Від першого дня повномасштабного вторгнення професійна спортсменка Лілія Занько змінила спортивну форму на камуфляж та долучилася до лав ЗСУ. Але це не заважає їй продовжувати приносити Україні й спортивні нагороди: торік вона стала п’ятиразовою чемпіонкою світу з армреслінгу та привезла три нагороди з чемпіонату Європи, а цьогоріч стала чемпіонкою Європи та світу!

У складі збірної України Лілія Занько виборола золоту медаль – у фіналі перемогла представницю з Молдови (у категорії дорослі 80 кг). Змагалися суперниці правою рукою. Також українська спортсменка завоювала срібну й бронзову медалі на праву й ліву руку в категорії ветерани 40+.

«Виступ був по ветеранам: ліва, права рука. До речі, серед ветеранів я перше місце зайняла. І також серед дорослих – це вікова категорія від 23 років до 40. Це найсильніша категорія. На ліву руку в мене друге місце вийшло зайняти серед дорослих. І на праву руку – третє місце. Дуже приємно було чути гімн і тримати прапор», – розповідає Лілія. Ця перемога дала їй змогу долучитися до Всесвітніх ігор Єдиноборств, які відбудуться в жовтні 2023 року в Саудівській Аравії.

«Це для мене дуже великий старт, адже якщо Олімпійські ігри проводяться раз в 4 роки, то Всесвітні ігри Єдиноборств – раз у 7 років», – говорить чемпіонка

Під час війни Лілія не має регулярних тренувань, але все одно підтримує фізичну форму та готується до наступних змагань.

Головна ж її задача на службі – вивозити поранених бійців з поля бою, оскільки вона є бойовою медикинею: «Не включиш ліхтарик, бо відразу буде по цьому ліхтарику «приліт». Не видно нічого, наосліп все робиш. Поранення бувають дуже важкі. Шкодую, що одному бійцю так і не вдалося врятувати ногу, але він живий».