими потребами виживати в бойових умовах». Саме з таким запитом, зізналася Юлія, до неї нещодавно звернулася одна з військовослужбовиць.

Тому командирка вирішила поділитися своїм досвідом – написала корисний допис для жінок у бойових умовах щодо гігієни та фізіологічних потреб.

Упевнені, досвід Юлії буде цінний не лише військовослужбовицям, а й усім українкам, які живуть в умовах війни

Фото з фейсбук-сторінки Юлії Микитенко
Місячні

Напевне, це найочевидніше питання виживання жінки у бойових умовах. «Є декілька видів гігієнічних засобів, від чаш до трусів. Як на мене, в ситуації, коли немає доступу то проточної води аби помитись чи помити руки, то найкращими засобами будуть ті, які не потребують прямого контакту. Мені йдеться про прокладки та менструальні труси. Хоча з трусами теж є проблемка в неможливості інколи випрати і гарно просушити.

Тож, на мою суб‘єктивну думку, оптимальний варіант – це прокладки. Не дуже екофрендлі, зате дуже френдлі до інтимного здоров‘я», – ділиться Юлія.

Білизна

«Здавалося б, що складного, – зазначає Юлія Микитенко. – Проте неправильний вибір білизни може вилізти ой як неприємно. Я особисто надаю перевагу чоловічим шортикам (ніт, не сексизм, просто зручно, можна і жіночі, до речі ЗСУшні чоловічі дуже навіть ок) або ж класичні, винятково з бавовни.

Щодо ліфа – однозначно спортивний. Гарантія того, що в момент, коли ви зробите вкладку приклада чи одягнете броню, бретелі не злетять і не розстебнуться».

Важливо мати з собою знеболювальні. Багато. Неприємно, а інколи небезпечно, випадати на один-два дні через менструальні болі

Ліки

Юлія Микитенко не приховує, що у жінок під час бойових дій часто-густо немає можливості банально підмитись: “Вологі серветки зрозуміло та ок. Але певні хвороби від неможливості помитися та стресів ніхто не скасовував.

Зокрема, мені йдеться про доволі поширену проблему молочниці. Особисто в мене є в аптечці таблетки флюконазолу (чи будь-якого іншого подібного препарату, і саме таблеток, а не мазі абощо). На фоні молочниці часто може бути цистит, а ще від того, що доводиться ходити в туалет банально в полі на вітрі.

Дієві ліки саме від циститу (не молочниці) – одноразовий прийом фосфоміцину на ніч (Монурал, Урофосцин тощо)”.

Фізіологічні потреби

«Знаю, що дівчата використовують чаші з аліекспресу для того, щоб ходити до вітру стоячи. Власне, це зручно, бо та кількість снаряги, що на тілі, може просто не дозволити сходити до вбиральні як годиться», – попереджає Юлія Микитенко.

“У цьому скілі я завжди заздрила чоловікам, але слава китайцями, які вигадали ту чашу”, – не втрачає гумору Юлія

Фото з фейсбук-сторінки Юлії Микитенко
Волосся

Його можна обстригти, каже авторка допису: «Радикально, але не для всіх. Можна заплести афрокосички, доволі популярні серед комбатанток та волонтерок, щоб упорядкувати волосся, і я дуже схвальні відгуки читала. Також є тверді шампуні, які дуже практичні, бо зручно тримати шматочок в мильниці й не боятись, що заллє всі речі. Або ж заливати невелику кількість шампуню в пляшечку для подорожей як у літак».

Насамкінець Юлія додала: «Я цілком свідома, що не всі готові говорити про такі речі на загал або ділитися власним досвідом. А ще розумію, що зараз купа іншого більшого гівна несеться довкола, тож кому яке діло до особистих проблем дівчат. Сама не знаю, яка буде реакція, але чомусь є відчуття, що комусь це може стати в пригоді».

Інші дуже доречні уточнення і коментарі можна прочитати під дописом Юлії Микитенко. Маємо також важливу статтю для жінок, які пережили насильство під час війни: поради гінеколога і психолога з екстреної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: