Колоти чи не колоти – це майже гамлетівське питання в наш час ставить собі ледь не кожна друга жінка, особливо помічаючи на обличчі перші вікові зміни. Звісно, кожна вирішує сама. Але варто нагадати, що донедавна схожі сумніви були у наших мам і бабусь – тільки в контексті «мазати чи не мазати?» і стосувалося це… кремів, пілінгів, масок. Колись навколо цих косметичних засобів теж «вирували пристрасті», а зараз вони – наш буденний і незамінний догляд.

Така ж звичність у користуванні чекає ін’єкції – вони вже стали частиною жіночих процедур і за ними – майбутнє. Так вважають і професійні косметологи, й жінки, які давно й ефективно роблять ін’єкції собі.

Одна з цих жінок уособлює і перших, і других – це Олена Бердинська, генеральна директорка косметологічної компанії Flosal

ЗАКОХАНА В КРАСУ

Олена Бердинська понад 20 років у косметологічному бізнесі, але все життя закохана в красу – в усіх її проявах. Тому й займається ін’єкційною косметологією – естетичною медициною, яка дарує зовнішню привабливість, причому надовго. «Дорослішання і старіння неминуче, але сучасні процедури допомагають зробити процес більш приємним і не настільки стресовим. І мене це шалено надихає. Я допомагаю людям зберегти красу – мені здається, це прекрасне життєве призначення», – каже Олена Бердинська.

До речі, їй 57, вона цього не приховує і зовсім не виглядає на свої роки. Це ще один доказ того, що сучасна косметологія – ефективна й дієва, а до пані Олени варто дослухатися і можна чесно про все поговорити: про ін’єкційні стереотипи, про пластику Людмили Гурченко, про відфотошоплених інстадів, про важливість виховання в жінках культури догляду і навіть про те, які ін’єкції Олена «коле» собі…

Олено, сучасна косметологія – що це? Ваше бачення…

Сучасна косметологія – це хайтек. Це складне обладнання, новітні розробки, це дуже інтелектуальний бізнес. Це нова реальність, яка стала повсякденністю. Як зубні імпланти, наприклад, як смартфон у руці. Це частина високих технологій, в яких увесь час щось змінюється і вдосконалюється.

Коли компанія Flosal почала працювати, а це 2002 рік, складно було уявити, до чого ми прийдемо через десяток років. Свого часу ми представили Україні перший у світі ревіталізант, ми пояснювали і навчали косметологів, що це, переконували клієнтів скористатися новою процедурою. За ці майже 20 років ми послідовно пройшли всі етапи еволюції ревіталізантів на ринку.

Сам термін ревіталізація означає наступне: vita – життя, re – зворотний напрямок. Тобто суть – відновлення шкіри

Як саме змінювалися ревіталізанти?

Спершу були монопрепарати лише з гіалуроновою кислотою, головною міжклітинною речовиною. З розвитком науки склад ставав більш високотехнологічним: з амінокислотами, вітамінами. А зараз ми є свідками найвизначнішого прориву останніх років – створення пептидів.

Якщо раніше ми говорили, що ревіталізація – це відновлення шкіри, то сьогодні ревіталізанти омолоджують, відновлюють не тільки шкіру, але і підшкірно-жирову клітковину, тобто діють на значно глибшому рівні. Ревіталізанти тепер застосовуються й для лікування волосся. Косметологія еволюційно розвивається, і компанія Flosal разом з нею.

Косметологія в нашій країні овіяна різними упередженнями. Вам доводиться їх долати також – як? Які найсмішніші стереотипи чули про сучасні ін’єкції?

О, це моя улюблена тема. Назву три основних стереотипи.

Перший: вводити в себе щось чужорідне – це для мене табу. Смішно чути це від людей, які жменями п’ють синтетичні ліки, приймають синтетичні контрацептиви, змащують обличчя кремами з наночастинками, що глибоко проникають у шкіру. Все це застосовують, а ось ін’єкції – табу.

Другий стереотип: «Мені ще рано» – часто чую від жінок після 45. Потім буде  пізно, відповідаю я, потім – тільки операції. Адже одна з головних переваг ін’єкцій – профілактика й уповільнення старіння. Для тих, кому це важливо і потрібно, ін’єкції можуть максимально відтермінувати хірургічні втручання. Деяким типам старіння ін’єкції взагалі дозволять уникнути “пластику”. Наведу приклад чудової й легендарної Людмили Гурченко. Ми всі бачили жахливий результат її нескінченних операцій. А насправді їй не пощастило тільки в тому, що вона надто рано народилася. При її тонкій шкірі й властивому їй «дрібно зморшкуватому» типі старіння “пластика” взагалі не показана. Якби вона жила пізніше і почала робити ін’єкції років у 35, то могла б обійтися без хірургічного втручання. Тому говорити «мені ще рано, я постарію, а потім прийду колотися» – хибна позиція. Потім буде пізно, повторюю.

Третій стереотип: якщо перестати робити ін’єкції, шкіра обвисне ще дужче. Це зовсім не так. Якщо перестати «колотися», шкіра просто продовжить старіти в тому темпі, в якому вона генетично запрограмована.

