Заправки, салати, страви

Могли б зарозуміло назвати це модним словом дрессінги, але суті назва не міняє: заправки до салатів – це те, що ми любимо не менш, ніж самі салати і аж хлібчиком вимакуємо 🙂 Любите так теж? Тоді обирайте до смаку рецепт – на олії, сметані, йогурті чи соєвому соусі, з оцтом і без, з медом чи цукром. Ці заправки можна додавати як до свіжих овочів, так і змащувати варені чи запечені. Ними можна заправляти і квашену капусточку, і смажену картопельку – замість купованого соусу.

Знову ж таки, щоб не забивати собі голову вишуканими назвами на кшталт «французький вінегар» чи «пікантний бальзамік», розділили заправки на два види – на основі олії і на основі йогурту (сметани). Змішати все можна в блендері, а можна не заморочуватися і добре перетерти виделкою. Отож…

Варіант перший: заправки до салатів на олії
Заправки, оливкова олія, оцет

В ідеалі готувати заправки до салатів на оливковій олії. Також можна поєднати різні олії (кунжутну, лляну тощо) – беремо 150 мл і готуємо:

  • лимонну заправку: додаємо до олії 1 ст. л. лимонного соку, 1 ст. л. діжонської гірчиці, 1-2 вичавлені зубки часнику, сіль, перець.
  • соєву заправку: додаємо до олії 1 ст. л. соєвого соусу, 2 ч. л. меду, перець.
  • оцтову заправку: додаємо до олії 1 ст. л. яблучного оцту, 1 ст. л. меду, сухий орегано.
  • гірчичну заправку: додаємо до олії 1 ч. л. звичайної гірчиці, 1 ч. л. меду, 1 ч. л. насіння льону, сіль, перець;
  • горіхову заправку: додаємо до олії 1 ст. л. соєвого соусу, 1 ст. л. лимонного соку, 2 ст. л. горіхової «пасти» – дуже дрібно змелених грецьких горіхів.
  • імбирну заправку: додаємо до олії 1 см тертого імбиру, 1 ст. л. перетертого в кавомолці кунжуту, 1 ст. л. яблучного оцту, щіпку цукру, сіль, перець.

    До речі, на десерт можна приготувати смачнющий та корисний смузі-боул: ми написали про обов’язкові три “частини” цієї страви, тому вам є з чим поекспериментувати.

Варіант другий: заправки до салатів на сметані
Сметана, йогурт, заправка

В ідеалі такі заправки до салатів краще смакують на так званому грецькому йогурті – беремо 150 мл і готуємо.

  • каррі-заправку: додаємо до сметани сік половини лимону, кілька щіпок порошку карі, сіль.
  • дзадзики-заправку: додаємо до сметани 1 натертий на крупній терці свіжий огірок, 3 вичавлені зубки часнику, половину пучка подрібненого укропу, 1 ч. л. лимонного соку, сіль, перець. Перед приготуванням натертий огірок солимо і залишаємо на 10 хвилин, щоб він пустив сік, зайвий зливаємо і потім змішуємо з рештою складників.
  • зелену заправку: додаємо до сметани пюре 1 авокадо (розімняти), половину пучка подрібненої зелені, 1 ст. л. лимонного соку, сіль, перець.
  • сирну заправку: додаємо до сметани 50 г розтертого м’якого сиру (бринза, фета, філадельфія, дорблю з пліснявою), пучок зелені, 1 ч. л. олії, 1 ч. л. лимонного соку, сіль, перець.

    А ще, коли часу зовсім обмаль, а їсти ну дуже хочеться, то вам на підмогу прийдуть рецепти страв з лавашем: швидко, смачно та поживно – ви залишитеся задоволені.

Пропорції складників заправок до салатів можна міняти до смаку: хтось любить кисліше, хтось солоніше. Заправки добрі свіжими, можна залишити частину максимум з обіду на вечір або з вечора на сніданок. Смачного, україночки-господиньочки 🙂

Читайте також:
Що спекти з яблуками: чотири перевірені рецепти
Піца «Маргарита»: два перевірені рецепти
Винести гарбуз: 5 простих і смачнючих рецептів