Цьогоріч перед Днем закоханих запрацювала оновлена версія такого незвичного сайту знайомств. Уперше ж він був запущений два роки тому, теж до 14 лютого. Тоді ресурсом скористалися понад 10 тисяч людей, й серед них є пари, які продовжили спілкування після знайомства і навіть створили сімʼї. Настя з Житомира та Максим із Луцька – саме така пара.

Вони познайомилися на початку 2022 року, за рік побралися і зараз разом виховують доньку Софію. Анастасія – тепер вже Бутова, за прізвищем чоловіка – охоче розповіла про це з усіма подробицями. Й додала насамкінець: «Дякую за розмову, було цікаво й незвично, сподіваюся, й корисно ще для когось. Мені було приємно згадати всі ці моменти й поділитися цією історією».

Анастасіє, що вас підштовхнуло скористатися сайтом знайомств? Як це відбувалося: реєстрація, анкета? 

Був День закоханих, і я планувала зустрітися зі своєю подругою, провести цей день з нею, щоб не сумувати. Вже мала виходити, але подруга зателефонувала й запропонувала зустрітися на годинку пізніше.

Тоді я вчилася на маркетолога, і у мене була група в телеграмі з маркетингу. Туди виклали повідомлення про сайт знайомств «Сільпо». Я мала вільну годину, тому вирішила: чом би й ні. На сайті потрібно було авторизуватися через фейсбук і відповісти на 5 питань. Їх я вже не памʼятаю, часто вибирала відповіді просто навмання.

До речі, мене підштовхнуло зайти на сайт ще й те, що в телеграмі було написано про гречку: якщо ти полюбляєш гречку, відповідай на 5 питань, і у вас буде метч з парою. А я дуже люблю гречку, та й поїсти теж. Тому й пішла на цю «авантюру» 🙂

Як побудований сам процес уподобань, докладніше? Врешті-решт вас об’єднав часничок – що це означає? Ви позначили це смакове вподобання і, відповідно, знайшли того, хто любить те ж саме?

Як я сказала, потрібно було відповісти на 5 питань, а після цього сайт «підтягує» тобі пару – людину, яка так само або дуже схоже відповіла на ці 5 питань. У нас із Максимом склався збіг 100%. Водночас на сайті висвічувався продукт, який обʼєднав пару й описував, яка ця пара. У нас це був… часник! 

Ось так це приблизно відбувалося. Я побачила фото Максима, його ім’я, а далі не зовсім зрозуміла, що ж мені робити – чи побачить він мене, чи напише. Я перейшла на його сторінку, подивилася і нічого не писала. А потім зрозуміла, що мені вже час бігти.

Як відбувся ваш перший контакт? Хто, кому і що написав?

Дорогою я думала: а раптом він не побачить мене, я йому не випаду? І загалом, вирішила сама написати. Тим більше, на сторінці сайту, який показав метч, було написано: пиши своїй парі, й додавалося посилання на фейсбук.

Я зайшла на його сторінку й написала: «Привітики, це напевно доволі дивно, але «Сільпо» каже, що ми разом цілий пекучий часничок. Ось я й вирішила перевірити це». І ще дописала, що жартую, просто буду рада новому, дуже незвичному знайомству.

Коли я писала це повідомлення, то 350 разів його стирала, бо здавалося, що це максимально дивно, він подумає, що я геть зійшла з глузду… або ж взагалі забув про це. Врешті-решт зʼясувалося, що у нього я не висвітлювалася, тобто тільки я могла написати йому.

Він також був здивований прочитати про часник і написав «Привіт, дивно, що часник, мені більше кола подобається :)»

Взагалі, Максим розказував, що довго думав, чи відповідати на це повідомлення, але все-таки відповів

На момент такого несподіваного знайомства що ви відчували? Що уявляли, на що сподівалися? 

Я уявляла, що він мене просто заблокує, все. Або проігнорує. І що з цього нічого точно не вийде. А далі я пішла з подругою в кіно і просто забула про це.

Як далі розвивалися стосунки? 

Спочатку ми спілкувалися у фейсбуці, потім перейшли в телеграм. А через 10 днів почалася повномасштабна війна.

Який час ми не спілкувалися. Згодом я написала – спитала, як він. І ми почали спілкуватися більш активно, адже увесь час сиділи перед екранами телевізорів чи телефонів.

Чесно кажучи, новини сильно пригнічували. Я поїхала з міста в село до бабусі, бо там мало би бути безпечніше. А спілкування з Максимом заспокоювало, відволікало від усього жаху, що тиснув на психіку. Якось трішки витягувало з цього всього. І до всього ще й зближувало нас більше, адже ми спылкувалися постійно.

Отже, ви отак спілкувалися й пізнавали одне одного. Як і в який момент зрозуміли без зустрічі наживо, що це – та сама, твоя людина? Що підкупило, що сподобалося одразу?

Оскільки у нас було багато часу, ми ставили багато питань одне одному. За тиждень-другий я почала розуміти, що з цього буде щось цікаве, що він мені цікавий. Було таке відчуття, наче я його знаю, він мені чимось близький… Можливо, так склалися обставини, але якось одразу виникло плюс-мінус розуміння, що йдеться про щось більше, ніж просто спілкування онлайн, яке, напевно, є у багатьох, але таким і залишилось, ну, максимум пішли разом на каву. Водночас у мене в голові це виглядало трохи нереалістично: різні міста, війна – може, ми взагалі ніколи не побачимось. Спільних вподобань у нас багато не було.

Одразу сподобалося мені те, що Максим йшов на контакт: ти ставиш питання, а він розповідає багато всього, відповідає розгорнуто, потім питає тебе те ж саме, тобто цікавиться тобою

Читайте також: «Келих цноти»: давні інтимні звичаї українців

Чи було щось, що у вашому онлайн-спілкуванні насторожило? 

Насторожувала війна й велика відстань. А ще те, що в реальності він може бути не таким, може, я вигадала його таким, бо повідомлення можна ж читати по-різному. І те, що я можу зараз закохатися, не знаючи, чи він відчуває те саме. Найбільш мене лякало, що ми, може, ніколи й не побачимось.

Як відбулася перша зустріч наживо: які враження, хто що запам’ятав? 

Вона була цікавою. Ми зустрілися аж 18 червня, все якось заважало. Автобус, яким Максим мав їхати з Луцька в Житомир, затримався, тож Максим не дочекався його й сів на інший. Але і другий автобус теж затримався, тож довелося ночувати в іншому місті через комендантську годину. Коли Максим врешті-решт приїхав у Житомир, йому довелось чекати, бо в мене були термінові домашні справи. І аж опісля ми зустрілися в парку.

Перші враження були дивні, він здався мені таким худеньким 🙂 Дивно було й те, що це нарешті відбувалося в реальності, що ми змогли все-таки побачитися. Загалом були змішані почуття: війна і начебто горе, й водночас щастя від зустрічі, якось дуже дивно.

Ми гуляли містом, співали пісні. Тоді всюди звучали «Батько наш Бандера», про калину і загалом усі патріотичні пісні, їх, не соромлячись, усі співали. Загалом, коли почалася війна, сором’язливість кудись зникла, хотілося жити на повну й не втрачати ці моменти.

Враження від першої зустрічі були позитивні – ми нарешті побачилися й закоханими оченятами дивилися одне на одного

Читайте також: Сороміцька історія: як українці до гречки стрибали

Скільки часу минуло з моменту анкети на сайті до одруження? Як вирішили одружитися? 

Минув майже рік, познайомилися ми 14 лютого 2022 року, а 28 січня 2023-го одружилися.

Максим зробив мені пропозицію в грудні. Потім я дізналася, що вагітна, тож весілля було взимку, а не влітку. Інакше було б влітку.

Знайомства на сайті у багатьох викликають скепсис. Що б ви відповіли скептикам?

Скептики були і до війни, але під час війни з’явилася нова проблема – відчуття провини за те, що хтось страждає, а хтось у той же час хоче будувати своє щастя. Я можу відповісти словами священика, який нас вінчав, що допоки люди вінчаються, допоки хрестяться і хрестять дітей, доти живе й розвивається наша нація, і вона є невмирущою через це, тому що ми розвиваємося і не здаємося. Нас стає все більше й більше завдяки укладанню союзів і продовженню роду.

Тож варто обирати своє щастя, варто ризикувати, бо поки не спробуєш, не дізнаєшся, чи щось з цього вийде добре. Тож пробуйте. Сайт знайомств «Сільпо» ідеально підходить для цього. А якщо людина вам не сподобалася, він теж допоможе  – я бачила, вже є нова фішка є від «Сільпо», щоб втекти з побачення 🙂

Як ставилися і що казали друзі, оточення, батьки на спосіб знайомства на незвичному сайті знайомств? 

Друзі й батьки не знали, ми повідомили їм аж під час нашого весілля. Взагалі мої батьки негативно ставилися до знайомств онлайн, але тепер розуміють, що все можливо.

А всім іншим ми просто казали, що ми познайомилися в «Сільпо», і вони думали, що йдеться просто про магазин, про сайт ніхто не знав

Читайте також: Марія Каллас і Арістотель Онассіс: грецька трагедія

У чому плюси й мінуси знайомств на сайті, на ваш погляд? 

Почну з плюсів. По-перше, це швидко – усього 5-7 запитань (цього року 7), і ви вже знаєте, що людина має схожі смакові вподобання. Тож на першому побаченні десь у кафе вже можна почуватися більш впевнено. Та й взагалі смакові вподобання важливі, ви знаєте якісь такі тонкі делікатні моменти.

По-друге, при знайомстві на сайті ви бачите фото, і зі сторінки у фейсбук зазвичай зрозуміло, це жива людина чи якийсь фейк, хто вона, чи це ваша людина чи не ваша. 

По-третє, «Сільпо» допомагає своїми метчами й висловами, як у нас було: «ваша пара – цілий пекучий часничок». Вони підіймають настрій, і вам є з чого почати розмову, посміятися разом з метчу, який у вас склався.

До мінусів можна віднести те, що потрібно писати першим, бо не всі на це зважуються, а також те, що тільки одна людина бачить метч. Можливо, якщо проходити повторно, тобі теж трапиться людина, якій трапився ти. Я ж проходила тест і відповідала на запитання тільки раз.

Що будете розповідати своїй донечці, коли вона виросте і спитає, а як ви познайомилися? 🙂

У мене є коротке відео, яке я створила про знайомство, також зробила скрапбукінг, на якому яскраві фото, скріншоти листування і невеличка історія, як ми познайомилися. Ще завдяки «Сільпо» тепер у мене є коротенькі відео, вони дуже милі, там гарно описана наша історія.

Тому я обов’язково Софійці про це розповім, і «Сільпо» вже для нас такий сімейний магазин

Що ви любите готувати з часничком? І хто це зазвичай робить?

В нашій сімʼї готую лише я, додаю часничок в різні страви. Найбільше ми любимо пампушки, але я їх не готую зараз, бо не маю на це часу, тож ми їх купуємо у маркеті,  зазвичай до борщику. Знаєте, цей стандартний набір: пампушечки, борщик і сальце з часничком.

Про що мрієте найбільше?

Про закінчення війни насправді, бо наші рідні будуть вдома, буде спокійніше на душі. Й можна буде будувати якісь більш глобальні плани, бо зараз вони дуже короткочасні. Тому мрію тільки про мир, а далі все буде.

Додам, що не треба боятися робити перший крок і будувати своє щастя, адже це теж крок, що наближує нас до перемоги, тому що ми не здаємося й розвиваємося далі.

Між іншим, на полицях «Сільпо» тепер є особливий «Часничок сімʼї Бутових» – мережа перейменувала часник в усіх магазинах мережі на честь нової родини. Тож знайомтеся на незвичному сайті – і нехай у вас також станеться свій гастрономічний метч!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: