Онлайн-посібник для знайомства з українською мовою було створено волонтерами «Проєкту Р.І.Д.» У посібнику 8 тем для розмов українською, уривки із творів 43 письменників та письменниць, словники до уривків, 6 стрічок до перегляду (фільми та мультфільми), рекомендації про те, як українізувати власний інфопростір, скоромовки для дикції тощо. Усе це на основі занять розмовного клубу.

Дізнатися, якими велосипедними маршрутами подорожували українські письменники, чому клаптикова ковдра української художниці стала початком нового напрямку живопису та кому з відомих українців пес Івана Франка не давав нормально спати, а також відповісти на безліч запитань самому собі. Усе це можливо завдяки «РІДному посібнику для натхненного знайомства з українською мовою». Так, саме мовою, адже змінюючи її, ми змінюємо наш культурний контекст, тому в посібнику мова і культура нерозривно поєднані.

Посібник був створений за матеріалами Другої хвилі РІДного розмовного клубу. Заняття у форматі онлайн-зустрічей відбувалися для тих, хто вирішив перейти на українську або покращити власне мовлення. Кураторки підтримували та лагідно давали поради, без осуду й непроханих виправлень.

«Зараз команда кураторок РІДного розмовного клубу може створити комфортний перехід на українську не більше, ніж для 60 людей, але бажання допомогти значно перевищує можливості. Це і є причиною появи посібника», — каже очільниця ГО Іванка Світляр.

Онлайн-книгу може завантажити будь-хто з доступом до інтернету

Розгорнувши книгу, кожен зможе прожити «Любов», відчути «Запах», взяти участь у «Грі», а також обдумати безліч інших тем українською. Посібник буде чудовим приводом для глибших розмов із близькими або саморефлексії. Завантажити посібник: https://cutt.ly/aBLQ3ag

Розмовний клуб, на основі якого створили посібник, відбувся в межах проєкту ZMINA 2.0. «Субгранти для культурних проєктів» МБФ ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проєкт ZMINA 2.0 надає невідкладну допомогу для задоволення нагальних потреб громад, пов’язаних з війною, крім тих, які покриваються гуманітарною допомогою та субгранти для відновлення культурного життя та підтримки культури у місцевих громадах як складову боротьби України за свободу та незалежність.