Фото рекламна кампанія Louis Vuitton

Щороку у нас, жінок, одне й те ж: береш купу одягу, чоловік ледь тягне ті двадцять обмежених авіаперевезеннями кілограмів, а на місці або носиш дві-три речі або тобі їх не вистачає до кінця відпустки.

Спитали у нашого консультанта-стиліста, власниці імідж-студії New Style Ольги Леоні, як правильно скласти валізу, не слухати потім від того ж чоловіка «Та нащо ж ти стільки всього набрала?!» і подумки не питати себе те ж саме:) Беремо типову ситуацію: тиждень відпустки біля моря, в готелі, у планах – пляж, кілька екскурсій, прогулянки містом, можливо, вечеря в пристойних ресторанчиках. Для цього, каже Ольга Леоні, достатньо невеликої кількості повсякденних речей, але «комбінаторних» – які легко поєднувати для різних потреб. Щоб ми не ламали голову, яких саме, Ольга склала список одягу у відпустку: можна просто його взяти і за ним складати валізу:)

Білизна: мінімум за кількістю днів поїздки на кожного “відпускника”

Не беріть багато мереживних суперкрасивих ліфчиків: вони займають місце, а згодяться на раз. Найкраще універсальні і зручні, які підходять під будь-який одяг.

Верх: Топи, футболки, майки

8 штук (на вибір) з розрахунку на тиждень перебування: будь-який верх одягнемо раз (ну може два) через спеку плюс 1 верх про всяк випадок (ну раптом заплямите щось і доведеться переодягатися). Про всяк випадок варто взяти ще й сорочку на довгий рукав з простої натуральної тканини: вона врятує від сонця під час екскурсій і замінить светр, якщо стане прохолодно.

Кількість топів-футболок, до речі, зменшуємо на кількість суконь чи сарафанів, якщо їх також хочете взяти. «Парадні» сукні, якщо відверто, у відпустці не дуже практичні: одягнете раз-два, якщо, звісно, не передбачений якийсь дрес-код на вечерях чи певний захід. Достатньо взяти 2 легких сарафани і то тих, що не потребують окремого взуття і легко поєднуються з «відпускними» босоніжками чи шльопками.

Низ: штани, джинси, шорти, спідниці

Беремо з розрахунку 1 низ на 3 верхи. Тобто, на 8 футболок чи майок потрібно максимум 3 низи і теж такі, що підходять до більшості верхів. Якщо 1 низ поєднується лише з 1 верхом, краще не беріть і замініть на щось більш універсальне. Найоптимальніше брати джинси або бавовняні широкі брюки (їх можна вдягнути в дорогу), шорти (одна пара і на пляж, і на сніданки, і на прогулянки), спідниця (краще міді або максі вільного крою, щоб не стягувала, не парила і щоб одягнути на екскурсію до, можливо, якихось релігійних місць).

Читайте також: Куди поїхати на вихідні: українські каньйони

Взуття. Зручне, розношене, нейтрального кольору

Щоб підходило під усі можливі комплекти верху-низу. Мінімальний «відпускний» набір: кеди чи кросівки (в дорогу, на прогулянки), босоніжки чи сандалі на пласкій підошві (для виходів «у люди»), шльопанці для пляжу.

Сумки: дві

Перша – компактна маленька через плече для телефону-гаманця, з якою зручно всюди ходити. Друга – легка і містка, щоб взяти і на пляж, і на шопінг, і як ручну поклажу в дорогу.

Два купальники (для чоловіків плавки)

Щоб не ходити в мокрому чи несвіжому. Чудово, якщо верхня і нижня частини купальника можна комбінувати – зараз багато марок пропонують такі варіанти. Тоді матимете не 2, а 4 пляжні «наряди»:)

«Щось на голову»

Капелюх, панама, хустинка – те, що вам найбільше до вподоби. і, звісно, сонцезахисні окуляри: обов’язкова річ у літню пору.

Прикраси

Коштовні краще залишити вдома, щоб потім не жалкувати за «втопленим» у морі перстнем чи загубленим на пляжі ланцюжком. А от різної біжутерії можна набрати досхочу:) Де ще носити яскраві браслети, сережки-кольца, обідки чи пов’язки на голову, як не на курорті!

Читайте також: Дитяча поїздка: документи, дозволи, квитки

Поради мандрівницям

І ще кілька рекомендацій від Ольги Леоні, яка є не лише професійним стилістом, а й досвідченою мандрівницею.

Перше. Беріть у відпустку лише одяг, який точно носитимете і який не сильно мнеться. Ні, ви не носитимете там джинси, які ледь застібаються, і сукню, яка два роки висить у шафі і чекає «особливого приводу».

Друге. Якщо у поїздці плануєте шопінг, тоді беріть з собою менше одягу або залиште у валізі місце для обновок.

Третє. Якщо передбачається пересадка, візьміть з собою у ручну поклажу запасні трусики і майку, щоб мати чисте на випадок, якщо вантаж не прилетить вчасно, а це буває часто, а також светр чи палантин: у літаках чи автобусах часто вмикають кондиціонер, від якого в салонах зовсім не тепло. 

Також знайшли в інтернеті просту і наочну «інструкцію», як краще складати речі, щоб не м’ялися і увійшли. Маленькі секрети: згортати речі “рулетиком”, шкарпетики і дрібнички ховати всередину взуття.

І взагалі, дівчата, це таке приємне відчуття – збиратися нарешті у відпустку чи у подорож! Усім бажаємо! З нашим списком, звісно:) Але завжди стежте, щоб взяті за цим списком речі не перевищували дозолену вагу для перевезення, особливо на лоукостах – зібрали тут вимоги і правила до вантажу різних авіакомпаній.