Бьянка Балті і Девід Ганді в рекламній кампанії Dolce & Gabbana 2013

Виділив ці модні стосунки і дав їм назву німецький психолог, автор ряду книг про взаємини та емоційну залежність Ерік Херманн і застеріг, що вони дуже поширені саме зараз – “завдяки” неймовірному доступу й вибору якого хочеш партнера (і на ніч, і на місяць) в соцмережах і на сайтах знайомств, “завдяки” моді на стосунки без зобов’язань, чим, на жаль, дедалі частіше зловживають чоловіки. Українські також…

Гостінг від ghosting або «гра в привида» 

Назва, власне, вже є поясненням формату: кавалер чи залицяльник чи майже бойфренд проявляє знаки уваги – «думає про тебе» в смс, телефонує «як день?», у вас було кілька кав чи навіть побачень. І потім – оп! – і зникає, як привид. На твоє «агов! у тебе все добре?» не відповідає, хоча всі смс читає, телефон не вимикає, світиться щодня у фейсбук чи в спільному колі друзів, але повністю ігнорує. Так, наче тебе й не було. Як, зрештою, не було й причини для його зникнення.

Читайте також:ТОП-5 питань, з якими українці йдуть до сексологів

Бьянка Балті і Девід Ганді в рекламній кампанії Dolce & Gabbana 2013
Мостінг від most – найбільший

І це часто справді найбільше приниження для жінки. Ти вважаєш, що зустрічаєшся з чоловіком – показуєш йому всю Камасутру, даруєш дорогущий «паркер» на Різдво, лікуєш малиною – вважаєш близьким, і він не проти і всіляко показує, що й ти – йому «найближча», навіть називає “кохана”. І в один не прекрасний день теж щезає. Без пояснень. Або з єзуїтським смс: «Я не готовий до серйозних стосунків». І ти стоїш така, чергуючи сльози з «пі-пі-пі»… Спершу намагаєшся щось з’ясувати, пишеш йому канонічне «що з тобою?», потім шукаєш причини в собі, потім махаєш рукою, ледь його забуваєш, як раптом – звістка: “не готове” чудо одружилось! Через місяць. Не на тобі.

Орбітінг від англійського оrbit 

Стосунки, в яких тебе, образно кажучи, тримають на орбіті. Ви вже давно розійшлися, не спілкуєтеся, не бачитеся і, можливо, він вищезгаданий «гостер» чи «мостер», але час від часу без усілякого приводу виходить на твою орбіту: то коментар залишить під дописом у фейсбуці, то вподобає твою світлину, то – затятий атеїст – надішле смс-листівку на Великдень. Нагадати про себе. Показати: «Я є!».

Читайте також: Мене ігнорують мовчанням. Що робити?

Бьянка Балті і Девід Ганді в рекламній кампанії Dolce & Gabbana 2013
Бенчінг від англійського bench

Або лава запасних. І ви там для чоловіка вже довго. Така собі «вічна коханка» або «запасний аеродром» або «безвітказна жилетка». Щоразу однаковий сценарій: його несподіване «Побачимось?», ваше «Набридло! Втомилась!», його самовпевнене «Я скучив», ваше поблажливе «Ну хіба на каву», ваша чергова «остання» зустріч, часто – пристрасний секс, його «Радий був бачити!», ваше «Більше ніколи! Йди геть назавжди!»… Замкнуте коло. Він зникає у своє безтурботне і повне інших жінок життя, а ви повертаєтеся знову на лаву…

Бредкрампінг від англійського breadcrumbing 

Перекладається як «хлібні крихти» і дослівно, і образно, якщо про стосунки. Бредкрампінг дуже поширений зараз – в епоху тіндерів і соцмереж, коли чоловік може легко додатися в друзі, відлайкати всі твої «фото в купальнику біля моря», підморгнути чи написати «Ти така гаряча» в директ і наполегливо «бомбити» месенджер. Багато з нас, як не дивно, ще сподівається «А якщо це любов?», втягується, починає відповідати. Малює собі ілюзорний образ і подумки уявляє, як віртуальний кавалер кличе під вінець, а він не думає кликати навіть на каву. Бо, ймовірно, давно одружений або просто розважається віртуалом…

Якщо ситуація довго не відпускає, корисно буде прочитати статтю про неприємні спогади.

Бьянка Балті і Девід Ганді в рекламній кампанії Dolce & Gabbana 2013
Немодні модні стосунки

Ерік Херманн, як досвідчений спеціаліст, окрім типології дав ще й до кожного з цих «збочень» (інакше не назвемо) детальні поради, як їх припинити. Суть коротка: гнати в шию. Блокувати, не втягуватись, не вірити, не сподіватись і не мордувати себе питанням, чому він так вчинив. Він – закомплексований нарцис, аферист, гуляка чи просто дурень. Головне, не робити дурепу з себе і одразу рубати: «Слухай, госпери мене не цікавлять…» Може, нового слова злякається і сам відстане:)

А ще ми спитали у психологів, що робити і як співіснувати з чоловіками, які постійно мотають нерви. Та й не лише з чоловіками: токсичних людей вистачає – у когось на роботі колега вічно «зливає» негатив, грюкає дверима, здіймає галас через дрібниці, у когось в родині вічно всім незадоволена свекруха-тітка-сестра. Що робити з ними – читайте тут.