Президія Національної академії мистецтв України нагородила композиторів фільму «Довбуш» Олександра Чорного та Аллу Загайкевич Золотими медалями. Вони є авторами і саундтреку з «Довбуша», який можна послухати на усіх стрімінгових музичних платформах.

Алла Загайкевич вже не раз працювала з режисером Олесем Саніним – зокрема створювала музику до його стрічок «Мамай» і «Поводир», а також короткометражних фільмів. А от композитор Олександр Чорний, автор музичного супроводу до стрічок «Let It Snow», «Егрегор» режисера Станіслава Капралова та «Йди за мною» Любомира Левицького, вперше створював кіномузику у співавторстві. У «Довбуші» він створив музику до найбільш експериментальної частини фільму – сцен боїв, спротиву опришків.

Музичний супровід до фільму композитори створювали з 2018 року, із самого початку зйомок

Перед цим вони віднайшли джерела, музичні зразки і нотний матеріал. Також працювали з фольклористами та знавцями інструментальних традицій. Основним джерелом натхнення для Алли та Олександра стала гуцульська народна музика різних жанрів. А свій фінальний результат вони визначили як «опришки-джаз» та «етно-електроніка».

«Основою музики «Довбуша» є автентичний фольклор, – розповіла Алла Загайкевич. – До роботи у фільмі було залучено до 80 осіб – народних музикантів. Був і сільський гурт із Карпат – і в кадрі теж, у сцені з весілля. Після виходу фільму ми видали саундтрек, у який увійшла і музика з фільму, і та, яка не увійшла, але є важливою для нас і для розуміння історії Добвуша. Зараз цей саундтрек можна послухати на усіх музичних платформах».

Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим.