Кадр з фільму “Шопоголік”

Весь галас навколо “чорної п’ятниці” – теж… ну якщо не трюк, то велика іллюзія, придумана маркетологами виключно для того, аби нас зачепити на споживчий гачок. Отож, українки, вмикайте здоровий глузд і не купуйтеся на інші трюки.

Закон дев’ятки

Ми його знаємо – суми, зазначені на ціннику, закінчуються на дев’ятку, бо мозок 499 сприймає як 400, а не 500. Боротися з власним мозком майже неможливо, хіба що як мантру повторювати собі: «Це п’ятсот, це п’ятсот, це п’ятсот»… А якщо купуєте кілька речей, то перед розрахунком підсумуйте на калькуляторі, скільки ж насправді платитимете з тими незайвими 99 гривнями на кожній речі.

Святкова атмосфера

Нічого не маємо проти. Але просто замисліться над цифрами: приємний аромат в магазині, музика і святковий (наприклад, різдвяний) інтер’єр якимось дивом збільшує обсяг продаж у “чорну п’ятницю” на 15%.

Манекен і акція

Покупець спочатку завжди дивиться на манекен, а продавець вдягає на нього найгарніші і, звісно, найдорожчі речі. Не дивно, що нам подобається, і ми хочемо собі щось схоже. Аж раптом погляд натикається на табличку «Джемпери за 149 гривень». І врешті-решт ми купуємо обидві речі – і по акції, бо дешево, і з манекена, бо сподобалася, аж страх.

Може, це й непогано. Аби джемпер не валявся у шафі неодягненим…

Кадр з фільму “Шопоголік”
Відшукай потрібне

Так ми вже створені, що спочатку рухаємося не до вішаків чи полиць, а до манекенів. Тому там розміщують найяскравіші, найпривабливіші речі. А от темні речі базового гардеробу «ховають» на нижні полиці чи вішаки у кутках. Тому й трапляється так, що ми приходимо за темною водолазкою, а йдемо з нею та непотрібним червоним сарафаном.

Один плюс один дорівнює трьом

Непогано, але найкраще пасує до продуктів харчування. Щодо одягу чи взуття, то у партії по 2-3 речі зазвичай об’єднують екземпляри низької якості, які окремо продаються так собі.

Спочатку спробуй, потім купи

Головна ідея цього трюку, поширеного не лише у “чорну п’ятницю”, а й у звичайні розпродажі – налагодити з покупцем контакт, викликати довіру, створити добрий настрій, розслабити. І ось ми вже віримо, що у цій блузці маємо вигляд королеви, а неймовірний крем за тиждень прибере «гусячі лапки». А ще й на нас стільки часу витратили, що якось аж незручно нічого не купити… Зручно!

До речі, напередодні “чорної п’ятниці” ми ледь не купилися на останній трюк. Крем (не скажемо який) і справді показав миттєвий результат, а дівчина, яка запропонувала його спробувати, була дуже мила й улеслива. Так закортіло купити його просто зараз ще й тому, що «він закінчується» і «взагалі він коштує 1100 гривень, але вам я зроблю знижку – 700. Тільки нікому не кажіть». Втрималися, потім подивилися ціну в інтернеті й придбали на сайті. За 370 гривень! Тож, дівчата, будьмо уважними!

Що не варто купувати на розпродажах

  • Хіти сезону, що закінчується. Незвичні речі рідко тримаються у тренді більше сезону.
  • Одяг і взуття трошки не вашого розміру. От коли схуднете, або навпаки, тоді й купите.
  • Речі, які не відповідають вашому звичному стилю. Навіть якщо ціна була дуже привабливою, навряд чи ви одягнете її більше двох разів.

Кадр з фільму “Шопоголік”

Придбане за акцією обмінювати і повертати можна

Кадр з фільму “Шопоголік”
Ваші права

Розпродажі так само регулюються «Законом про захист прав споживачів», і наявність знижки ніяк не впливає на ваші права. Нема про це у Законі! Так і кажіть: «Твердження про те, що товар, куплений під час розпродажу, обміну і поверненню не підлягає, є порушенням закону». Тобто браковану річ, придбану на розпродажі або за акцією, можна повернути, як і будь-яку іншу.

Коли ви купуєте товар з якимось дефектом за нижчою ціною, у товарному чеку продавець повинен зробити відповідну позначку. Тоді цей дефект не може бути приводом для обміну або повернення товару, але інший брак, не зафіксований у товарному чеку, — може! Якщо позначку не зробите, а щось зіпсується, вам відмовлять, мовляв, ви ж брали з браком.

Якщо продавець не бажає відшкодувати збитки, звертайтеся до правоохоронних органів, організації із захисту прав споживачів, територіальних органів Держспоживстандарту.

Що варто купувати на розпродажах

  • Добру, перевірену «класику».Джинси.
  • Шкіряне взуття. Воно справді недешево, то ж варто дочекатися знижок і заощадити хоча б третину ціни.
  • Сумки. Топові моделі майже не доживають до акцій, але знайти дуже приємну альтернативу цілком можливо.
  • Гаманці й ремені.
  • Шкарпетки й білизну в упаковці по 3, 5, 10 штук. Завжди буде у нагоді.
  • Сонцезахисні окуляри. Знову таки, віддавайте перевагу класиці, і буде вам щастя 🙂

То що? На старт, увага, марш – о 10.00 відчиняються магазини! А потім почитайте нашу статтю 6 способів відкласти гроші, коли грошей вічно нема 🙂