Розвантажувальні дні без дієти
Три варіанти меню від відомого дієтолога.
Три варіанти меню від відомого дієтолога.
Розвантажувальні дні корисні не лише нам, ласункам, піцеманкам, борщиколюбкам. 24 години невеличких обмежень варто робити всім, хто просто стежить за здоров’ям або вчора переїв шашликів на вихідних 🙂 Тим паче, що розвантажувальні дні – це не завжди голодування. Тобто є, звісно, єзуїти, які приписують повне утримання від їжі, але таке не для нас. Для нас – зважений збалансований підхід відомої дієтологині Наталії Самойленко («Клініка дієтології Самойленко»).
Пані Наталія пропонує розвантажуватися з їжею, але певною або за певним режимом – три варіанти на вибір.
Читайте також: 5 порад, як виглядати стрункішою завдяки правильно підібраному одягу
Тобто весь день їмо лише зелені овочі.
Як саме: термічно обробляємо (запікаємо або відварюємо на пару) брокколі, кабачки, цукіні, цвітну капусту (можна щось одне) і вживаємо 4-5 разів на день порціями по 200-250 г.
Такі розвантажувальні дні підійдуть при таких протипоказаннях, як виразка та інші ушкодження слизової оболонки шлунка. Це найбезпечніший варіант розвантаження.
Тобто їмо весь день два певні продукти.
Як саме: кожні 2 години чергуємо один вид вуглеводу з одним видом білка. В ідеалі, вуглеводи – 250 г ківі, огірків або грейпфрута, білок – 2-3 варених яєчних білків. Обов’язково за 30 хвилин до їжі випивати склянку води.
Такий розвантажувальний день допомагає ще й позбутися набряків і надлишку рідини. Втім, він корисний не всім: грейпфрут, наприклад, може подразнювати слизову шлунково-кишкового тракту.
Читайте також: П”ять незвичних і простих рецептів із звичайних кабачків
Читайте також: Марія Садовська-Барілотті: сестра Карпенка-Карого і конкурентка Заньковецької
Тобто пропускаємо вечерю і залишаємо наш організм без їжі на 16 годин – аж до ранку і сніданку.
Як саме: з моменту сніданку і протягом 8 годин можемо їсти за звичним режимом, а рівно через ці 8 годин влаштовуємо 16 годин голоду, ні перекусів, ні печива, ні яблука – лише вода. Наприклад, поснідали о 9.00, до 17.00 обідаємо, полуденикаємо, а з 17.00 і до 9.00 наступного дня – ані крихти.
Такий режим називається 8/16, і він запускає процеси аутофагії або детоксикації організму на клітинному рівні: клітина, не отримуючи протягом певного часу поживних речовин ззовні, починає харчуватися власними резервами – «клітинним сміттям». Але пропускати вечерю не варто при загостренні патологій ШКТ і при подагрі. Та й голодування 8/16 рекомендується робити не частіше 1-2 разів на тиждень.
Загалом розвантажувальні дні, наполягає Наталія Самойленко, ефективні саме 1-2 рази в тиждень. Вони не вирішують проблему надмірної ваги, а лише допомагають організму збалансуватися і очиститися. А от як скинути зайву вагу, особливо жінкам після 40, читайте тут.