Від Рюриковичів до Азовсталі: одинацятикласниця створила проєкт про історію України
Її звати Марія Аршиннікова, а свій проєкт вона назвала “15 кроків до української єдності”
Її звати Марія Аршиннікова, а свій проєкт вона назвала “15 кроків до української єдності”
Марія Аршиннікова створила цей проєкт, аби у зручному форматі розказати, скільки всього об’єднує українців. На сайті стисло викладена історія нашої країни: від часів Київської Русі до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крім української, матеріали можна переглянути ще чотирма мовами: англійською, іспанською, португальською та арабською.
Марія Аршиннікова навчається в 11 класі Дніпровського ліцею №129. Паралельно з навчанням дівчина займається громадською діяльністю — працює проєктною менеджеркою в громадській організації “Будь в курсі”. Також вона є учасницею спільноти STEM is FEM, Посолкою європейської молоді, членкинею Європейського молодіжного парламенту, ученицею Girls Diplomatic Academy, а ще пише науково-дослідницьку роботу “Вплив корупції на економічний розвиток України” в Малій академії наук.
Через повномасштабне вторгнення Марія разом із сім’єю була вимушена переїхати з рідного Дніпра до Чернівців, де почала займатися волонтерством. Зараз дівчина продовжує дистанційно навчатися у Дніпровському ліцеї — щоправда, як вона каже, постійні тривоги та відключення світла в рідному місті часто переривають заняття.
Читайте також: Наша історія: 7 книжок про українську націю, їжу, голодомор, діаспору та УПА
“У мене в голові просто з’явилася ідея сайту про історію України, бо до цього я не бачила єдиного ресурсу з послідовними та лаконічними матеріалами. Я збирала референси, потім почала шукати команду. Паралельно з навчанням у школі залучала нових людей до проєкту, керувала командою істориків та райтерів. Разом ми розвивали ідею проєкту. Ми розпочали зі статей, а з часом вже перейшли до розробки технічної складової — з цим допомогла українська IT-компанія Clickable”, — поділилась Марія.
Співзасновницею проєкту “15 кроків до української єдності” стала її старша сестра Анна, яка є засновницею ГО “Будь в курсі”.
Сайт складається з 15 розділів, кожен з яких охоплює певний період в історії України. Тексти супроводжують ілюстрації, посилання на відео та статті.
В планах Марії — проводити офлайн дебати чи дискусії на історичні теми для молоді, а також створювати ролики про взаємозв’язки України з іншими країнами, які б не лише показали майбутнє України європейським, а й минуле. Крім цього, дівчина хоче об’єднати перевірених українських істориків, які могли б співпрацювати з іноземними медіа – зокрема, надавали їм фахові коментарі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: