Картина “В кафе”, Олександр Мурашко, Одеський національний художній музей

Я була про тебе кращої думки – докір, який чула кожна з нас. Або синоніми «Не думала, що ти така», «Ооо, тепер я знаю, яка ти насправді», «Хм, от ти яка, виявляється» і ще десяток варіантів закидів від родичів, колег, подруг, батьків, незадоволених тим, що ти відмовилася робити як вони хочуть. Вони, звісно, «жертви», святі люди, а ти – «погана».

Можливо, комусь в таких випадках, як в анекдоті, «краще віддатися, аніж пояснювати чому «ні» – наступити собі на горло і догодити прохачам. Але ми догоджати відтепер не будемо, бо знаємо елегантний метод поставити на місце маніпуляторів (а згадані докори – чиста маніпуляція).

Метод знайшли у бізнес-тренерки Людмили Калабухи – запам’ятовуйте і втілюйте. Головне, спокійно і впевнено дивлячись в очі.

  • повторюєте докір, називаючи речі своїми іменами: «Тобто ви хочете, щоб я зробила те-то, тільки щоб відповідати вашим уявленням про мене?»
  • спокійно слухаєте у відповідь (в різних варіантах): «Тепер я розумію, що ви за людина!»
  • незворушно відповідаєте: «Чудово. Тепер те, яка я є, буде відповідати тому, що ви про мене думаєте».

Читайте також: Якщо вас ігнорують мовчанням: що робити і як (не) реагувати

Людина розумна після цього зрозуміє, що трошки перегнула в намаганні вас «прогнути», переведе все в жарт і продовжить нормально спілкуватися. Але не рідко люди чинять нерозумно і поза очі продовжують пліткувати: «Якби ви знали, яка вона насправді…» Але це вже їхні проблеми.

До речі, цей метод і багато інших корисних для життя й бізнесу підказок є в книзі Людмили Калабухи #колиговорититак. Почитайте, не пожалкуєте 🙂