Дитячий малюнок з колекції “Міста дітей”

Дитячі туристичні онлайн-путівники містами України «Міста дітей», які ілюструватимуться дитячими малюнками, – це ініціатива і проєкт Музею дитячої творчості. Це єдиний в Україні онлайн музей, присвячений візуальній творчості дітей.

Його організатори задумали унікальну ідею: показати українські міста очима їх маленьких мешканців та створити путівники містами України для дітей. В рамках проєкту дітям буде запропоновано намалювати дві роботи: один із популярних туристичних об’єктів свого міста та своє власне улюблене місце в місті. Для цього наші волонтери протягом двох тижнів працюватимуть біля найвідоміших туристичних об’єктів кожного міста та пропонуватимуть дітям скористатися безкоштовно мольбертами, папером та фарбами/фломастерами/олівцями щоб намалювати роботи для проєкту. Музей вже так робив 🙂

Виставка дитячого малюнку, організована Музеєм дитячої творчості у 2020 році в Києві
Виставки дитячої творчості

У 2020 році Музей дитячої творчості організував 4 великі вуличні виставки дитячих робіт на Контрактовій площі в Києві: «Сидимолітаємо!» – малюнки, створені дітьми під час локдауну з березня до липня 2020 року, «Повертайтеся живі» – репродукції дитячих малюнків, що зберігаються на позиціях українських військ в Авдіївці, присвячена Дню захисника Вітчизни, «Я – з родини ревізорів» – виставка робіт дітей співробітників ДАС України, «Щасливої Хануки» – виставка робіт дітей з київської громади консервативного юдаїзму «Масорет».

«Міста дітей»: як це буде

Кращі роботи проекту «Міста дітей» будуть виставлені на вуличних виставках у кожному місті. Планується, що за результатами проєкту будуть створені дитячі онлайн путівники Києвом, Ужгородом, Полтавою, Запоріжжям та Херсоном. Також організатори мають намір випустити унікальні туристичні сувеніри з дитячими малюнками в кожному місті.

Творчий процес маленької учасниці виставки Музею дитячої творчості
Чому «Міста дітей» це важливо?

«Ми знаємо, що наші діти – найкреативніші у світі і дуже хочемо, щоб вони зберегли свій вільний творчий дух. Тільки уявіть, як вони пишатимуться тим, що їхні малюнки допоможуть іншим дітям краще дізнатися про їхнє рідне місто та/або перетворяться на сувеніри, які люди везтимуть як подарунки своїм дітям. Це дасть їм розуміння того, що їхня творчість – цінна і натхнення для вдосконалення», – зазначають організатори «Міста дітей».

Як підтримати проєкт

Кожен, хто має дітей, знає, що таке планування спільної подорожі та пошуки цікавинок та розваг у новому місці. З путівником «Міста дітей» це стане набагато легше, а діти зможуть стати рецензентами локацій та долучитися до створення такого ж путівника вже у вашому місті.

На реалізацію проєкту «Міста дітей», а саме проведення виставок, забезпечення дітей необхідними матеріалами, звісно, потрібні кошти. Підримати проект можна на сайті спільнокошту «Велика ідея» за посиланням або на фейсбук-сторінці Музею дитячої творчості. Долучайтеся! Ми вже 🙂