Серед учасників та учасниць події – Віцеспікерка парламенту та співзасновниця Українського Жіночого Конгресу Олена Кондратюк, Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина, Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, Заступниці Міністра оборони Ганна Маляр та Міністра внутрішніх справ Інна Ящук, народна депутатка України та співзасновниця Українського Жіночого Конгресу Марія Іонова, народна депутатка України та засновниця ініціативи «Arm Women Now» Ірина Никорак, Голова Місії України при НАТО Наталія Галібаренко  та інші.

Також очікуються виступи іноземних гостей – високопосадовців з НАТО та ЄС. Зокрема, Ірен Феллін, Спеціальної представниці Генерального секретаря НАТО з питань Жінки, Мир та Безпека, Стелли Роннер-Грубачич, Посла ЄС з гендерних питань та різноманітності.

Головні теми дискусії – впровадження стандартів НАТО та дієва участь жінок у секторі безпеки та оборони, а також досвід проживання викликів війни українськими жінками.

«Сьогодні безпека українців та українок стає ключовою цінністю. Весь світ побачив, що українські жінки відіграють вирішальну роль у боротьбі за мир і безпеку. План дій НАТО щодо жінок, миру і безпеки передбачає подальший розвиток та просування гендерної рівності, інтеграції гендерних аспектів у всю діяльність політичних, цивільних і військових структур НАТО. Україна вже має успіхи в цьому напрямку попри виклики війни. Ми маємо не зупинятися і продовжувати робити впевнені кроки у впровадженні гендерної рівності», – переконана Віцеспікерка парламенту та співзасновниця Українського Жіночого Конгресу Олена Кондратюк.

«Залучення жінок до миротворчих перемовин за даними досліджень, збільшує шанси на довготривалий мир на 37%. Ми маємо докласти максимум зусиль для того, аби успіхи українських жінок в оборонному секторі та миротворчих перемовинах стали видимими, стали важливим досвідом для усієї світової спільноти. Окрема важлива тема – жіночий ветеранський рух – має голосно звучати про свої потреби, здобутки і цінності», каже народна депутатка України та співзасновниця Українського Жіночого Конгресу Марія Іонова

Учасниці та учасники дискусії обговорять також майбутнє жіночого ветеранського руху, які проблеми вже потребують вирішення, та який досвід може стати в нагоді світовій спільноті.

«Сьогодні рівність можливостей – одна з умов забезпечення суспільного розвитку та посилення національної стійкості. Стереотипи щодо жінок-захисниць в суспільстві все ще залишаються, на моє переконання, їх руйнування потрібно продовжувати в першу чергу з просвітницької роботи в громадах та наших родинах. Рівність можливостей для чоловіків та жінок у захисті країни – це запорука стійкості нашої нації та нашої перемоги», – Юлія Лапутіна, Міністерка у справах ветеранів України.

В дискусії також візьмуть участь народні депутати, іноземні Посли, а також представниці громадянського суспільства, зокрема, з Асоціації жінок-юристок «ЮрФем» та з Жіночого ветеранського руху.