В кожній з нас закладений свій тип старіння, своя швидкість. Тільки старт цього процесу завдяки ін’єкціям значно зсувається і починається з іншої точки відліку

Чому догляд, ін’єкції – це не страшно, а потрібно? Які ваші три аргументи «за»?

Почнемо з того, що ін’єкції потрібні не всім. Естетична медицина – це не про хворих, як ми сказали. Вона для тих, кому важливо залишатися в гідній формі. А мотиви для цього абсолютно різні. Якщо говорити про нашу цільову аудиторію, то це три основні групи.

Перша – відомі, соціально активні люди, які завжди на публіці. Зовнішність – частина їхнього іміджу та професії. І вищий пілотаж косметолога – зробити так, щоб його втручання не було очевидним. Сьогодні це цілком можливо.

Більш того, сучасна косметологія дозволяє домогтися миттєвого ефекту без тривалої реабілітації. Синці на губах, папули після ревіталізації – це все в минулому. Сьогоднішні технології – це «вколола», встала з канапи й пішла на зустріч чи на світський раут. Ось так сьогодні працюють прогресивні ін’єкційні технології. Вони економлять найцінніший ресурс – час.

Інша група – естети, які цінують красу і прагнуть до гармонійної зовнішньої досконалості. Певні диспропорції, які раніше виправлялися або хірургічно або взагалі ніяк, сьогодні можна відкоригувати ін’єкцією. Образ набуде виразності, при цьому не втратиться індивідуальність. Навчаючи косметологів, ми даємо не тільки медичні знання, а й техніку, як естетично коригувати різні типи облич, окремі зони.

Третя група – ті, хто хоче уповільнити темпи старіння. Ще донедавна 50-річних людей вважали мало не «древніми», приреченими сидіти з онуками. В наш час вони ведуть активне життя, вони молоді душею. Зараз 50 – це вік щастя, коли ти реалізував всі свої соціальні та батьківські функції, багато зрозумів про життя, навчився його цінувати. І душа в тебе молода, а зовнішність не цілком. Так от сучасна косметологія дозволяє збалансувати внутрішній і зовнішній стан.

Якщо жінка почала вчасно доглядати за собою, то і дорослішати, і старіти вона буде більш красиво

Олено, як ви особисто доглядаєте за собою? Які процедури найбільше любите?

Є ряд процедур, які роблю регулярно: кожні 6 місяців – ботулотоксин, раз в чотири місяці – ревіталізація, раз на рік-півтора – контурна корекція, заповнення певних об’ємів. Є епізодичні процедури, як правило, апаратні: судинний лазер або апарат для підтяжки обличчя.

Вдома користуюся професійною космецевтикою з пептидами, з гіалуронкою – продукція, яку ми у Flosal продаємо. Мені 57 років, і я цілком задоволена тим, як виглядаю, як почуваюся. Найулюбленішою процедурою, як і раніше, залишається ревіталізація. Після уколу шкіра сяє, очі сяють, і ти вже інакше дивишся на світ.

Ви маєте можливість і нагоду спілкуватися з жінками різного віку, професій. Що, на вашу думку, об’єднує всіх жінок?

Прагнення краси – це наша національна українська особливість, наші жінки завжди цим славилися.

Ми оточені красивими людьми, і це накладає на нас відбиток – нас усіх об’єднує бажання бути привабливими

Як виховувати в жінках вміння доглядати за собою?

Сьогодні для цього є всі можливості – на будь-який гаманець, було б бажання. Щоб я порадила… Дуже ретельно відбирати лідерів думок, яким довіряєте. Не варто сліпо вірити відфотошопленим і пропущеним через фільтри інстадівам. Краще знайти досвідченого косметолога, який навчить правильному догляду, а такі компанії, як наша, дадуть свої професійні рекомендації. Вибір великий, і це також іноді створює проблему. Але обирати треба свідомо і вдумливо.

Що, на вашу суто жіночу думку, дуже потребують сучасні українки? Що їм побажаєте – мати, змінити, здобути? І чого б побажали собі?

Сучасні жінки насправді дуже різні. Іноді полярно. Одні традиційно зосереджені на сім’ї та материнстві. Інші, навпаки, до шлюбу не прагнуть, хочуть будувати кар’єру. Але при цій різниці нас ріднить дещо спільне. Ми всі хочемо кохати й бути коханими. Саме це закладено в нашій природі.

І це не так вже й складно – рецепт нам дали 2000 років тому: полюби ближнього, як самого себе. Але спочатку дійсно треба полюбити себе. Я бажаю усім жінкам і собі також вирощувати любов до себе, а потім – любов до ближніх.

Для когось любити – цілком природно, як дихати, але більшості цьому потрібно вчитися. Це як зростання дерева, як зростання дитини. Коли від тебе виходить любов, люди прагнуть до цього світла. Є жінки, які ніколи не робили ін’єкцій, але вони випромінюють потужний імпульс любові. А для когось невелике зовнішнє перетворення може стати тим імпульсом, який розіб’є стіну несприйняття себе і змінить життя. Тому я просто бажаю любові та краси!

Ми в редакції “Українок” долучаємося до побажань Олени Бердинської і пропонуємо згадати історію: які жінки вважалися вродливими у давнину а також як з’явилися конкурси краси, вихід у бікіні і «Міс висока мораль».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: