Сьогодні, 13 жовтня, відзначається Міжнародний день без бюстгальтера або No Bra Day. Спершу це був своєрідний флешмоб для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми раку грудей. Однак, згодом цей флешмоб трансформувався у день відмови від ліфів. У феміністичному русі популярне переконання, що бюстгальтери – це нав’язаний жінкам предмет гардеробу, який насправді не особливо потрібен. Чому ж відмова від ліфів – це не завжди добре, і взагалі – носити чи не носити бюстгалтер? Це непросте питання поставили фахівцям наші партнерки з “Проекту Кешер в Україні”, всеукраїнської жіночої єврейської організації, яка втілює різноманітні освітні й менторські програми для розвитку жіночого лідерства, професійної реалізації та підтримки здоров’я. Ділимося їхніми висновками…

Навіщо потрібен бюстгальтер?

Бюстгальтери можуть допомагати м’язам та хребту зайняти правильне положення. Особливо це стосується жінок із пишними грудьми.

Груди можуть важити більше кілограма, якщо ви маєте чашку D чи більше. Тиск на усе тіло є величезним, особливо на спину. Пам’ятайте, що груди складаються з жирової, залозистої та жирової тканини, а підтримують їх лише шкіра та зв’язки.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт під час носіння ліфа, скоріше за все проблема полягає безпосередньо у цьому предметі гардеробу. Можливо, ви обираєте неправильний розмір або недостатньо якісний бюстгальтер.

У жінок часто виникає відчуття сильної напруги, яке локалізується там, де знаходяться бретельки ліфа. Вузькі бюстгальтери можуть серйозно вплинути на грудну клітину, а також викликати біль у спині та шиї.

Якщо лямки ліфа ослаблені, а задня частина жорстка, це призведе до неправильного балансування. Жінки часто звертають увагу на цей «ремінець» бюстгальтера, не думаючи про іншу підтримку.

Наприклад, якщо ви носите ліф без бретельок – в ньому немає ніякого сенсу, адже основна функція бюстгальтера – підтримувати вагу та структуру грудей

Міфи про бюстгальтери

Немає жодних доказів того, що обвисання грудей викликане відсутністю бюстгальтера. Існує безліч біологічних та генетичних факторів, які збільшують або зменшують вірогідність обвисання грудей.

Також поширений міф про те, що носіння бюстгальтера призводить до раку грудей. Носіння ліфа не впливає на ризик раку молочної залози. Неважливо, чи ви носите бюстгальтер на кісточках, чи відмовилися від ліфа взагалі. Рак грудей жодним чином не пов’язаний із білизною.

Як зазначає Максим Ігнатов, лікар-онколог-мамолог, носіння бюстгальтера не за розміром не травмує хребет, не завдає шкоди внутрішнім органам і не стає фактором ризику для розвитку раку молочної залози (джерело: buro24/7). Проте він може призвести до таких проблем:

  • перманентної деформації ключиць,
  • мігрені,
  • оніміння рук і пальців,
  • застою лімфи,
  • перетиску цервікальних нервів.

Цікаво, що ні кісточки, ні пуш-ап, навколо яких точаться суперечки, самі по собі не шкідливі. Але! Тільки в тому випадку, якщо бюстгальтер підібраний правильно

Читайте також: Цікаві факти про білизну, яку носили українки в давнину

То носити чи ні?

Багато дискусій ведеться й щодо доцільності відмови від бюстгальтера взагалі. Одні жінки вважають, що будь-який бюстгальтер є протиприроднім і незручним, відмовляючись від нього, інші говорять, що він є необхідним і допомагає проти обвисання грудей. Хто із них правий?

Експерти відзначають, що відмова від бюстгальтера не є небезпечною. Проте для жінок із великими грудьми, це не завжди зручно, як говорить експертка з підбору білизни Аліна Гізатуліна: «Багато жінок починають сутулитися без підтримки правильного бюстгальтера, тому що він покликаний розвантажувати вашу спину. Також правильно підібраний бюстгальтер зменшує механічні рухи грудей».

Без підтримки бюстгалтером можливе більш інтенсивне провисання куперових зв’язок, на яких тримаються груди, а отже, прискорюється втрата форми і еластичності грудей

Читайте також: Вага після 40: як її втримати і чому жінки набирають зайве

Бюстгальтери і спорт

Спортивні бюстгальтери часто занадто сильно підтримують груди, що заважає правильному функціонуванню грудної клітини. Це послаблює м’язи спини та перенапружує зв’язки грудей. Через це бажано не носити спортивний ліф постійно. Проте, якщо у вас пишні груди, і вам дійсно зручніше в спортивному ліфі, то лікарі не заперечують проти такого варіанту.

Якщо ви регулярно займаєтесь спортом, важливо підтримувати груди. Інакше можливо пошкодити внутрішню структуру грудей. Тренування без бюстгальтера змушують вашу спину, м’язи шиї та трапецієподібний м’яз (основний м’яз спини) працювати набагато сильніше, щоб збалансувати вагу.

Носити ліф варто не лише тоді, коли ви перебуваєте у русі. Повна підтримка грудей забезпечує комфорт і дозволяє полегшити біль у спині.

Важливо пам’ятати, що коли ми ходимо, наші груди «зсуваються» на 3-4 см і навіть більше – при зайняттях спортом

Читайте також: Жіноче серце: як зберегти здоровим – поради кардіолога

Що ще можна носити замість бюстгальтерів?

Якщо ви хочете відмовитись від класичного бюстгальтера, можна також спробувати безшовну білизну, бюстгальтери-майки або анатомічну білизну – що це таке, описували у нашій статті: Анатомічна білизна: що це таке і чому вона потрібна кожній жінці. Також альтернативою бюстгалтерам можуть бути:

  • бралетти – м’які топи з мережива, які можна носити і як самостійний предмет гардеробу;
  • еластичні топи;
  • корсети під груди (але рідко), які використовували і до винайдення ліфа;
  • наклейки та пластирі на груди, якщо не хочете носити ліф, але почуваєте себе некомфортно з неприхованими сосками.

Груди змінюються із плином життя, тому важливо знімати актуальні мірки, щоб правильно підібрати білизну! Ми навіть склали список Як підібрати бюстгальтер: 5 типових жіночих помилок, почитайте. Здоров’я вам і вашим грудям від редакції журналу “Українки” та Проекту Кешер в Україні!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: