Де купити вишиванку: 11 українських брендів
Вони пропонують також вишиті сукні, комбінезони, кирсетки, спідниці, куртки
Вони пропонують також вишиті сукні, комбінезони, кирсетки, спідниці, куртки
Насправді, українських брендів вишиванок значно більше – у кожному торговому центрі чи великому місті є магазинчик з вишиванками від місцевих майстринь чи невеличких виробників. Але якщо хочеться чогось більш універсального, щоб носити не лише 18 травня, 28 червня чи 24 серпня, а щодня – на зустрічі, на роботу чи в дорогу, то от вам довгий список марок одразу з їхніми онлайн-адресами. Купити вишиванку не важко, важко її обрати.
Марку створили Світлана Кубрак і Наталія Шевчук – надихнулися старовинними візерунками з сімейних реліквій. Шиють одяг (навіть раритетні кирсетки і модні бомбери) з етнічними елементами та рідкісними техніками шитва. Вишивають на шовку, бавовні, льоні, а найцікавіше – на прозорому шифоні та велюрі.
У цієї марки, заснованої Оксаною Лєбєдєвою, не просто вишиванки – це вишиванки-обереги. Кожен орнамент створювався в тісній співраці з етнологами і має свій давній сакральний зміст: наприклад, вишивка «Зорі» захищає від злих помислів, «Космея» допомагає йти вперед і долати всі перешкоди. І все це – на сукнях, сорочках, комбінезонах цілком сучасного крою.
Подивитися можна тут.
Речі цієї дизайнерки знають навіть за кордоном завдяки фактурній вишивці бавовняними нитками та мереживом. Оксана не обмежується традиційним набором блузи-сорочки, а рясно вишиває спідниці, вечірні сукні, костюми та весільний стрій.
Подивитися можна тут.
Цей бренд вдало обіграє давні українські традиції. Вишивка машинна – здебільшого гладдю, але от пухлики і збиранки (призбирування по вишивці) майстрині роблять вручну. До речі, тут можна створити свою індивідуальну вишиванку – з уподобаного орнаменту, кольору й тканини.
Подивитися можна тут.
Марка створена сумчанами й називає себе «інтернет-бутіком сучасної вишиванки». Вишивають на льоні, бавовні й трикотажі – мають навіть спортивні костюми. А ще їх легко запам”ятати по насиченим кольорам тканин – і лимонний, і бузковий, і салатовий, вельми життєрадісно!
Подивитися можна тут.
Марка спеціалізується на одязі та текстилі з льону, а вишивка – її обов”язковий елемент. Вишивають вручну – і сукні, і сорочки – гладдю, хрестиком, рішельє і дуже гарно бісером. Не дешево, але того варте.
Подивитися можна тут.
Вишиванки – один з кількох напрямків цієї марки. Вона виготовляє й рушники, віночки, намиста, пояси, ляльки-мотанки. З одягу в ETNODIM найбільш цікаві пальта та сукні-сорочки – лаконічні, але дуже стильні.
Подивитися можна тут.
Речі марки – це такий собі дизайнерський етношик на всі смаки й випадки: є демократичні туніки, довгі сукні-бохо, брючні ділові костюми. Красиві орнаменти, гарні поєднання кольорів і дуже романтичні назви – «Біла лілея», «Любава», «Чорна орхідея».
Подивитися можна тут.
Читайте також: «Мильна» вишивка: як в Україні поширився хрестик і до чого тут Брокар
Не віриться, але цій марці вже понад 20 років. І весь цей час вона створює і вишиваний одяг, і домашній текстиль у національному стилі. Тут цілком доступні ціни і багато класичних вишиванок.
Подивитися можна тут.
Читайте також: Світові знаменитості у вишиванках: 25 зірок – від Пікассо до Джей Ло
«Ми любимо вишиванки», – щиро зізнаються на сторінці бренду. І це відчувається у красивих фотозйомках суконь, сорочок і навіть вишитих кімоно і курток. Усе шиють з льону і оздоблюють бавовняним мереживом.
Подивитися можна тут.
Читайте також: Ольга Хохлова: ніжинська дружина Пікассо, яка одягла його у вишиванку
Молода пара Ігор та Оксана Коваленко, засновники марки, люблять і традиції, і сучасність, тому й експериментують з давніми орнаментами та модними тенденціями. Мають дві лінії одягу – більш стримано-класичну й святково-романтичну.
Подивитися можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: