Чому у чоловіків ростуть животи?
Якщо об'єм талії більший за 94 см – це вже група ризику, а більший за 102 см – серйозна проблема
Якщо об'єм талії більший за 94 см – це вже група ризику, а більший за 102 см – серйозна проблема
Хтось ніжно зве його «трудовим мозолем» і певний, що він надає солідності, хтось – соромиться і мріє позбавитися сумнівної краси. Та факт залишається фактом: більшість чоловіків після 30 років дійсно мають пристойне черевце.
Почнемо з того, що відкладання жиру саме на животі цілком типове для чоловіків – внаслідок фізіологічних особливостей. Якщо жінки гладшають переважно як «груші» (жир відкладається на стегнах), то чоловіки – як «яблука» (увесь жир на животі, у так званому великому сальнику). І все б нічого – таке «яблучко» зазвичай виглядає симпатично, не втрачає активності.
Однак медики наголошують: саме черевні жирові відкладення становлять особливу небезпеку для організму, оскільки «запаси» відкладаються і на внутрішніх органах, що загрожує розвитком гіпертонії, діабету, атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера.
Щоб оцінити вплив абдомінального жиру на стан здоровʼя, треба виміряти обсяг талії: якщо показники вище 94 см – це вже група ризику, а як вище 102 см – все прям серйозно. То чому ж живіт все росте й росте?
Варіантів може бути кілька:
Жир на животі відкладається, коли надходження енергії з їжею перевищує її витрати. Цьому процесу сприяють нестача фізичної активності на тлі надмірного споживання калорійної їжі з високим глікемічним індексом, конституційні особливості, харчові звички, емоційні розлади, що спричиняють порушення харчової поведінки тощо. Вирішення проблеми є комплексним, але першочерговою є корекція раціону.
Принципи побудови харчування при ожирінні такі:
Зрозуміло, що корекція харчування має бути на тлі щоденної фізичної активності. Щоб розтопити жир на животі, треба задіяти його в енергообміні – зробити так, щоб мʼязи для своєї роботи використовували жирові клітини як паливо.
Це можливо лише за допомогою спорту – оскільки організм для роботи мʼязів насамперед використовує вуглеводи, а жир починає спалювати лише після 30-40 хвилинного кардіотренування (при частоті ударів серця 120-150 ударів за хвилину).
Ці вправи можна робити і вдома. Якщо ж на спорт зовсім нема часу, можна задіяти прийоми, доступні в будь-якому місці (в офісі, у транспорті, взагалі, де завгодно) – наприклад, поперемінне втягування та розслаблення живота. Це візуально коригує живіт та є ефективним тренажером. Виробіть цю корисну звичку: спершу просто втягуйте живіт, коли сідаєте або лягаєте, потім – в положенні стоячи. Невдовзі ви робитимете це легко, як вдих-видих.
Що ж до розрекламованих поясів для схуднення – це не панацея. Вони працюють лише у комплексі з фізичними навантаженнями.
Може, тому, що живіт красномовно свідчить про непоганий добробут його власника, наявність авто та доброї вечері як мінімум, а наша генетична памʼять, що зберігає події непростого ХХ століття, й тому рада…
Проте вчені розвінчують міф про сексуальність чоловіків з животом – виявляється, вони страждають від імпотенції на 71% частіше. Не дивно, адже ожиріння безпосередньо впливає на чоловічу силу – зниження рівня тестостерону зменшує як вироблення сперми, так і, власне, розміри самого «інструменту». Крім того, чоловік з обʼємним животом часто страждає від «синдрому дзеркала» – без цього аксесуара він просто не в змозі бачити свої статеві органи. То який вже секс?