Смузі-боул, смузі у тарілці, корисне харчування

В інстаграмі серед фуд-блогерів, в ресторанних сніданкових меню влітку буквально цілі змагання, хто найцікавіше приготує і художньо оформить ці новомодні смузі-боули. Насправді, це по суті звичайне пюре перетертих з різними доповненнями фруктів-ягід, по-модному смузі (від англійського smoothie або однорідний), подане у мисці (від англійського bowl). Ну добре, не зовсім звичайне пюре:) Все-таки справжній смузі-боул має складатися з обов’язкових трьох «частин».

Перша – смузі

В його основі будь-які фрукти чи ягоди чи їхня суміш, до яких додають йогурт або трошки води, щоб маса була не надто густою, мед або сироп для солоду або какао для шоколадного кольору. Все це перетирають у блендері у довільних пропорціях – на смак кухаря і переливають у миску.

Друга – свіжі фрукти

Можна залишки тих, що увійшли до смузі, але цікавіше для смаку і оформлення взяти фрукти чи ягоди іншого сорту чи кольору. Їх гарно нарізають і художньо викладають на смузі.

Третя – посипки

Може бути що завгодно: подрібнені горіхи, мюслі, вівсяні пластівці, мак, насіння льону, соняха, гарбуза, кунжут, чіа, кокосова стружка, кориця, ваніль, тертий шоколад – все, що є на полицях, чим більше тим краще. Ними пересипають фрукти – стежками, візерунками, орнаментами, так щоб від одного лише виду текли слинки:)

Читайте також: Шарлотка: королівська історія і простий рецепт

Нема сенсу давати окремі рецепти смузі-боулів, бо їхнє приготування – чиста творчіть. Можна просто подивитися на приклади і “заварганити” собі щось схоже.

Якщо готуватимете повноцінний обід чи вечерю, рекомендуємо вам, любі україночки, звернути увагу на оригінальні заправки до салатів  – нові смаки вас здивують.
А повертаючись до смузі-боул, то для літа, у сезон різноманітних фруктів і ягід, це найкраща альтернатива сніданкам і справжня вітамінна бомба. Смузі-боул готується за лічені хвилини – тривалість роботи блендера і добре насичує, якщо додати ті ж мюслі чи горіхи. Єдине, професійні кухарі і досвідчені фуд-блогери радять:

  • їсти смузі-боул одразу, за годину він «пустить воду», ягоди – сік, а присипки розм’якнуть;
  • змішувати кислі і солодкі фрукти-ягоди, щоб збалансувати смак;
  • не зловживати рідиною – йогуртом чи водою, краще їх не додати і залишити страві насичений смак і густу консистенцію, аніж їсти водянистий «суп».

    А ще, коли часу зовсім обмаль, а їсти ну дуже хочеться, то вам на підмогу прийдуть рецепти страв з лавашем – швидко, смачно та поживно – ви залишитеся задоволені.

А тепер розпочинаємо своє змагання на найцікавіший смузі-боул в ваших інстаграмах, україночки:) Потім – на найкращий чіа-пудинг. Знаєте ж, що це таке і з чим їдять цей модний суперфуд? Якщо ні – читайте тут: маємо цікаву історію і кілька смачних рецептів.