Фото Jess Bonham для Garage Magazine

Випадіння волосся – проблема, знайома кожній з нас. У багатьох просто зараз, зі зміною сезону, починається так зване «линяння». І це не єдина причина, чому на гребінці залишається купа волосся, а мити голову навіть страшно – воно буквально сиплеться у ванну. Ми не лікарі, не маємо права і наміру ставити зараз діагнози, але проконсультувавшись із трихологом Тетяною Михайленко, узагальнимо основне – і собі, і вам, дівчата, для «орієнтиру», чому найчастіше випадає волосся.

Послаблений імунітет

Часті або нещодавні захворювання, виснаження організму, недостатнє або неправильне харчування, надмірні навантаження і постійний стрес – усе це моментально позначається на нашій зовнішності та, звісно, на волоссі.

Що робити: зміцнювати імунітет, відпочити, налягати на вітаміни, за потреби пропити імуномодулятори або додати в харчування «вітамінну бомбу» – суміш меду, горіхів і сухофруктів, загугліть – рецептів вдосталь.

Брак вітамінів і заліза

Випадіння волосся – це одна з підстав здати аналіз на дефіцит заліза. Проаналізувати результат повинен лише фахівець і призначити за потреби відповідні вітаміни.

Що робити: додати в раціон залізовмісні продукти – печінка, риба і м’ясо (яловичина), яєчний жовток, житній хліб, каші (гречана, вівсяна), залізовмісні соки (яблучний, гранатовий).


Приймання лікарських препаратів

Провокують випадіння таблетки від підвищеного тиску, частина стероїдів, антидепресанти, сечогінні препарати, а у великій кількості навіть звичайний аспірин.

Що робити: змиритися і завершувати курс лікування. Після нього організм відновить нормальну роботу, а з часом прийде в норму й волосся.

Фото Jess Bonham для Garage Magazine

Читайте також: Жіноче серце: як зберегти здоровим – поради кардіолога

Гормональні порушення

Один з винуватців випадіння волосся у жінок – надлишок чоловічого статевого гормону тестостерону. Часто це пов’язано з менопаузою, гінекологічними захворюваннями, порушеннями роботи щитоподібної залози та, серед іншого, цукровий діабет.

Що робити: якщо волосся випадає буквально “жменями”, запишіться до лікаря-ендокринолога, він проконсультує і призначить потрібні аналізи та методи лікування.

Захворювання шкіри голови

Надмірна лупа, що снігом сиплеться на плечі або лушпинням збирається на шкірі голови, – це не косметична, а дерматологічна проблема – себорея або дерматит. Її не вирішиш хед-енд-шолдерсами, потрібне фахове системне лікування.

Що робити: зверніться до дерматолога або трихолога – вони визначать причини появи дерматиту і призначать лікування.

Фото Jess Bonham для Garage Magazine

Читайте також: Вага після 40: як її втримати і чому жінки набирають зайве

Слабке кровопостачання шкіри голови

Якщо немає серйозних проблем із тиском, захворювань серцево-судинної системи, то зверніть увагу на кількість випитої кави в день та алкоголю… в тиждень 🙂 Зловживання одразу позначається на волоссі. Воно стає слабким і починає випадати.

Що робити: стримуйтеся з капучинами й ром-колами і займіться фізичною активністю – ходьба, танці, аеробіка. Година інтенсивного руху в день добре розганяє кров і покращує кровообіг. Допомагає також простий масаж голови кінчиками пальців – робіть щоранку.

Надмірне захоплення стайлінгом

Фен, «утюжок» щодня, гелі, пінки, лаки дають нам гарну укладку, але при цьому повільно, але вперто знищують волосся. Мороз і палюче сонце також.

Що робити: звести до мінімуму використання «хімії» та засобів для стайлінгу волосся. За можливості сушіть його природним способом – без фенів і «дайсонів». Робіть частіше «розвантажувальні» дні для своєї шевелюри і матимете більше шансів, що вона таки залишиться шевелюрою.

А заразом прочитайте статтю Жіноче волосся: давні українські прикмети і традиції Дізнаєтеся багато цікавого про те, як наші прапрабабці берегли свої кучері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: