Між іншим, «Маргарита» – найпопулярніший вид піци в світі. На її батьківщині з’їдають в рік майже 8 кілограм на людину, в США – аж 14 кілограмів, більше за італійців. Ми, україночки, теж її полюбляємо за хрумку скоринку, моцарелку, помідорчики, базилік – м-м-м…

Замовити «Маргариту» для більшості з нас – типовий порятунок, коли нема часу готувати. А зараз є бажання не збанкрутувати на постійних доставках страв в умовах обмежених бюджетів. Тим паче, піца завжди вважалася їжею, вже вибачайте, бідняків – простого люду. Хоча саме «Маргариту» створювали для багатія – короля Умберто І та його дружини Маргарити.

ПІЦА “МАРГАРИТА” – РЕЦЕПТ, СТВОРЕНИЙ НА ЧЕСТЬ КОРОЛЕВИ

Якось вони навідалися до своєї резиденції під Неаполем, королеві захотілося чогось «незвичного» – того, що їдять в регіоні всі: скажімо, печену паляницю з сиром. Королівський кухар боявся, що така груба їжа зашкодить Маргариті, страву облагородив і до столу подав аж три варіанти: паляницю з сиром і базиліком, другу з помідорами і сиром, третю – з усім разом та ще й виклав на ній начинку (сир, базилік, помідори) в послідовності кольорів італійського прапора. Королева була в захваті, об’їлася, кухаря похвалила і звеліла назвати його кулінарний шедевр своїм іменем. Не підозрюючи, що через кілька десятиліть це ім’я вигукуватимуть в кожній піцерії світу по сто разів на день.

Готувати її просто, попри те, що в основі тісто, яке треба місити й пекти. Головне, набити руку і обрати перевірений рецепт піци. Ми маємо два

Рецепт піци “Маргарита”
зі свіжими дріжджами

Потрібно: 500 г борошна, 15 г свіжих дріжджів, 50 мл олії, 350 мл води, сіль

Дріжджі треба змішати з просіяним борошном, розтерти пальцями до дрібних крихт. Додати олію і воду, замісити пружне тісто. Вимішувати, поки воно не перестане липнути до рук, за необхідності підсипати борошно. Накрити серветкою і залишити на 1 годину. Коли тісто підійде, знову вимісити.

Рецепт піци “Маргарита”
з сухими дріжджами

Потрібно: 2 ч. л. сухих дріжджів,
1 ст. л. цукру, 250 мл теплої води,
1 ст. л олії, 350 г борошна, сіль

Дріжджі заливаємо теплою водою згідно з інструкцією на пачці та даємо їм підійти. Борошно висипаємо на дошку гіркою, в серединці робимо ямку, вкладаємо туди цукор, олію, сіль. Виливаємо в тісто воду і дріжджі. Ретельно замішуємо. Кладемо тісто в мисочку, накриваємо рушником і ставимо в тепле місце на півгодини. Коли воно підійде, знову вимісити.

Готове тісто треба розкатати в паляницю і зверху викласти начинку. Вона стандартна: помідори, моцарела (але згодиться і твердий сир), базилік, часник, олія, сіль, перець, можна додати томатної пасти

Готуємо начинку: олію, часник, сіль і за бажанням томатну пасту збиваємо в блендері, змащуємо верх паляниці. З помідорів краще зняти шкірку, зануривши в окріп на кілька секунд, потім нарізати кільцями, як моцарелу (твердий сир натерти). І разом з базиліком красиво «декорувати» піцу. Можете як королівський кухар – смужками італійського прапору.

Поки піца печеться – у розігрітій духовці хвилин 20 на 180 градусах, можна відкрити холодне біле італійське вино і мріяти, що колись куштуватимемо “Маргариту”, як колись королева – в Неаполі 🙂

А ще можна спекти розкішну “Шарлотку”, яка теж має цікаву історію, а ми маємо тут класний і простий рецепт.

Фото з відкритих джерел.