Олена Небесна, “У неділю на Житньому”, 2020 рік

Виставка “НАЇВНА” – це дослідницька платформа, що відкриває жіночі імена в наївному мистецтві. Її організували в артцентрі Я Галерея Павла Гудімова британсько-українське товариство та громадська організація «Культурний код» у рамках мистецького проєкту «Вона — художниця: актуальний наїв України та Британії». Виставка триватиме до 15 жовтня.

Спільно з Британсько-українським товариством, команда проєкту відшукала дванадцять українських і три британських художниці-аматорки, чия творчість по-своєму протистоїть академічним і соціальним стереотипам. Наїв обох країн має різну історію, традицію та сучасність. Кожну з 15 учасниць проєкту об’єднує лише бажання бути вільною у своєму мистецтві.

Кожна з представлених на виставці художниць знаходить свій унікальний шлях до цієї мети

Олександра Тертишна, Без назви, 2021 рік

На виставці представлені картини Каті Лапочкіної, Олександри Тертишної, Анастасії Єрофєєвої, Ірини Вишневської, ZO, Ріти Рудун, Олени Небесної, Маргарити Болгар, Анастасії Усатюк, Ірини Рилач, Марії Чарути, Наталії Федоришин, Antoinette Kelly, Hannah Dosanjh, Sandy Wager.  

Під час роботи експозиції «НАЇВНА» в артцентрі Я Галерея будуть проходити лекції, дискусії, воркшопи та інші події, присвячені жінкам у наїві. Крім того, команда проєкту презентує видання «НАЇВНА», куди увійдуть історії та роботи художниць, дослідження про минуле й сьогодення жінок в українському та світовому мистецтві, будуть розкриті основні історико-соціальні та культурні чинники формування сучасного жіночого наїву в Україні та Британії, а також цікаві деталі про підготовку проєкту.

Вхід на відкриття виставки — вільний, за попередньою реєстрацією.