Сучасні методи пластичної хірургії дають змогу проводити будь-які операції максимально безпечно та навіть не залишають помітних шрамів. Для аугментаційної мастопексії хірурги використовують ледь помітні розрізи, щоб забезпечити швидше відновлення тканин.

Проте відсутність або майже повна непомітність шрамів після такої процедури багато в чому залежить не тільки від вибраної хірургом техніки та розрізу, але й від дотримання правил післяопераційного догляду.

Чи залишаються шрами після мастопексії?

Після пластики грудей у будь-якому випадку формуються рубці, адже ця операція передбачає хірургічне втручання із розрізами шкіри. Сучасні методи пластики та розрізів під час операцій дають змогу залишати на шкірі ледь помітні рубці, які за умови правильного догляду з часом стають зовсім непомітними.

Хірурги зазвичай планують розрізи так, щоб вони проходили по природних складках або зонах, що легко прикриваються білизною. У більшості пацієнток через рік після операції рубці стають тонкими, м’якими і менш контрастними на тлі навколишніх тканин.

Що впливає на розмір та вираженість шрамів?

Найбільше на вигляд післяопераційних шрамів впливають три чинники:

  • тип обраного розрізу;
  • особливості шкіри;
  • турбота про шкіру під час загоєння.

Чим більший ступінь птозу, тим більшим буде розріз і, відповідно, довшим рубець.

Шкіра зі схильністю до гіпертрофічних або келоїдних рубців формує більш щільні та помітні шрами, навіть при дуже точному та якісному накладанні швів. Значення має і фототип шкіри: на більш схильній до засмаги шкірі рубці частіше пігментовані. Додатково на процес загоєння впливають загальний стан здоров’я, наявність хронічних захворювань та шкідливих звичок. Цукровий діабет, паління, недотримання правил відновлювального періоду та незбалансоване харчування сповільнюють процеси загоєння тканин.

Які існують розрізи для проведення мастопексії?

Існує кілька варіантів доступу при підтяжці грудей, і кожен з них передбачає різне розташування та довжину розрізів. Найменш інвазивний – периареолярний розріз. Він виконується по колу навколо ареоли, підходить при легкому обвисанні і дає змогу зробити шов практично непомітним завдяки кольоровому переходу між ареолою і шкірою грудей.

При середньому ступені птозу використовується вертикальний розріз, коли до навколоареолярного додається розріз від ареоли до субмамарної складки. У цьому разі формується рубець у вигляді “ключа”.

У разі значного обвисання потрібен Т-подібний або якірний розріз – навколо ареоли, вертикально вниз і по субмамарній складці. Це дає найбільші рубці, проте допомагає досягти вираженого естетичного ефекту при тяжких формах птозу. Хірург завжди вибирає тип розрізу індивідуально, орієнтуючись на форму грудей, еластичність шкіри та інші анатомічні особливості.

Догляд за шрамами після операції

Після підтяжки грудей важливо правильно доглядати за післяопераційною зоною. Дотримання цих рекомендацій значно зменшує ризик виникнення ускладнень та додатково сприяє швидкому загоєнню тканин.

У перші дні після процедури необхідно дотримуватися всіх вказівок хірурга, не знімати пов’язки самостійно та уникати зволоження післяопераційної ділянки.

Також після операції необхідно носити компресійний бюстгальтер. Його використання зменшує розтягнення шкіри та фіксує груди в правильному положенні.

Не менш важливо уникати сонячного опромінення в зоні рубців – ультрафіолет стимулює пігментацію і робить шрами помітнішими. Упродовж шести місяців не слід використовувати скраби, травмувати шкіру в зоні операції та не носити тісну білизну.