Масаж гуаша спини: порятунок при сидячій роботі, стресах, остеохондрозі та затисках
Протестували процедуру древньокитайського оздоровлення, корисну всім жінкам
Протестували процедуру древньокитайського оздоровлення, корисну всім жінкам
Гуаша – слово не нове і достатньо розтиражоване в наш час. Переважно, бьюті-блогерками, які за допомогою цього масажу підтримують тонус обличчя. Навіть ми описували принцип його дії в нашій статті Гуа Ша: диво-масаж, який «зішкрібає» роки з обличчя.
Втім, мало хто знає, що масаж гуаша призначений для всього тіла і має загальний оздоровчий ефект. На його батьківщині – в Китаї та в Азії загалом він вважається ледь не альтернативою багатьох ліків. В Україні гуаша теж практикують в салонах, а нещодавно в Києві відкрили студію, яка спеціалізується на цьому масажі, і навіть тематично назвали «Скребок і банка». Адже скребок – головне знаряддя гуаша. Що ним роблять, для чого і взагалі який ефект дає ця процедура, ми розпитали у власниці студії Дарії Борисової, а заразом протестували дію гуаша на спині.
Дарія Борисова – професійний масажист-естетист, досвід роботи – понад 10 років.
Надає послуги з різних видів масажу: класичний, розслабляючий, лімфодренажний, моделюючий, антицелюлітний, масаж банками, стоунмасаж, масаж обличчя й тіла.
Фахівець з техніки масажу гуаша, має кілька сертифікатів, зокрема, ЦФК «ТіЛен», Інституту косметології «Синьчжифу».
Китайським масажем Дарія захопилася одразу, як тільки-но взялася вивчати і робити класичний масаж. Знає не лише техніку, а й історію гуаша, яку й розповіла під час чаювання – традиційної церемонії, яка після масажу допомагає підтримати не лише фізичний, а й емоційний оздоровчий ефект. Адже що може бути краще за приємну розмову після приємної процедури…
Цьому масажу понад 2,5 тисячі років – принаймні, вперше про гуаша згадується в канонічному манускрипті «Весна та осінь» ще у 550 році до н.е. Хоча знайдені на території нинішнього Китаю шкребки датують періодом, значно ранішим. «Авторами» масажу гуаша вважають китайських селян, які такими «зішкрябуванням» лікувалися і наче «витискали» з себе всі хвороби. Власне, гуа – це китайський ієрогліф «шкребти», а ша – «хвороба» або щось шкідливе, погане.
Шкребуть в масажі не просто так, не хаотично, а за певними лініями – за рухом крові, лімфи, енергетичними меридіанами. Звідки древні китайці про ці ліні дізнавалися, не відомо, але їхніми принципами й схемами користуються досі, і вони повністю відповідають анатомії та фізіології.
Масажист, проводячи скребком по тілу, діє на конкретні біологічно активні точки, рефлексогенні зони, зони застою крові та лімфи, глибоко опрацьовує тканини. Таким чином активізує мікроциркуляцію крові, роботу периферичних нервових закінчень, допомагає вивести через шкіру шлаки, токсини, усунути застійні явища й затискання, які виникають у тілі через стрес і різні порушення.
Гуаша запускає в організмі процес самовідновлення. Він не лише має детоксефект, а й є хорошою профілактикою захворювань і розладів.
Цей масаж у тому ж Китаї і взагалі в Азії роблять при хронічних головних болях, проблемах з хребтом і суглобами, зі шлунково-кишковим трактом, при застудах, постійних стресах.
Триває процедура годину і складається з кількох етапів – цілком приємних і навіть релаксових, хоча, здавалося б, який релакс при «шкрябанні».
Масаж гуаша починається з очищення. Дарія теплим вогким рушником м’якими, поступовими рухами від шиї до ніг обтирає тіло. Це має не лише гігієнічне, а й фізіотерапевтичне призначення: тіло одразу починає розслаблятися.
Далі – суміш класичного і мануального масажу спини: Дарія проробляє кожен м’яз шийно-плечової зони, хребта, попереку, рук і до кінчиків пальців. Таким чином оживляючи тіло, посилюючи кровообіг, запускаючи рух лімфи, тонізуючи тканини.
Лише після цього ретельного «розігріву» починається сам масаж гуаша.
Він, як вже зазначалося, робиться скребком. Вони бувають різних форм і з різних матеріалів: нефриту, дерева, рогу. Дарія неквапливо, ритмічно, з помірним натиском проводить скребком по спеціальних лініях – так званих меридіанах серця. Вони тягнуться від плечей до різних точок: до куприка, до боків, до центру долонь.
Також корисна стаття: Вся правда про нарощування вій
Він не помітний на око: адже це не підтяжка фігури й не вирівнювання постави. Але ефект від масажу гуаша спина відчуває одразу: наче з неї зняли панцир або важкий рюкзак. Образно, звісно: зникає відчуття важкості, нерухливості, затиску. Особисто я змогла спокійно повернути голову в бік, закинути її назад – те, що останні роки давалося з дискомфортом.
Гуаша, до речі, непогано розбиває так звану холку, хоча все ж краще з нею бореться масаж банками – ще одна цікава процедура, на якій спеціалізується Дарія.
Гуаша випрямляє спину, вічно зсутулену через сидіння за комп’ютером, покращує поставу, попереджає шийний остеохондроз – тобто забирає все те, чим страждає кожен офісний працівник. Ефективність масажу підтверджують і сліди після сеансу: легкі почервоніння на місці дії скребка – хороший знак. Вони зникають через кілька годин після масажу, але вказують на найбільш проблемні ділянки.
Ще корисне: Моделюючий масаж: що це таке і чи справді від нього худнуть
На відміну від інших видів масажу, гуаша не проходять певним курсом з кількох процедур. Він рекомендований на постійній основі: раз на кілька днів чи на тиждень при гострих проблемах, раз на місяць – для профілактики чи підтримки ефекту.
Масаж гуаша також ефективний для стегон та ніг, які ми «засиджуємо» при малорухомому способі життя та офісній роботі, провокуючи застої, набряки, затискання. Дарія взагалі радить дослухатися до мудрих древніх китайців і хоча б перші кілька сеансів промасажувати все тіло за технікою гуаша, а потім підтримувати лише найбільш вразливі частини – ту саму спину, наприклад.
Додати скребок, зазначає Дарія, можна майже до кожного виду масажу, адже гуаша дає хороший лімфодренажний ефект. І це справді дієвий і, якщо можна так сказати, «лінивий» спосіб відновитися, привести себе у форму, оздоровитися. Лежиш, нічого не робиш, насолоджуєшся, а над тобою чаклують вправні руки масажистки, як Дарія.
Дізнатися більше про масаж гуаша і не лише про нього можна:
Записуйтеся, насолоджуйтеся і оздоровлюйтеся разом з нами! А також прочитайте ще одну користу статтю: Як жінці позбутися напруги і повністю розслабитися.