На усіх фото Джейсон Стейтем

Хтось ніжно зве його «трудовим мозолем» і певний, що він надає солідності, хтось – соромиться і мріє позбавитися сумнівної краси. Та факт залишається фактом: більшість чоловіків після 30 років дійсно мають пристойне черевце.

Почнемо з того, що відкладання жиру саме на животі цілком типове для чоловіків – внаслідок фізіологічних особливостей. Якщо жінки гладшають переважно як «груші» (жир відкладається на стегнах), то чоловіки – як «яблука» (увесь жир на животі, у так званому великому сальнику). І все б нічого – таке «яблучко» зазвичай виглядає симпатично, ​​не втрачає активності.

Однак медики наголошують: саме черевні жирові відкладення становлять особливу небезпеку для організму, оскільки «запаси» відкладаються і на внутрішніх органах, що загрожує розвитком гіпертонії, діабету, атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера.

Щоб оцінити вплив абдомінального жиру на стан здоровʼя, треба виміряти обсяг талії: якщо показники вище 94 см – це вже група ризику, а як вище 102 см – все прям серйозно. То чому ж живіт все росте й росте?

ЖИВІТ У ЧОЛОВІКА: ЧОМУ ВІН РОСТЕ

Варіантів може бути кілька:

  • пиво. Недарма ж чоловічий животик часто називають пивним. Популярний хмільний напій не відрізняється високою калорійністю у порівнянні з міцнішим алкоголем, зате поглинається літрами, розтягуючи шлунок, та ще й разом з ситними закусками. Крім того, в пиві містяться дріжджі, що впливають на клітини жирової тканини – вони збільшуються в розмірах і стають пухкими. А також гормоноподібні речовини (фітоеєстрогени), особливо шкідливі для чоловіків: вони викликають перебудову ендокринної системи, внаслідок чого пригнічується вироблення тестостерону – найголовнішого чоловічого гормону, який, власне, й робить чоловіка чоловіком. Тож при вживанні пива понад 1л на день чоловіки зазвичай мають не лише «видатний» живіт, а й зниження потенції, погіршення якості сперми. Може розвинутися й ожиріння за жіночим типом, коли на додачу до живота ростуть ще й стегна і груди.
  • переїдання. Як відомо, їжа – найкращий засіб від стресу, і в наш неспокійний час до нього хто тільки не вдається. Чоловіки теж. Плюс корпоративи, зустрічі з партнерами у ресторанах, традиційно ситні застілля у сімейному колі… А всі «запаси на чорний день», ясна річ, йдуть у живіт. Причому виявляється це не відразу – якщо жінки відстежують кожен зайвий кілограм, то чоловіки зазвичай спохвачуються, коли рахунок уже йде на їх десятки.
  • гіподинамія. Це проблема сучасності – сидяча робота, пересування виключно за кермом автомобіля, дозвілля з телевізором, приставкою, монітором… Тим часом лікарі зауважують, що більша частина доби, проведена в сидячому положенні, насамперед відбивається на стані черевних мʼязів – їх тонус відчутно послаблюється, чим одразу користуються жирові клітини, й живіт буквально «розповзається».

Живіт, що раптом виріс, може свідчити й про розвиток певних недугів, зокрема, діабету, ендокринних патологій. Тож варто звернутися до лікаря, здати низку аналізів та зайнятися лікуванням

ЩО РОБИТИ

Жир на животі відкладається, коли надходження енергії з їжею перевищує її витрати. Цьому процесу сприяють нестача фізичної активності на тлі надмірного споживання калорійної їжі з високим глікемічним індексом, конституційні особливості, харчові звички, емоційні розлади, що спричиняють порушення харчової поведінки тощо. Вирішення проблеми є комплексним, але першочерговою є корекція раціону.

Принципи побудови харчування при ожирінні такі:

  • прийом їжі 5-6 разів на добу, щоб запобігти появі відчуття голоду;
  • обмеження калорійності їжі, в тому числі за рахунок алкоголю, включно з пивом;
  • зменшення споживання простих вуглеводів (цукру, булок, солодких фруктів), надлишок яких трансформується в жир, а також виключення продуктів, що збуджують апетит (прянощів, гострих закусок), обмеження споживання жирів тваринного походження (рослинних жирів це не стосується – вони, навпаки, активують процеси спалення жиру);
  • вживання низькокалорійної їжі, зокрема, сирих овочів та фруктів, застосування розвантажувальних днів. Наприклад, мʼясних (до 350 г відвареного мʼяса без солі з овочевим гарніром), сирних (500-600 г сиру з 2-3 склянками чаю або кави з молоком без цукру), яблучних (1,5 кг яблук), молочних (5-6 склянок) молока). Їжу слід рівномірно розподілити протягом дня на 5 прийомів.

Зрозуміло, що корекція харчування має бути на тлі щоденної фізичної активності. Щоб розтопити жир на животі, треба задіяти його в енергообміні – зробити так, щоб мʼязи для своєї роботи використовували жирові клітини як паливо.

Це можливо лише за допомогою спорту – оскільки організм для роботи мʼязів насамперед використовує вуглеводи, а жир починає спалювати лише після 30-40 хвилинного кардіотренування (при частоті ударів серця 120-150 ударів за хвилину).

Крім того, щоб замість жиру на животі формувався міцний рельєфний прес (ті самі «кубики»), після кардіо потрібно силове навантаження (15-20 хвилин) – спеціальні вправи на мʼязи преса

ВПРАВИ ДЛЯ ПРЕСА ЧОЛОВІКІВ
  • для верхніх мʼязів черевного преса – скручування з положення лежачи: повільний підйом верхньої частини тулуба, при цьому поперек має бути притиснутим до підлоги, 3 підходи по 20.
  • для нижніх – зворотне скручування: плавний підйом ніг вгору під прямим кутом, разом із тазом, 10-12 повторів.
  • для косих – діагональне скручування. Вихідне положення те саме, лежачи на підлозі, з нього треба правим ліктем дотягнутися до лівого коліна і навпаки, по 30 у кожну сторону.
  • для поперечних – «черевний вакуум». Встати на карачки, спину тримати прямо, максимально втягнути живіт і завмерти так секунд на 20, не затримуючи дихання, 20 разів.

Ці вправи можна робити і вдома. Якщо ж на спорт зовсім нема часу, можна задіяти прийоми, доступні в будь-якому місці (в офісі, у транспорті, взагалі, де завгодно) – наприклад, поперемінне втягування та розслаблення живота. Це візуально коригує живіт та є ефективним тренажером. Виробіть цю корисну звичку: спершу просто втягуйте живіт, коли сідаєте або лягаєте, потім – в положенні стоячи. Невдовзі ви робитимете це легко, як вдих-видих.

Що ж до розрекламованих поясів для схуднення – це не панацея. Вони працюють лише у комплексі з фізичними навантаженнями.

І насамкінець: не обманюйтесь. Багато хто вважає, що чоловік з черевцем – це прям сексі

Може, тому, що живіт красномовно свідчить про непоганий добробут його власника, наявність авто та доброї вечері як мінімум, а наша генетична памʼять, що зберігає події непростого ХХ століття, й тому рада…

Проте вчені розвінчують міф про сексуальність чоловіків з животом – виявляється, вони страждають від імпотенції на 71% частіше. Не дивно, адже ожиріння безпосередньо впливає на чоловічу силу – зниження рівня тестостерону зменшує як вироблення сперми, так і, власне, розміри самого «інструменту». Крім того, чоловік з обʼємним животом часто страждає від «синдрому дзеркала» – без цього аксесуара він просто не в змозі бачити свої статеві органи. То який вже секс?