Вірите, в редакції журналу «Українки» нема нікого з нарощеними віями. Хоча кожна з нас не раз, дивлячись на більш сміливих подруг, замислювалася: а може й собі таку красу зробити. Щоб бути в тренді. Або щоб не фарбуватися у відпустці. Або щоб покращити свої, неідеальні від природи…

Однак щоразу нас спиняв страх і сумніви: а раптом штучні вії не пасуватимуть, а раптом виглядатимуть як у Мальвіни, а раптом викличуть алергію. Ще й майстра хорошого піди-знайди… Але він знайшовся! І не просто майстер, а без перебільшення «гуру» нарощування вій – Юлія Субботіна. З нашого епітета ця тендітна білявка лише по-доброму посміхнулася і скромно заперечила. Втім, факт є факт: Юлія Субботіна чи не єдиний в Україні фахівець найвищого рівня з нарощування вій. Зайнялася цією професією понад 10 років тому, коли lash-індустрія у нас лише з’являлася. Освоювала все на власному досвіді, без «підручників» чи курсів – їх тоді просто не було. Стала переможницею різноманітних українських і міжнародних професійних конкурсів і згодом почала сама навчати майстрів не лише в Україні, а й по всьому світу. Юлія заснувала торгову марку Subbotina_lashes, школу-студію Lash & Brow Decor, організувала конференцію для lash-експертів LashWorldEducation.

Також ця чарівна білявка розробила авторський метод формування мікропучків для техніки об’ємного нарощування вій, лінію інструментів для нарощування, ортопедичні подушки Pillow Helper, які допомагають майстрам проводити процедуру якісно і точно.

Ми «вчепилися» в пані Юлію не лише через ці професійні здобутки, а й тому, що для неї нарощування – це «дизайн погляду», це формування не просто вій, а вигляду жінки, її образу в цілому. Нас такий підхід ще більше прихилив, і ми влаштували Юлії справжній «допит» про все, що нас цікавило і хвилювало в цій процедурі. Почали з азів…

Що таке нарощування вій

Юлія Субботіна: Це подовження і ущільнення натуральної вії за допомогою приклеювання штучних вій на натуральні.

Як відбувається процедура

Ю.С.: Спеціаліст ретельно виділяє одну вію спеціальним інструментом, потім приклеює на неї необхідну кількість штучних вій.

Є два способи нарощування. Класичний, коли приклеюють одну штучну вію на одну натуральну. Об’ємний, коли на одну натуральну вію приклеюють дві і більше штучні. Якщо дотримуватися цієї техніки безпомилково, нарощування не зашкодить натуральним віям.

Процес нарощування дуже трудомісткий і тривалий – займає 2 години, плюс-мінус

З чого роблять вії

Ю.С.: З синтетичного волокна, з якого виробляють кисті для макіяжу і навіть зубні щітки.

Які бувають вії

Ю.С.: Вони мають діаметр від 0,03 мм – тонші, ніж позначки на лінійці, тому не обтяжують натуральні вії. Для нарощування використовують вії діаметром від 0,03-0,15 мм довжиною від 4 мм до 16 мм. Гама кольорів практично не обмежена, але найпоширеніші – класичні чорні вії та в коричневих відтінках.

Як довго вії тримаються

Ю.С.: Натуральні вії регенеруються, тобто випадають, в середньому, раз в 40 днів. Це відбувається, коли наступна вія в цибулині вже знаходиться в стадії раннього анагену. І це постійний процес: виросла – випала, виросла – випала. Майстер працює з частиною вії, яка вже відросла і видніється на поверхні повіка. В жодному разі вії не кріпляться до шкіри, а лише до молодого волоска, який випадає разом з штучною вією в процесі оновлення.

Період «життя» штучної вії прямо пропорційний терміну регенерації вій конкретної клієнтки

Як вибрати майстра

Ю.С.: В Subbotina_lashes розроблені строгі ГОСТи, яких дотримуюся і я, і мої майстри і студентки, які у нас навчаються. Звичайним клієнткам раджу передусім звернути увагу на три основні речі.

Перше: робоче місце. Воно має бути професійно і сучасно обладнане – не домашній диван чи розкладне крісло, а косметологічна кушетка, спеціальні косметичні засоби і прилади для стерилізації – очищення інструментів має відповідати всім санітарним нормам.

Друге: зовнішність фахівця. Нарощування вій – це естетична косметологія і, відповідно, майстер має мати майже «медичний» вигляд: халат, зібране волосся, змінне взуття, рукавички.

Третє: письмова згода клієнта на процедуру. Це обов’язково! Це ознака професійності майстра. Спершу він має надати усну консультацію – поінформувати про процедуру, а потім дати клієнтці на підпис угоду, в якій вказані всі аспекти процедури з гарантіями сторін.

Як підібрати вії, щоб вони личили

Ю.С.: Вії мають різні завитки, від пологих до дуже закручених. Досвідчений майстер за формою очей, рисами обличчя легко визначить , які вигини підходять клієнтці – і цим секретам теж навчають у Subbotina_lashes.

Взагалі, вії, як і макіяж, можуть бути натуральними – на щодень, можуть бути яскравими для особливих виходів. Відповідно, й обирати треба в залежності від приводу або діяльності клієнтки. Вії для солідної директорки фабрики та молодої офіціантки, зрозуміло, будуть відрізнятися.

Читайте також: Що таке тейпування – навіщо жінки масово клеять пластирі на обличчя

«Дизайн погляду» має підкреслити достоїнства жінки і приховати недоліки

Які вії зараз в моді

Ю.С.: В Україні зараз в тренді нюдовий макіяж, який відобразився й на віях – якомога натуральніший вигляд. Для цього використовуються вії, максимально наближені за довжиною, кольором і вигином до вій клієнтки. Так би мовити, макіяж без макіяжу.

Як доглядати за нарощеними віями

Ю.С.: Вії, по суті, це волосся і так само потребують гігієни і розчісування. Уявіть, що ви не миєте волосся місяць або лише протираєте якоюсь рідиною – якими будуть наслідки? У кращому разі – дискомфорт, в гіршому – шкірні захворювання. З віями теж: вмиваємо вранці і ввечері спеціальним шампунем для вій, прочісуємо в напрямку росту.

Ще варто пам’ятати: з нарощеними віями, як і з макіяжем, не варто ходити в сауну, занурюватися під воду в басейнах і водоймах, особливо солоних. Нічого страшного не станеться, просто вії можуть втратити первісний вигляд і триматимуться менший час.

А якщо з’явилася алергія…

Ю.С.: Треба запам’ятати важливу річ: штучні вії НЕ викликають алергію. Таку реакцію може спровокувати лише клей, яким працює майстер. Саме тому професіонали обирають якісних, перевірених виробників клею. Окрім того, всі препарати для первинної та подальшої обробки вій проходять тестування і санітарні дослідження, тому їх склад є дозволеним для застосування. Докладний перелік інгредієнтів завжди можна прочитати на упаковці.

Якщо ж алергія на нарощування вій все ж таки з’явилася, рекомендується одне – зняти вії. Майстер з нарощування не має права займатися лікуванням, він не медик. Завдання майстра – зробити жінку красивою.

Що ж, сумніви розвіяно, відповіді отримано – можна нарешті зважитися на нарощування вій! Записалися б особисто до пані Юлії, але її робочий графік розписаний на тижні вперед. На щастя, в неї є заміна – ціла армія фахівців і учнів Subbotina_lashes.

Фото надані Юлією Субботіною, а також з відкритих джерел.