дієти

Розібрала ці чотири популярні дієти Наталія Федорів, яка протестувала їх на собі. Але вона не бездумно себе мордувала, а вивчала як дієтолог, тренер здорового способу життя, мануальний терапевт і автор сторінки «Есенція життя». Вірить не в дієти для схуднення, а в правильне харчування і проходила всі відомі «режими» саме для того, аби визначити їхню ефективність, плюси і мінуси. Переповідаємо її враження.

#1 Цілісні 30 (Whole 30)

Що це таке: дієта, яка стверджує, що “перезавантажує” ваш організм, а також позбавляє від будь-яких харчових, шкірних або сезонних алергій, виключаючи продукти, які викликають запалення. Це жорстка програма, яка повинна тривати протягом 30 днів без перерв. “Тільки невелика кількість запальних продуктів може порушити цілющий цикл”, стверджує веб-сайт. “Один укус піци, одна ложка морозива протягом 30-денного періоду, і ви порушили процес “перезапуску”, що вимагає почати заново з дня номер 1. Бонус: дієта наполегливо не радить людям зважувати і заміряти себе протягом 30-ти денного періоду.

Що їсте: помірні порції м’яса, морепродуктів, яєць, овочів, деяких фруктів, натуральних жирів, лікарських трав, спецій та приправ. (Можна пити каву та чай.)

Що виключаєте: справжній та перероблений цукор, алкоголь, зерно, бобові, молочні та соєві.

Особистий досвід: най-най-найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я!!!! Чесно!!! Я готова божитися цією системою!!! Так, перші 10-12 днів тяжко, але потім…. У вас з’являється стільки енергії, ніби ви випили літру кофеїну, ваша шкіра сяє (справді, вона сяє!), вашу якість сну можна прирівняти до якості сну дитини, ваш мозок працює ніби ви супер людина!

Мінуси: цю дієту дуже тяжко тримати, якщо ви не маєте часу постійно готувати вдома, читати етикетки продуктів в магазині, якщо ви ведете активне соціальне життя, подорожуєте або змушені готувати для інших членів родини, які вас не підтримують протягом дієти.

Плюси: за цілих 30 днів програми я втратила приблизно 5 кг, набрала м’язову масу, а мій відсоток жиру знизився від 24% до 20,75%. Але найкраще, що сталося після дієти: я перестала вживати алкоголь. У мене абсолютно зникли будь-які навіть натяки на потяг до нездорової їжі, я перестала лакомитися.

Ця програма дійсно робить все, що і обіцяє, зокрема змінює ваші стосунки з їжею

дієти для схуднення
#2 Дієта Дюкана

Що це таке: створена доктором П’єром Дюканом, французьким невропатологом і лікарем загальної практики, дієта складається з чотирьох фаз, які мають намір постійно змінювати ваші звички за допомогою високого вмісту білків та продуктів з низьким вмістом жиру та вуглеводів.

Вона може похвалитися переліком 100 продуктів харчування, дозволених під час дієти. На першому етапі (фаза “Атака”) ви їсте чисті протеїнові продукти; другий етап (“Круїз”) вводить некрохмальні овочі. Фаза 3 (“Консолідація”) поступово повторно вводить крохмалі, а фаза 4 (“Стабілізація”) дозволяє їсти всі продукти харчування, але вимагає один день на тиждень, де ви їсте лише протеїн (білки).

Що їсте: нежирне м’ясо, птиця, риба, молюски, вегетаріанські білки, нежирені молочні продукти, яйця та овочі. (Кава, чай, несолодкі напої. Жодного алкоголю.)
Що виключаєте: спочатку ви їсте чистий білок, а інші продукти повторно вводите повільно в різних фазах.

Особистий досвід: десь років 4-5 тому я вперше спробувала цю дієту. Вона мені досить подобалася, бо я є великим прихильником м’яса. Хоча програма просить лише 3 дні на фазу “Атаки”, я тримала її аж 5 днів. а потім, протягом двох місяців їла наступним чином: 5 днів лише нежирний білок і 2 дні ВСЕ, що хотіла (ну не зовсім дієта Дюкана, але для мене працювало). За 2 місяці я втратила більше семи кілограмів і важила хворобливі 49,5 кг (на мій ріст 170 см).

Мінуси: цієї дієти тяжко дотримуватися постійно. Дієта працює добре, коли вам швидко потрібно скинути зайві кілограми, але вони швидко повертаються, тільки-но ви починаєте їсти все постійно.

Плюси: швидка втрата ваги перед урочистими подіями.

Через місяць після припинення дієти Дюкана, я набрала свої 6 кг назад

дієти правильне харчування
#3 Палео

Що це таке: дієта створена для того, щоб наслідувати спосіб, за яким їли наші предки (як у період палеоліту, знижувати вагу, оптимізувати здоров’я та мінімізувати ризик хронічних захворювань. Це ще одна дієта з високим вмістом білків і некрохмальних фруктів і овочів, які не піднімають рівень цукру в крові.
Що їсте: м’ясо, птиця, риба, (некрохмальні) свіжі фрукти та овочі, яйця, горіхи та насіння, а також здорові масла та олії. (Дозволяється зелений чай. Вживання кави протягом цієї дієти ще і досі є сірою зоною.)

Що виключаєте: зерно, бобові, молочні продукти, рафінований цукор, картопля, перероблені продукти харчування, сіль та рафіновані рослинні олії.

Особистий досвід: десь в 2015 я прочитала про цю дієту. Тоді вона лише набирала обертів і мала дуже багато спротиву з боку сучасної медицини (напевне тому, що ця дієта дійсно працює).

Мені ця дієта ДУЖЕ імпонувала, бо я майже не вживаю рафінованого цукру, молочних продуктів (за виключенням сирів) і, на той момент, я вже харчувалася в основному продуктами, що не містять глютену. Тому мені було дуже легко виключити всі ті продукти з мого раціону повністю.

Але тут є велике “АЛЕ”: Палео – це не дієта, це стиль життя. Я вважаю, що дотримуватися цього способу харчування досить легко, оскільки через місяць сурового контролю (майже як в Цілісні 30) ви можете почати вживати йогурти, тверді сири, мед, кленовий сироп тощо.

Мінуси: в Україні дууууууже тяжко знайти продукти, необхідні для палео-дієти. А інші доступні продукти досить дорогі. Наприклад, муку тапіоки я знайшла лише в одному магазині в Києві, а у Львові ніхто ніколи про таку муку не чув. Кокосових амінокислот (замінник соєвого соусу, який дуже часто використовується під час дієти) в Україні взагалі немає, і потрібно замовляти з Америки або Європи.

Плюси: вас перестає боліти все. Збалансовуються гормони, очищується шкіра, волосся стає кращим, і ви також втрачаєте вагу, якщо не будете насідати на горіхи.

Палео – це метод харчування: якщо вже його починаєш, то потрібно дотримуватися завжди, як вегетаріанство

#4 Періодичне голодування

Що це таке: концепція цієї дієти полягає в голодуванні протягом тривалого періоду. В 30-х роках дослідники намагалися визначити переваги зменшення споживання калорій шляхом пропуску їжі.

Протягом цього часу вчені зауважили, що значне зниження споживання калорій допомагало мишам жити довше. З того часу було проведено більше досліджень і в усіх випадках дієта з обмеженою калорійністю була пов’язана із збільшенням тривалості життя та зниженням ризику виникнення поширених захворювань.

Це приписують спалюванню жирів, оскільки під час регулярних етапів голодування ваше тіло не має їжі, тому природно палить запаси жиру для енергії. У результаті це сприяє зниженню ваги та нарощуванню м’язів.

Що їсте: це не те, що ви їсте, а як ви їсте. Є «метод 16/8»: він включає голодування упродовж 16 годин і споживання всіх ваших калорій протягом восьмигодинного вікна. Є «план 5:2»: він включає звичайне харчування протягом п’яти днів і споживання не більше 600 калорій два дні на тиждень. В обох випадках рекомендується вживати здорову, збалансовану їжу, а також уникати оброблених та нездорових продуктів.

Що виключаєте: їжу.

Особистий досвід: я навіть не знала, що дотримувалася цієї дієти інтуїтивно. Я майже ніколи не снідаю і мій перший прийом їжі зазвичай об 11.00 ранку, останній десь близько 18-19.00. Всі навколо дивуються, як я ще не з розміром в вагон, тому що я їм дуууже багато. Напевне, саме завдяки періодичному голодуванню.

Мінуси: для багатьох людей пропускати прийом їжі є неможливим.

Плюси: можна їсти більше, ніж звичайно, і не поправлятися або їсти звично і худнути.

Взагалі, вважає Наталія Федорів, працюватиме лише та дієта, яка підходить саме вам, це як і правильно підібраний ліфчик: той, що підходить одній жінці, може не підійти іншій. Тому Наталія розповіла виключно про власні висновки, а кожна з нас же має визначатися сама.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: