Світові знаменитості у вишиванках уже давно не дивина і не рідкість. Але якщо кілька років тому одяг з вишитим орнаментом сприймався більше як модний тренд, то віднедавна – це ще й політичний акт: знак підтримки українців, нашої культури, нашого смаку. Зараз абсолютно нормальна картина: голлівудські акторки одягнуті у вишиванки на світських подіях, топ-моделі у вишитих сукнях у модних журналах, королівські особи – на ділових зустрічах. Нижче – 25 знаменитостей у вишиванках, які нам найбільше сподобалися. Усі фото – з відкритих джерел.


ЗІРКИ ГОЛЛІВУДУ ТА ВИШИВАНКИ

Найбільшими шанувальницями вишиванок можна назвати громадську діячку, письменницю і маму мільярдера Ілона Маска Мей Маск, акторок Демі Мур і Мілу Куніс – судячи зі світлин, вони люблять і мають у гардеробі щонайменше по три-чотири вишиті сукні та сорочки.

Хоча б раз публічно вийшли у вишитій сукні, блузі, сорочці Дженіфер Лопес, Ніколь Кідман, Кетрін Зета Джонс, Клаудіа Шифер, Адель, Сандра Баллок, Кеті Холмс, Біллі Айліш, Різ Візерспун та Діта фон Тіз.

Найбільші шанувальниці вишиванок Мей Маск, Демі Мур і Міла Куніс

Дві голлівудські зірки – акторка Холлі Беррі та модель Кейт Мосс – навіть мають однакові вишиті блузи

Вишиванку “одягла” навіть робот Софія, а також Кетті Холмс, Біллі Айліш, Адель

У вишиванках влаштовували фотосесії топ-моделі Клаудія Шифер та Дарія Вербова


КОРОЛІВСЬКІ ОСОБИ У ВИШИВАНКАХ

За останні роки щонайменше чотири представниці вельможних родин були помічені у вишиванках: це королева Нідерландів Максима (на фото 1), кронпринцеса Данії Марі (на фото 2), герцогиня Кембридзька Кейт Міддлтон (на фото 3), а також принцеса Ранія (на фото 4). Остання, до речі, має дуже велику кількість вишитого одягу і одягає його і під час ділових зустрічей і офіційних подій.


ВИДАТНІ ЧОЛОВІКИ У ВИШИВАНКАХ

Першим з відомих чоловіків у новітній історії вишиту сорочку одягнув Пабло Пікассо (фото 1), яку йому подарувала українська дружина – танцівниця Ольга Хохлова. Вони прожили у шлюбі з 1917 по 1935 роки. Писали про цю дивовижну історію тут.

У вишитій сорочці сфотографувався не менш легендарний Джим Моррісон, лідер гурту The Doors. Цю символічну річ йому подарував Енді Ворхол, американський митець українського походження, який купив її у нью-йоркській діаспорській етнокрамниці українців SURMA. Фото (2) зробив фотограф Гай Вебстер у 1966 році.

У нас час вишиті сорочки одягали мільярдер Річард Бренсон (фото 3) та актор Джекі Чан (фото 4) під час відвідин України.

Віримо, що після перемоги України у війні проти рашизму до згаданих знаменитостей у вишиванці долучаться й інші світові зірки. А наші – українські – вже давно одягають сорочки з орнаментами не лише в День вишиванки, а й просто так. Бо в них – наш код, наш захист. Почитайте: Червоне – то любов: 12 головних символів української вишивки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: