Не знаєте, що таке глемпінги, дівчата? Не страшно, ми в редакції «Українок» донедавна не знали про них теж 🙂 Хоча насправді це маленькі – буквально на кілька номерів – готельчики посеред природи. Тільки замість звичних багатоповерхівок з номерами тут оселяються в наметах, сучасних і комфортабельних. Такі собі модернові колиби, юрти, вігвами або сфери на дерев’яних платформах, з металевим чи дерев’яним каркасом, обтягнуті водонепроникною тканиною. Всередині – все як у багатозірковому готелі, навіть вай-фай 🙂

Глемпінг або гламурний кемпінг

Саме слово глемпінг утворилося від злиття англійських слів glamorous і camping, тобто гламурний кемпінг або вишуканий відпочинок у природних умовах. Моду на глемпінг, навіть не підозрюючи, запровадили ще у XVI сторіччі англійські та французькі королі, виїжджаючи на природу і вивозячи з собою ледь не пів палацу. А палаци облаштовували у наметах.

Схожий відпочинок практикували європейські можновладці в колоніальних країнах – згадаймо ті ж африканські сафарі з білосніжними наметами посеред пустель. Мода на екологічність, єднання з природою, втечу від міської метушні зумовила моду на глемпінги в наш час. Останні років десять в Європі буквально бум на мініготелі посеред природи. В Україну мода на глемпінги теж прийшла – їх порівняно не багато, відкриті рік-два-три тому, але вони є! І біля моря, і в горах, і поруч зі столицею – обирайте і вже плануйте вихідні.


STODOLA CAMPING

Карпати, Львівська область, Сколівський район, село Долинівка

На одному гектарі посеред гірського схилу розмістився екологічний глемпінг – великий вігвам і будиночок з горищем. Перший зовні схожий на велике біле «шатро», але всередині – справжні сучасні апартаменти на 25 кв.м з двоспальним ліжком і красивим інтер’єром – суміш провансу та екошику. А на дерев’яній платформі купіль з підігрівом просто неба. Вігвам з водонепроникного котону, має москітні сітки. Поруч – невеликий будиночок з таким же красиво оформленим номером-горищем, де теж можна зупинитися хоч на добу, хоч на тиждень.
Під боком – 2 гірські річки, 10 хвилин до лісу і… вайфай. Хоча посеред такої природної краси він точно зайвий.

Деталі на інстаграм сторінці @stodola_camping


MANDRA

Одеська область, Затока

Тут розташовані три намети – загалом на 7 місць. Двомісний «будиночок» на воді, віп-намет з міні кухнею і «базовий» намет на трьох. Усі мають власні тераси, власні душ з туалетом і вид на Затоку. На території глемпу – зона для вечірок, теж намет з дерева, з пуфами, столиками. MANDRA має свій маленький пляж, волейбольний майданчик, зону для мангала і послугу катання на каяку. Харчуватися можна в місцевому кафе, де почастують ухою, свіжо виловленою рибою та морепродуктами.

Деталі на інстаграм сторінці @glamping_mandra


SHATRO

Київська область, 85 км від Києва, село Уляники

Це місце для тих, хто любить тишу, коней і прагне втекти від цивілізації. Тут кілька будиночків-наметів, є великий шестимісний «Очерет». Тут принципово не проводять інтернет, зате пропонують кінні прогулянки, 4 маршрути на катері по Дніпру у супроводі гіда, закоханого в ці місця, пішохідну екскурсію до цілющого джерела і у місця стародавніх поселень, читання улюбленої книги і сон під спів пташок. Господарі глемпінгу організують харчування на ваш смак і запевняють, що відпочинок в «Шатро» подарує гармонію з природою, спокій і натхнення.

Деталі на інстаграм сторінці @glamping.shatro


GM ECO BUBBLE

Івано-Франківська область, село Яблуниця

Це унікальний екоготель в Карпатах – він пропонує не типові намети чи вігвами, а… номери-сфери. Скляні кульки – звідси й назва англійською bubble, бульбашка або кулька. Хоча власники називають їх «куполи» і оформили в різних стилях: прованс, скандинавський, ретро, хай тек, є також зимові. Всі номери двомісні, сніданки входять у вартість, як і розкішний вид на гори і карпатську природу.

Деталі на інстаграм сторінці @gm_eco_bubble


SHISHKINN

Чернігівська область, село Снов’янка

Курорт називає себе кисневим – завдяки соснам довкола і свіжому повітрю. Поруч зі звичайним сучасним готелем і котеджами ШишкіNN розташовані двоповерхові дерев’яні глемпінги з двоспальними ліжками, ванною і сервісом чотиризіркового готелю. Є власний ресторан, дитячий майданчик, відкритий басейн і СПА. Сюди можна приїхати на вихідні – почитати книжку в гамаку, прогулятися до річки, зібрати лугові квіти із вечерею на терасі. Або ж оселитися на кілька днів, як полюбляють матусі з діточками – це хороше місце для відпочинку і оздоровлення з дітьми.

Деталі на інстаграм сторінці @shishkinn_hotel


HYGGE VALLEY

Одеська область, село Чорноморське

Назва цього глемпінг парку перекладається як Долина хюґе й облаштована в скандинавському стилі. Тут 7 глемпінг-номерів і 4 будиночки. Всередині – надувне ліжко, тканинна шафа, кондиціонер, холодильник, власна ванна-туалет. На території є басейн, гриль зона, власний пляж, ресторанчик, дитячий майданчик і батут. За бажанням можна влаштувати кінну прогулянку, вело прогулянку, прогулянку на катері – поруч чистий і усамітнений пляж. Також в глемпінгу пропонують заїзди на квадроциклах, пірнання з аквалангом до підводного музею, вечірки й святкування з будь-якого приводу – від весільних до музичних.

Деталі на інстаграм сторінці @hygge_valley


SURF CLUB

Бердянськ

З Glamping luxury dome, як називає себе курорт, видно не лише Бердянську косу, а й саме місто. На території є модернові дерев’яні котеджі, а є й глемпінги – баневий намети. Від звичайних двомісних номерів всередині вони нічим не відрізняються: мають кондиціонери, ванну-туалет, фен, рушники й сніданок у вартості доби проживання. Окрім традиційного пляжного відпочину на морському узбережжі пропонують прогулянки на катері і SUP або Standup paddle boarding – це гребля на дошці стоячи, чимось схожий на серфінг. Тут можна взяти дошку на прокат і поплисти на острів Дзендзик.

Деталі на інстаграм сторінці @surfclub_beachhotel


DZIN SPACE

Івано-Франківська обл. с.Кривопілля

Місце, судячи з назви, обіцяє повний дзен і позиціює себе як ретрітно-фестивальна платформа. Тому полонину, оточену велетенськими соснами, люблять шанувальники йоги, тренінгів з трансформацій, семінарів, тімбілдингів. Оселитися можна у двомісній юрті або в юрті-хостелі з усією необхідною інфраструктурою для комфорту, а саме: гарячі душі, арт туалети, wifi, лазня і багато чого іншого. В Дзен також дозволяють приїхати зі своїм наметом. У серці глемпінгу розташований величезний купол для практик і танців, семінарів і лекцій, креативна чіл зона, місце для медитацій, чайна. Кухню пропонують вегетаріанську, але готують волонтери-кухарі з різних країн, які сюди приїздять відпочити. У 300 метрах тече річка і невеликий водоспад.

Деталі на інстаграм сторінці @dzin.space


EDELWEISS

Львівська область, село Орявчик

Ще одне чудове місце посеред Карпат працює не лише влітку, а й взимку. В глемпінгу є два варіанти розміщення – баневі намети та індіанські тіпі. Тут забезпечать віддаленість від цивілізації, можливість відключитися від міського гомону та налаштуватися на отримання природної енергії. При цьому залишиться звичний комфорт: особистий простір, високоякісне харчування, електрика, гаряча і холодна вода, душ, туалет, доступ в інтернет. І, головне, продумане дозвілля – можна просто гуляти, спати та набиратися сил, а можна пірнути у цілий набір пригодницьких активностей. В Едельвейсі пропонують три десятки різних розваг: від піших прогулянок до катання верхи.

Деталі на інстаграм сторінці @glampinginua

Впевнені, дівчата, вам буде цікавий також ще один наш огляд: Куди поїхати на вихідні: 11 цікавих ферм для гастротуризму і розваг з дітьми Не сидіть вдома! Літо так швидко минає – зробімо його незабутнім!