Лише за останнє століття були розроблені спеціальні інноваційні продукти, які допомагають ефективніше чистити зуби. Наприклад, електричні зубні щітки ретельніше видаляють залишки їжі, забруднення та наліт навіть у важкодоступних місцях. На EVA.UA можна розглянути різні типи цих засобів: для м’якого чи інтенсивного чищення, а також середньої жорсткості. Зручно, що електричні зубні щітки передбачають застосування змінних насадок, тож ви можете в будь-який момент оновити свій інструмент.

При виборі зубної пасти потрібно звертати увагу на її склад. Зокрема щоб засіб не містив агресивних компонентів: триклозану, парабенів, сульфатів, ПАР. Якого б виробника ви не вибрали, переконайтеся, що його продукт містить фтор. Хоча інколи виникають суперечки щодо користі цього компонента, він наразі все одно залишається основою здоров’я ротової порожнини, що затверджена ВООЗ. Це можна пояснити тим фактом, що фтор забезпечує надійний захист від карієсу. Він перешкоджає розмноженню бактерій, а також зміцнює захисний бар’єр ваших зубів.

Коли ви вибрали зубну щітку та пасту, саме час дізнатися, які дії можуть поліпшити щоденний догляд за ротовою порожниною

ЧИСТЬТЕ ЗУБИ ДВІЧІ НА ДЕНЬ

Так, це важливе правило загальновідоме, проте не всі його дотримуються. Якщо ви чистите зуби раз на день чи взагалі пропускаєте, то провокуєте накопичення зубного каменю, розмноження бактерій, які можуть спричинити появу захворювань ротової порожнини. Якщо ви чистите зуби частіше ніж двічі на день, то можете спровокувати пошкодження емалі та кровоточивість ясен. Два рази на день — ось ідеальний варіант.

Окрім того, не забувайте ретельно та якісно чистити зуби. Під час цієї гігієнічної процедури тримайте зубну щітку під кутом 45 градусів до ясен. Це дає змогу видалити бактерії і зубний наліт на лінії ясен. Обов’язково чистьте всі поверхні зубів, зокрема й задню та бічні сторони. Напрямок чищення — від ясен до краю (вимітальними рухами).

Водити щіткою безперервно вверх-вниз чи з боку на бік не рекомендовано. Приділіть процесу чищення зубів від 3 до 10 хвилин

ВІДВІДУЙТЕ СТОМАТОЛОГА ХОЧА Б РАЗ НА РІК

Не лише чищення зубів, а й регулярні огляди стоматолога допомагають зберегти здоровий стан ротової порожнини. Якщо ви схильні до карієсу, захворювань ясен чи інших проблем, то вам знадобляться візити частіші ніж раз на рік.

Профілактична стоматологія дає найкращі шанси на гарну усмішку. Стан ротової порожнини також пов’язаний зі здоров’ям усього тіла. Якщо у вашому роті є інфекція, то кров може розповсюдити бактерії по різних частинах тіла. Така ситуація матиме негативні наслідки й потребуватиме вже комплексного лікування. Не варто до цього доводити.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЗУБНУ НИТКУ РАЗ НА ДЕНЬ

Проблематично досягти проміжків між зубами звичайним чищенням, тому стоматологи рекомендують використовувати зубну нитку. Візьміть гігієнічний виріб для ротової порожнини довжиною приблизно 45 см. Накрутіть кожен кінець навколо середніх пальців. Використовуючи великі та вказівні пальці, проводьте ниткою між двома зубами. Оберніть нитку щільно навколо одного зуба у формі букви С та чистьте приблизно десятьма рухами вгору та вниз. Далі помістіть нитку навколо іншого зуба та повторіть. Продовжуйте цей процес на всіх зубах. Також ефективними є міжзубні щітки та зубочистки.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ЧИЩЕННЯ ЯЗИКА ТА ПОЛОСКАННЯ РОТА

На язику є багато бактерій, тому під час чищення зубів не забувайте й про нього. Використовуйте зубну щітку чи спеціальний скребок для язика. Радимо також полоскати рота антибактеріальною рідиною. Окрім змивання залишків їжі, вона також зменшує утворення зубного нальоту, знижує активність бактерій і кислотність ротової порожнини, мінералізує зуби. Щоб запобігти сухості в роті, обирайте суміш на безалкогольній основі.

До речі, для людей похилого віку й дітей ополіскувач для рота особливо корисний, оскільки він є ефективним навіть за умови неідеального чищення

ПОЗБАВТЕСЯ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК

Куріння є основною причиною захворювань порожнини рота. Тому, якщо ви зараз палите й хочете кинути, запитайте свого сімейного лікаря про варіанти, які можуть допомогти.

Неправильне харчування теж впливає на стан ротової порожнини. Свіжі та хрусткі овочі й фрукти містять багато клітковини, а також є найкращим вибором з-поміж страв для ваших зубів. Намагайтеся уникати занадто м’яких оброблених продуктів, припиніть різати речі на крихітні шматочки та привчіть свою щелепу до активного жування.

Звісно, не можемо не згадати про шкідливий вплив цукру на стан зубів. Цей продукт перетворюється на кислоту в ротовій порожнині, яка зрештою руйнує емаль.

Кислі фрукти, чай і кава можуть зношувати зубну емаль. Тому ними не варто зловживати.

Щоб у вас були здорові зуби, потрібно доглядати за їх станом протягом усього життя. Дуже важливо щодня діяти на випередження та запобігати появі проблем ротової порожнини. Привчіть себе до корисних повсякденних звичок, що допоможуть підтримувати гарний стан зубів та ясен. Проконсультуйтеся зі своїм стоматологом щодо індивідуального режиму догляду за порожниною рота відповідно до ваших потреб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: