Повнометражна кінострічка, головну роль в якій зіграла акторка Рита Бурковська, розповідає про аеророзвідницю з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Вдома її чекають рідні, друзі, побратими і коханий. І наче все добре, але… нове життя приносить і нові виклики. Це дебютна стрічка режисера Максима Наконечного, сценарій до якої він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик.

Фільм був знятий за підтримки Держкіно та партнерів з Чехії, Хорватії й Швеції. Він був представлений ​​у рамках конкурсної програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, а тепер отримав престижну кінопремію. Адже Septimius Awards сфокусована на відкритті та підтримці нових незалежних талантів й об’єднанні усіх аспектів кіно. Церемонія нагородження Septimius Awards зазвичай збирає широкий спектр учасників, серед яких є лауреати премій «Еммі», BAFTA та «Оскар».

Церемонія нагородження

Цьогоріч церемонія нагородження відбулася 26 вересня в Амстердамі

Кадр із фільму “Бачення метелика”

У своїй промові Рита Бурковська згадала історію про війну в Україні, яку почула від українського добровольця у 2014 році на Донбасі. Тоді група волонтерів передавала тіло загиблого героя, і фургон був позначений знаком «вантаж 200». «Кожна людина на заправці, де вони зупинилися, відводила погляд від цього фургона, від цього знака і від загиблого героя…» – сказала Рита. Й додала, що хоче бути частиною суспільства, яке не відвертається: «Я серед людей, які хочуть бути з цими волонтерами у фургоні, які хочуть бути свідками смерті наших загиблих героїв і знака «вантаж 200». Я серед людей, які хочуть усвідомити, що відбувається сьогодні, і подивитися в очі реальності».

Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим.