Між іншим, светри спочатку – тобто ще в XIX столітті – були одягом для… схуднення. Тодішні лікарі приписували займатися в теплій в’язаній кофтині фізичними вправами, щоб посилити потовиділення…

ЯК ВИНИК СВЕТР

Англійською to sweat означає пітніти, звідти й назва речі. Згодом її одягнули моряки, за ними спортсмени і льотчики, у 1930-х – Коко Шанель, переробивши светр на жіночну манеру, через десятиліття його ще більше популяризувала Мерилін Монро, а ще десятиріччям пізніше – моделі Playboy: вони так часто в них фотографувалися, що навіть призвели до появи модного типажу – sweater girl або «дівчина з великими грудьми в облягаючому светрі».

Читайте також: Спідниця пліссе: з чим носити

З ЧИМ НОСИТИ СВЕТР

Зараз модні не облягаючі, а широкі, наче великуваті – over size, на модному слензі. Різної в’язки, кольору, довжини такі светри пасують, попри усталену думку, всім, і пухкеньким, і невисоким також. Якщо правильно поєднати цю річ, запевняє наш консультант – стиліст і власниця імідж-студії New Style Ольга Леоні, вона здатна зробити нас навіть візуально стрункішими – на контрасті об’ємів.
Ольга радить чотири безпрограшні варіанти:

  • светр + завужені брюки\джинси + ботильони або черевики;
  • светр + біла сорочка, яка виглядає зверху і знизу + спідниця-олівець + чоботи;
  • светр + легка довга сукня + грубі черевики;
  • светр + спідниця-плісе або А-силуету + високі чоботи або на півчобітки на пласкій підошві.

Високі стрункі дівчата можуть ще й підперезати светр ремінцем – теж модно так зараз. Зима лише почалася, і ми у тих великих светрах надовго:)

Цікаві варіанти знайдете в асортименті українського виробника Pani Fani, де стильний одяг поєднується зі зручністю та якістю.

До речі, як правильно носити той «оверсайз» – не лише светри, а й пальта, жакети, сукні – написали тут. Теж дуже практичні короткі поради.