"Французька весна в Україні – 2021", фестиваль французької культури

Дівчата, маємо чим зайнятися у вихідні: стартують кінопокази онлайн-програми «Французької весни в Україні – 2021». Безкоштовно. Від сьогодні, 23 квітня, і до 2 травня на сайті printempsfrcinema.com.ua.

Хто ще не в курсі, «Французька весна в Україні» – щорічний фестиваль, який проводять Посольство Франції в Україні та Французький інститут в Україні. До цьогорічної програми увійшли фільми:

«Він і вона»

Робота неодноразового номінанта та переможця міжнародних кінофестивалів Седріка Клапіша. Головні герої стрічки – хлопець і дівчина, які не зустрічаються й не будують стосунки від самого початку. Ба більше, вони навіть не здогадуються про існування одне одного, хоча ходять тими ж вулицями, відвідують ті самі крамниці, навіть мешкають буквально через стіну.

Фільм "Чоловік і жінка: Найкращі роки",  Жан-Луї Трентіньян, Анук Еме.
Кадр з фільму «Чоловік і жінка: Найкращі роки»
«Чоловік і жінка: Найкращі роки»

Повернення режисера Клода Лелуша до свого найбільш знакового фільму – оскароносного «Чоловіка та жінки». Стрічка розповідає про мешканця будинку для престарілих, який страждає на хворобу Альцгеймера і виразно пам’ятає лише свою історію кохання з жінкою, з якою познайомився 52 роки тому. Як і в першому фільмі 1966 року, та його продовженні головні ролі виконують Жан-Луї Трентіньян та Анук Еме.

«Генерал де Голль»

Біографічна історична драма розповідає про становлення лідера французького Спротиву в розпал Другої світової війни. Люблячий чоловік і батько, патріот, а в майбутньому й президент Франції, Шарль Де Голль очолює рух Опору в трагічні часи, коли країну захоплюють німецькі війська.

Фільм "Школа хороших дружин", Жульєт Бінош
Кадр з фільму «Школа хороших дружин»
«Школа хороших дружин»

Події комедії з Жульєт Бінош («Нестерпна легкість буття», «Шоколад») розгортаються навколо власниці школи для домогосподарок і відбуваються в травні 1968 року, коли у Франції набирає обертів феміністичний рух.

«Останнє життя Сімона»

Це фантастична мелодрама про восьмирічного хлопчика, який має надздібності – може перевтілюватися в будь-яку людину, якої коли-небудь торкався. Підійде для родинного перегляду.

Окрім допрем’єрних показів, у межах фестивалю запланована також офлайн-кінопрограма «Вона створює кіно» – ретроспектива найкращих фільмів останніх років, знятих французькими режисерками.

У зв’язку з карантинними обмеженнями покази програми перенесені на травень. У Києві вони проходитимуть у кінотеатрі «Жовтень» з 14 травня. Також добірку демонструватимуть у кінотеатрах Львова, Харкова й Одеси (дати будуть повідомлені пізніше) та на кіноклубних показах по всій країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: